Poniedziałek, 27 czerwca 2022Imieniny: Cyryl, Maryla, Władysław
 
Home
Hubert 2021 PDF Drukuj Email

 

 

Polowanie Hubertowskie 2021

 

 

Frekwencja na Tegorocznym  Hubercie w "Ponowie" cieszy.

Na zbiórce staneło 28 strzelb, polowanie prowadził kol. Prezes- Bartosz Romanowski a pomagał mu  tego dnia kol. Łowczy- Karol Neryng.

W łowisku gościliśmy kol. Bartka Steckiewicza  i kol. Krzyśka Pare. Na uroczystej zbiórce Ślubowanie złozył Mlody Myśliwy kol. Antoni Puchalski. Było to pierwsze polowanie zbiorowe tego fryca więc tradycja rzecz święta...Rota ślubowania powtarzana w obecności kolegów zoobowiązuje, Niech słowa ślubowania bedą towarzyszyły Tobie kolego przez cała Twoją łowiecką przygode....

Przystępując do grona polskich myśliwych ślubuje uroczyście: – przestrzegać sumiennie praw łowieckich, – postępować zgodnie z zasadami etyki łowieckiej, – zachowywać tradycje polskiego łowiectwa, – chronić przyrodę ojczystą, – dbać o dobre imię łowiectwa i godność polskiego myśliwego.

Apel Na Łowy zagrany przez Bartka Steckiewicza ropoczął właściwe polowanie.

Niestety mimo starań prowadzących,mimo tego że zwierzyna była w każdym miocie na pokocie nie położyliśmy nic, Wynikiem polowania był jedynie sfarbowany Byk.W ostatnim miocie kol, Mirek Kuś ranił jelenia.Z racji tego iż ranny Byk jest cieżkim przeciwnikiem poszukiwania zwierza przełożono na dzień następny.

Zbiórka kończąca polowanie w tym dniu była wstępem do drugiej części dnia tzn Biesiady Myśliwskiej.

 

W miłym towarzystwie na naszej stanicy czas zleciał bardzo szybko.

Wszyscy opuszczali biesiade zadowoleni i nie tylko z tego powodu ,że nikt nie wyszedł z pustymi rękoma,drobne upominki które zoorganizował Zarząd to drobnostka,największą przyjemnością było słuchanie tego gwaru który towarzyszy takim koleżeńskim spotkanią.Tego każdemu Brakowało!!

 

 

 

Darz Bór!

 

PS: Szczęśliwie św. Hubert następnego dnia ok 20 godzin od strzału pozwolił dojśc strzelanego zwierza. Posokowiec  podłożony na sfarbowany trop doszedł do zgasłego Byka. Jeleń uszedł od zestrzału ok 600 nie dając kropli farby . Królem Polowania został Lolek ;)

 

W czerwcu polujemy na:
Sarny:
kozły
Dziki:
odyńce, wycinki, przelatki i warchlaki
Lisy, Jenoty, Norki Amerykańskie, Szopy Pracze

Całość >>


Źródło: http://www.pzlow.pl

Projekt i wykonanie NETSEND