preloader

Zawody w strzelectwie myśliwskim o Puchar Łowczego
16.08.22

W dniu 24.06.2012 na strzelnicy w Zielonej Górze odbyły się przy
okazji obowiązkowego treningu strzeleckiego zawody w strzelectwie myśliwskim o Puchar Łowczego w konkurencjach kulowych oraz o Puchar Prezesa KŁ Ponowa w konkurencjach śrutowych. Zawody otworzył Prezes kol. Andrzej Podraza, który po zapoznaniu z nowym regulaminem strzeleckim oddał głos Sędziemu głównemu Zawodów, którym był Kol. Lesław Cerkowniak a osobą wspomagającą sędziowanie był sędzia kol.Tomasz Retkowski. Na starcie stanęło 18 zawodników z Naszego Koła.Pierwszą konkurencją był strzał do makiety rogacza i lisa ze słupkastojąc. Tego dnia poziom zawodów okazał się w tej konkurencji bardzo wysoki głównie strzelano w 10 i 9. Drugą konkurencją był dzik w przebiegu, na którym nie brakowało również 10 ale i zdarzały się pudła. W podsumowaniu 1 miejsce zdobył w tym dniu bezapelacyjnie Tatarynowicz Paweł, Tuż za jego plecami uplasowali się:

  • 2 miejsce - Paweł Romanowski
  • 3 miejsce - Bartosz Romanowski
  • 4 miejsce - Karol Neryng
  • 5 miejsce - Bartosz Derejczyk

Następnie przystąpiliśmy do zawodów w konkurencjach śrutowych. Na pierwszy ogień wzięliśmy Zająca w przebiegu. Pierwszy strzelał kol. Bartosz Derejczyk, któremu jako jedynemu udało się " wyczyścić " tą
konkurencję. Po ostatnim zawodniku przeszliśmy na krąg. Po zakończonej konkurencji z powodów technicznych strzelnicy postanowiliśmy podsumować wyniki w śrucie. Komisja Sędziowska udała się na podliczenie punktacji a My zasiedliśmy do biesiady. Przy ogłoszeniu wyników okazało się, że bezapelacyjnym zwycięzcą został Bartosz Derejczyk. Kolejne miejsca:

  • 2 miejsce - Paweł Romanowski
  • 3 miejsce - Zdzisław Liebner
  • 4 miejsce - Bartosz Romanowski

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary i nagrody od Łowczego tj
odstrzał odyńca za konkurencje kulowe i odstrzał rogacza łownego za
konkurencje śrutowe.

Darz Bór!