Poniedziałek, 27 czerwca 2022Imieniny: Cyryl, Maryla, Władysław
 
Home
Informacja PDF Drukuj Email


 

 

W związku z tym iż w tym sezonie nie odbyło się jedno z zaplanowanych polowań zbiorowych na obwodzie 103 Łowczy Koła wychodzi z propozycją aby przeprowadzić dodatkowe polowanie nie ujęte wczesniej w kalendarzu. Brak dogodnego terminu (kończący się sezon i zobowiązania dotyczące walki z ASF) daje jedynie możliwość zoorganzowania tego polowania w dniu pracującym. Polowanie miałoby się odbyć  30.01.2020 (czwartek) na obwodzie 103. W związku z tym prosimy chętnych myśliwych którzy będą mogli wziąć udzial w tych łowach o zgłaszanie się do  kol. Jana Bogusza. Ze względów organizacyjnych musi uzbierać się odpowiednia ilość chętnych myśliwych do dnia 21.01.2020, w innym wypadku z tego pomysłu zrezygnujemy.Darz Bór!


 
Polowanie Zbiorowe 4.01.2020 PDF Drukuj Email

 


4 Stycznia spotkaliśmy się na pierwszym polowaniu zbiorowym w Nowym 2020 roku. Były to też pierwsze wspólne łowy od Huberta, zamieszanie spowodowane ASF-em nie pozwoliło zorganizować w tym sezonie Polowania Wigilijnego. Myśliwi pełni entuzjazmu przybyli na zbiórke za wiaduktem na obwodzie 103. Na prowadzącego polowanie w tym dniu zarząd koła wyznaczył kol. Marka Cichowskiego a pomagał mu w tym kol. Karol Neryng. Pierwszy raz ten duet odpowiadał za przebieg polowania i jak się później okazało poszło kolegom całkiem nieżle…ale po kolei.

Na zbiórce stanęło 24 myśliwych w tym goście zaproszeni koledzy- Piotr Niemiec, Przemysław Błaszczyk, Przemysław Wendorff, Bartek Steckiewicz i Zygmunt Gralewski. Po odprawie przeprowadzonej przez kol Marka ruszamy w łowisko. Pierwszy miot na rej 10/12 padają w nim strzały(22) i pada czarny zwierz, do dzików celnie strzelają koledzy na dwóch liniach i tak kol. Mirek Kuś, Bartosz Romanowski, Piotr Niemiec, Mikołaj Kuś, Janusz Lubański i Karol Naryng kładą po dziku. Kolejny miot po sąsiedzku na 12 zapowiada się ciekawie ponieważ widziano jak wataha dzików wchodzi do niego po zakończonym pędzeniu na 10. Znowu padają strzały i do pokotu dokładamy kolejnego zwierza ,dziki pozyskują kol. Waldek Para, oraz drugiego w tym dniu kol. Piotr Niemiec i również drugiego kol. Janusz Lubański. W świetnych nastrojach obstawiamy trzeci miot,10 od torów, już na początku pędzenia naganka krzyczy, pada 5 strzałów których efektem są 2 dziki, w tym dniu już trzeci raz Janusz dokłada się do pokotu, jednego dzika strzela Łowczy- kol. Jan Bogusz. W trakcie tego pędzenia pogoda się załamuje co krzyżuje plany prowadzących ale postanawiamy obstawić ostatni miot na 2 ”bagno” tym razem nie padają żadne strzały. Czas kończyc ten wspaniały dzień w łowisku.

Pokot przy stole myśliwskim kończy wspólne łowy, finalnie kładziemy na nim 11 dzików,prowadzący ogłasza Królem Polowania kol. Janusza Lubańskiego który pozyskał tego dnia 3 dziki –GRATULACJE!

Vice Królem zostaje kol Piotr Niemiec –strzelił 2 dziki.

Smaczna zupka i koleżeńskie rozmowy podsumowały wspólny udany dzień w łowisku. Oby jak najwięcej takich udanych polowań.

 

 

Darz Bór!

 

 
Wesołych Świąt! PDF Drukuj Email

Wszystkim myśliwym Koła Łowieckiego "Ponowa" Skąpe oraz członkom P.Z.Ł. i sympatykom łowiectwa z okazji Świąt Bożego Narodzenia.Życzymy aby ten czas w waszych domach byl radosny i pogodny ,życzymy wielu  chwil rozświetlonych kolędą i towarzystwem bliskich,dzielcie  się myśliwskimi wspomnieniami w gronie rodziny i przyjaciół. Niech każdy znajdzie czas na zwolnienie oddechu i chwile zadumy...

W nowym roku wszelkiej pomyslności i zwykłego łowieckiego szczescia,wytrwalości w czasach dla lowiectwa jakże "skomplikowanych".

Niech Wam Bór Darzy, a św. Hubert otacza wszelką łaską i opieką tak w kniei, jak w domu i w pracy.
Wesołych Świąt

Darz Bór!


 
ASF PDF Drukuj Email

 

 

W dniu 04.12.2019 r o godz 18:00 na stanicy odbędzie się spotkanie informacyjne w związku z zaliczeniem naszego obwodu do "żółtej" strefy ASF.

Obecni bedą przedstawiciele odpowiednich służb którzy wyjaśnią wszelkie obowiązki z jakimi bedziemy musieli się zmierzyć aby wykonywać polowanie.

Obecność wszystkich członków koła BEZWZGLĘDNIE obowiązkowa.

 

 

Darz Bór!

 
ASF !!! PDF Drukuj EmailOd 26.11.2019 obszar naszego  obwodu 113 został zaliczony  do strefy zagrożenia ASF (strefa żółta). Czasowo wstrzymana została możliwość wykonywania polowania. Do momentu spełnienia wszystkich wymogów dotyczących walki z ASF sytuacja ta nie ulegnie zmianie. Zarząd jest w trakcie organizacji  spotkania informacyjnego,o terminie zostana powiadomieni wszyscy myśliwi. Na tą chwile wstępne informacje przekazane przez Z.O. P.Z.Ł. Zielona Góra.
Każdy dzik odstrzelony na obszarze ochronnym jest niezwłocznie dostarczany wraz ze wszystkimi częściami ciała, w tym z narządami wewnętrznymi, do położonego na tym samym obszarze: punktu skupu dziczyzny lub zakładu obróbki dziczyzny, lub innego zakładu nadzorowanego przez organ Inspekcji Weterynaryjnej, w którym mogą być przechowywane tusze lub skóry dzików.Tusze, wszystkie części ciała oraz skóry dzików odstrzelonych mogą opuścić ww. obiekty, wyłącznie po uzyskaniu ujemnego wyniku badania laboratoryjnego w kierunku ASF, dla wszystkich sztuk znajdujących się w danym obiekcie(w przypadku chociaż jednego wyniku stwierdzającego ASF wszystkie tusze wraz z narządami kierowane są do utylizacji) Dozwolone jest wysyłanie poza obszar odstrzału, na terenie Polski mięsa dzików i produktów z niego wytworzonych, odstrzelonych na obszarze ochronnym – po uzyskaniu wyniku ujemnego na ASF .

Zasady obowiązujące w strefie żółtej podczas polowania:

* możliwość wykonywania polowań na dziki i inną zwierzynę

*wskazane wyznaczenie chłodni na terenie strefy żółtej z podziałem na chłodnie do magazynowania dzików (podlegają blokadom) oraz zwierzyny płowej (nie podlega blokadom)

*konieczność przedstawienia do badania tuszy dzika i narogów (oznakowanych tożsamym identyfikatorem – znacznikiem)

*konieczność zgłoszenia powiatowemu lekarzowi weterynarii odstrzelonych lub magazynowanych w strefie żółtej dzików w celu pobrania prób do badań w kierunku ASF –plombowanie chłodni do czasu uzyskania wyników ujemnych wszystkich sztuk zmagazynowanych w danej chłodni,po otrzymaniu ujemnych wyników mięso może zostać wprowadzone do obrotu (specjalne oznakowanie) lub zagospodarowane na użytekwłasny

*możliwość utylizacji zwłok dzików po przeprowadzonym próbkobraniu

*przy stwierdzeniu dodatniego wyniku badania w kierunku ASF wszystkie tusze zlokalizowane w obrębie chłodni poddaje się utylizacji z nakazu PLW

*obowiązuje bioasekuracja w łowiskuDarz Bór!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 54

Zwierzyna


Więcej...

W czerwcu polujemy na:
Sarny:
kozły
Dziki:
odyńce, wycinki, przelatki i warchlaki
Lisy, Jenoty, Norki Amerykańskie, Szopy Pracze

Całość >>


Źródło: http://www.pzlow.pl

Projekt i wykonanie NETSEND