Poniedziałek, 27 czerwca 2022Imieniny: Cyryl, Maryla, Władysław
 
Home
Złoty rogacz 2020 PDF Drukuj Email

 


20 czerwca o godz. 17:00 zbiórką rozpoczął się „Złoty Rogacz” oraz „Złoty Oręż” w „Ponowie” Skąpe.

Wieczorne wyjscie pozyskanym  rogaczem zakończyli koledzy Paweł Romanowski,Bartek Steckiewicz i Karol Neryng.

Po jednym kożle do pokotu dołozyli rano dwaj koledzy- Bartosz Romanowski i Jasiu Bogusz.


Czarnego zwierza  św. Hubert nie podarzył nikomu,jedynie kol. Paweł Rzepa strzelil dwa lisy.


Na porannej zbiórce prowadzący ogłosił Króla Polowania-został nim Bartosz Romanowski który strzelil bardzo ciekawego selekta.

Gratulujemy Bartkowi,widać ze nasz patron niewatpliwie sprzyja temu myśliwemu w "Złoto Rogaczowych" łowach (w pamieci mamy rewelacyjnego rogacza strzelonego przed 2 laty w czasie "Rogacza").W nagrode za rok Bartek musi stanąć przy grilu :)


Darz Bór! 
Informacje Zarzadu PDF Drukuj Email

Zarząd  Koła Informuje

W dniu 20 czerwca o godzinie 17:00 zbiórką przy stole na obwodzie 113 rozpoczniemy uroczyste polowanie"Złoty Rogacz" oraz "Złoty Oręż". Formuła polowania nie ulega zmianie.

Zapraszamy kolegów do wspólnego spotkania i polowania.

 


 

W dniu 19 czerwca w naszej stanicy w Radoszynie odbędzie sie Ocena Prawidłowości Odstrzału Jeleni Byków Pozyskanych W Sezonie 2019/2020.

 

W dniu 5 lipca o godz 9:00 spotykamy sie na Walnym Zgromadzeniu Członków Koła.

Zebranie odbędzie sie na Sali Wiejskiej w Darnawie.Darz Bór!

 
Ostatnia zbiorówka. PDF Drukuj Email

 

 


 

Miniony Sezon Polowań Zbiorowych w Ponowie był bardzo specyficzny.

Zarząd Koła reagując na bieżąco na zmieniającą się sytuacje dotyczącą walki z ASF był zmuszony odwołać dwa polowania zbiorowe a na jednym ograniczyć zwierzynę przewidzianą do odstrzału tylko do zwierzyny płowej oraz drapieżników. Pewnych spraw nie przeskoczymy, musimy razem ramie w ramie działać aby z naszego łowiectwa wyciągnąć jeszcze jak najwięcej dobrego…

Ostatnie polowanie zbiorowe w sezonie 2019/2020 było zorganizowane dzięki inicjatywie łowczego, nie było ono wcześniej zaplanowane pomyśl narodził się aby w jakiś sposób zrekompensować naszym myśliwym polowania które się nie odbyły.

30.01.2020 na obwodzie 103 na zbiórce stanęło 21 myśliwych. Polowanie prowadził kol Jan Bogusz a pomagał mu w tym dniu kol. Karol Neryng. Myśliwi pozyskali 4 dziki. Trzy z nich strzelił król kol Bartek Steckiewicz, jednego kol Rysiu Pawelski. Polowanie mimo tylko dobrej aury było udane. Koledzy mieli więcej okazji do pozyskania zwierza ale jak to często bywa(i dobrze) dziki uchodziły Spotkaliśmy również jelenie lecz te mądre zwierzęta wyszły prosto na zaproszonego kolegę który nie posiada uprawnień selekcjonerskich…

Dobrze ze to ostatnie ponadplanowe polowanie mogło się odbyć. Obiektywnie rzecz biorąc chyba wszyscy obecni byli zadowoleni ,zwierza nie brakowało no i ta smaczna zupka na zakończenie…

Oby do października i do nowego sezonu polowań zbiorowych czas upłynął nam szybko i przyjemnie.

Tego życzymy wszystkim kolegom.Darz Bór!


 
Informacja. PDF Drukuj Email

 

Zarząd Koła Informuje.

 

W dniu 22.01.2020 obwód 113 na całym swoim obszarze  został zaliczony do "czerwonej strefy".

Odwołane zostało polowanie zbiorowe które miało odbyc się w dniu 25.01.2020.

 

Darz Bór!


 
Zbiorówka PDF Drukuj Email

W sobotę 11.01.2020 roku odbyło się kolejne polowanie zbiorowe w K.Ł. „Ponowa” Skąpe.

Na zbiórce 24 strzelby w tym goście zaproszeni- kol. Przemysław Wendorff , kol. Tadeusz Wijatyk oraz kol. Zygmunt Gralewski.

W roli prowadzącego w tym dniu wystąpił kol. Bartosz Romanowski który wraz z bratem kol. Pawłem Romanowskim odpowiadał za przebieg polowania.

Polowanie nieco inne od wszystkich ponieważ pierwszy raz od wielu lat nie strzelaliśmy na zbiorówce dzików. Procedury związane z ASF-em oraz udane ostatnie trzy polowania sprawiły ze nasze chłodnie zostały zaplombowane przez P.I.W. i do momentu otrzymania wyników z badania pod kątem wirusa ASF nie polujemy na czarnego zwierza. Do odstrzału mięliśmy wszystkie jelenie, sarny kozy oraz koźlęta i drapieżniki prawem dozwolone. Prowadzący zaplanowali 4 mioty, pierwsze pędzenie w rej 1A/1B dało kozę którą pozyskał sam prowadzący. Kolejny miot na 2B zakończył się bez strzału. Trzecie pędzenie metoda „cichą” było bardziej udane do pokotu dołożyliśmy Jelenia Byka pozyskanego przez gościa zaproszonego kol. Zygmunta Gralewskiego ,kozę strzelił kol. Andrzej Podraza. Ostatnie pędzenie w rej. 9 było bogate w zwierza, widziano dużo dzików a naganka wypchnęła na linie myśliwych chmare jeleni, do jednej z łań celnie strzelał kol. Zbyszek Gorsiak. Również w tym miocie kol. Mateusz Gorsiak do pokotu dołożył sarnę.

Po tym dniu w łowisku myśliwi zgodnie potwierdzili stare powiedzenie, że polowanie to nie tylko strzelanie, miło się słuchało opowieści z lini …dziki wiedziały że tego dnia na nie ,się nie poluje i co niektórym kolegom „tańczyły na nosie”… Rysiu i Paweł na pewno w duchu się uśmiechali i podziwiali inteligencje czarnego zwierza ! Będzie o czym opowiadać na biesiadzie kończącej sezon.

Kończymy łowy a na pokocie kładziemy Jelenia Byka, Łanie oraz 3 kozy.

Królem prowadzący ogłasza kol Gralewskiego.


Darz Bór!


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 54

Zwierzyna


Więcej...

W czerwcu polujemy na:
Sarny:
kozły
Dziki:
odyńce, wycinki, przelatki i warchlaki
Lisy, Jenoty, Norki Amerykańskie, Szopy Pracze

Całość >>


Źródło: http://www.pzlow.pl

Projekt i wykonanie NETSEND