Poniedziałek, 27 czerwca 2022Imieniny: Cyryl, Maryla, Władysław
 
Home
Ocena Prawidłowości Odstrzału Rogaczy PDF Drukuj Email

Zarząd Koła informuje.

W dniu 12.12.2019 o godz 10:00 w siedzibie Nadleśnictwa Świebodzin odbędzie się Ocena Prawidłowości Odstrzału Saren Rogaczy pozyskanych w tym sezonie.

Myśliwi posiadający trofeum do oceny są zobowiązani do dostarczenie parostków wraz z żuchwa do Kolegi Łowczego do 11 grudnia. Możliwe jest również osobiste przedstawienie trofeum Komisji.

 

 

Darz Bór!

 
Medalowy Odyniec PDF Drukuj Email

 

 

Prezentujemy Oręż Odyńca pozyskanego przez kol. Zygmuta Gralewskiego w naszym obwodzie (113) na polowaniu Hubertowskim.

Oręż został wyceniony 12.11.2019 w Z.O. PZŁ Zielona Góra. Trofeum uzyskało 113,70 pkt. wobec czego przyznano Medal Brązowy !

Gratulacje dla szczęśliwego strzelca.

 

 

Darz Bór!

 
Hubertus 2019 PDF Drukuj Email


 

 

W tym sezonie polowanie Hubertowskie zarząd zaplanował na 9 listopada. Prowadzącym był tradycyjnie prezes oraz łowczy. Zbiórka przeprowadzona na rej 1 A miała uroczysty charakter… młody myśliwy kol. Paweł Rzepa złożył Ślubowanie Myśliwskie które przyjął kol. Andrzej Podraza.

 


"Przystępując do grona polskich myśliwych ślubuję uroczyście: przestrzegać sumiennie praw łowieckich,

postępować zgodnie z zasami etyki łowieckiej, zachowywać tradycje polskiego łowiectwa,

chronić przyrodę ojczystą, dbać o dobre imię łowiectwa i godność polskiego myśliwego"

 

 


Rota ślubowania to święte słowa z tego miejsca życzymy wszystkim naszym członkom aby zawsze zachowywali się w zgodzie z tym co kiedyś ślubowali… „postępować zgodnie z zasadami etyki łowieckiej, zachowywać tradycje polskiego łowiectwa…”

Po tej podniosłej chwili przyszedł czas na polowanie …pierwsze dwa mioty nie dały zwierza a nawet strzału.

Złe dobrego początki… Trzecie pędzenie prowadzący zaplanowali na rejonie 10 tutaj załamała się pogoda zaczął padać deszcz , miny myśliwych były bardzo wymowne. Ale po pierwszych strzałach humory uległy zmianie to „zieloni” bili do dzików gość zaproszony kol. Zygmunt Gralewski powalił pięknego prawie 140 kg odyńca z prawdopodobnie medalowym orężem, kol. Rysiek Pawelski dołożył przelatka. Po gratulacjach przemieściliśmy się na ostatnie pędzenie ”Stacja Niekarzyn” miot ten często daje Jelenie i tak było i tym razem… chmara wyszła na linie „białych” kol Mateusz Gorsiak oddając trzy strzały położył cielaka oraz zranił łanie która uszła wraz z chmarą. Z racji na kończący się dzień i trudnego przeciwnika którym jest ranna łania poszukiwanie zwierza odłożono na następny dzień.

Pokot na którym złożono Jelenia Cielę orz 2 Dziki zakończył ten dzień w kniei.

Królem prowadzący ogłosił kol Mateusza - Gratulujemy!

Sygnały pokotu i cześć oddana zwierzynie zakończyła pierwsza cześć Hubertowskich Łowów.

Druga odsłona naszego spotkania rozpoczęła się obiadem w stanicy, tutaj ze świetnymi humorami spędziliśmy milo czas w koleżeńskiej atmosferze… jak zwykle ciekawe opowieści i i rozmowy na tematy tak dla nas istotne przeciągnęły nasze spotkanie do późnych godzin. Tak trzeba Należy się spotykać i pielęgnować nasze tradycje.

PS: Następnego ranka,16 godzin po strzale posokowiec podłożony na trop rannej łani doprowadził swojego przewodnika do zgasłej sztuki. Lolek pracując na otoku na dystansie 1030 m rozwiązał problem myśliwego w kilkanaście minut. Na konto kol Mateusza powędrowała Łania a na konto Lolka kolejny podniesiony postrzałek i porządna micha…

Darz Bór!


 
Msza Hubertowska 3 listopad 2019 PDF Drukuj Email


 

W kościele pw. Św. Jadwigi w Radoszynie 3 listopada zazieleniło się…

To myśliwi z Koła Łowieckiego „Ponowa” Skąpe w dniu święta swojego patrona św. Huberta spotkali się na uroczystej mszy świętej. Proboszcz ksiądz Leszek Wilk sprawował ja w intencji myśliwych i ich rodzin ,modliliśmy się również za kolegów którzy odeszli do krainy wiecznych łowów. Frekwencja dopisała, kościół pięknie przygotowany przez naszych kolegów z Radoszyna  Łukasza i Mateusza  oraz ich małżonki  - Magda i Ola Gorsiak oraz Mirosława Kuś spędziły pół soboty pracując przy wystroju  ale warto było ,efekt prezentował się znakomicie… Sygnaliści kol. Robert i kol. Janusz zaakcentowali naszą obecnosć odegranymi sygnałami. Nic dodać nic ująć kolejne udane spotkanie myśliwych kończyliśmy na stanicy przy kawie i słodkościach…

Oby jak najwięcej takich spotkań. Kolejna okazja już w sobotę po polowaniu Hubertowskim biesiadujemy na stanicy.

Chętnych Kolegów prosimy również o zapisywanie się na Andrzejki, impreza odbędzie się 23 listopada.

 

 

Darz Bór!


 
PDF Drukuj Email

 

 

PAMIĘTAJMY O GROBACH KOLEGÓW....Jesteśmy w przededniu listopadowego święta zmarłych należ wspomnieć o Tych którzy już odeszli na wieczną posługę i polują u boku św. Huberta . Miedzy innymi dzięki tym kolegą powstał wspaniały dorobek ,mamy to co mamy ,możemy być z tego dumni i możemy się tym chlubić. Z wieloma z nich staliśmy na sąsiednich stanowiskach na linii czy tez ramie w ramie przy leśnym ognisku. Przypomnijmy sobie o Nich wszystkich. Pamięć ta powinna być naszym, nie tylko ludzkim ale też i organizacyjnym obowiązkiem! Zbliża się również święto naszego Patrona. Może pora zapoczątkować nowa tradycje …może przyjmie się to i utrwali. Chodzi o zwyczaj układania na grobach Kolegów gałązki jedliny, zapalenia ognika pamięci. Spełnijmy tym samym naszą koleżeńską i organizacyjną powinność. Polowanie Hubertowskie na obw. 113 będzie dobra okazją. Chwile czasu poświęćmy na przystanek kolo cmentarza jednego i drugiego zabierzmy znicz ze sobą z domu… bycie myśliwym ,członkiem kola Ponowa powinno zobowiązywać. Jest pomysł, trzeba go zrealizować …Będziemy też bacznie obserwowani przez przechodniów odwiedzających w tym czasie cmentarze, a to nie jest obojętne dla budowania naszego bardziej pozytywnego wizerunku.Niech im knieja wiecznie szumi…

 


· śp. Andrzejak Marian

· śp. Bortkiewicz Henryk

· śp. Chrostek Wiesław

· śp. Ciechanowicz Tadeusz

· śp. Czarnuszewicz Stanisław

· śp. Gorsiak Jan

· śp. Hoppen Zygmunt

· śp. Jankowski Stanisław

· śp. Kamiński Marek

· śp. Kamiński Franciszek

· śp. Jelak Edward

· śp. Liebner Szczepan

· śp. Popławski Stanisław

· śp. Rusiecki Piotr

· śp. Spatari Witold

· śp. Kałużny Adam

śp. Korzeniewski Aleksander

· śp. Szlagowski Jan

· śp. Tamuć Mikołaj

· śp. Toczyński Janusz

· śp. Tyrakowski Ryszard

· śp. Odasz Zygfryd

· śp. Sobiechowski Stanisław

· śp. Lozia Andrzej

· śp. Owoc Alfred

· śp. Romanowski Stanisław

· śp. Wieliński Szczepan

· śp. Rudziński Zygmunt

· śp. Tchórzewski Zdzisław

· śp. Szymański Bolesław

· śp. Woch Edward

· śp. Sawicki Edward

· śp. Kostkiewicz Bolesław

· śp. Jarmużek Zdzisław

· śp. Włodyka Piotr

· śp. Romanowski Jan

· śp. Garbowski Józef

· śp. Benedykt Mielcarek

· śp. Tadeusz Oleszczuk

· śp. Bortkiewicz Maria

· śp. Neryng Bogdan

 Wspominamy Was z należytym szacunkiem i czcią , niech umiłowana knieja wiecznie szumi nad Waszymi mogiłami, a pamięć pozostanie wśród nas.

W hołdzie kolegom …

 

Darz Bór.

 

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 54

Zwierzyna


Więcej...

W czerwcu polujemy na:
Sarny:
kozły
Dziki:
odyńce, wycinki, przelatki i warchlaki
Lisy, Jenoty, Norki Amerykańskie, Szopy Pracze

Całość >>


Źródło: http://www.pzlow.pl

Projekt i wykonanie NETSEND