preloader

113 Polowanie Zbiorowe
7.02.23

Dnia 19 listopada 2022 roku na obwodzie 113 odbyło się polowanie zbiorowe. Prowadził je łowczy kol. Karol Neryng, a pomagał kol. Mateusz Gorsiak. Na zbiórce prowadzący omówił zasady bezpieczeństwa i wymienił zwierzynę, na którą będziemy polować. Po rozlosowaniu kart ruszyliśmy w knieję. W pierwszym miocie na „12” i „9” św. Hubert podarzył kol. Janowi Boguszowi, który pozyskał łanię, ale św. Hubert szczególnie był hojny dla kol. Krzysztofa Rączkowskiego.

Świetną okazję do pozyskania jeleni też mieli koledzy Marek Cichowski i Paweł Romanowski, ale w tym czasie prowadzili dyskusję na temat pieców próżniowych , które projektuje kol. Paweł Romanowski. Chmara jeleni , która wyszła na kolegów spokojnie oddaliła się poza miot. Kol. Krzysztof Rączkowski na jednym stanowisku strzelił jelenia byka, łanię i dzika. Najstarsi myśliwi z Naszego Koła nie pamiętają, by w naszej historii takie zdarzenia miało miejsce. I tak dzięki trafnemu obstawieniu miotu przez prowadzących i przychylności św. Huberta kol. Krzysztof Rączkowski zapisał się w historii Koła. Kolejne pędzenie to „14”, tutaj nie strzeliliśmy nic. W następnym miocie na „10”  były strzały ale niestety niecelne.

Po tym pędzeniu wyruszyliśmy do stołu na pokot. Podczas pokotu łowczy ogłosił królem polowania kol. Krzysztofa Rączkowskiego, a wicekrólem kol. Jana Bogusza. Król polowania podziękował wszystkim, a następnie sygnalista odegrał sygnały – jeleń na rozkładzie i dzik na rozkładzie. Polowanie zakończyło się, a myśliwi i naganka zasiedli do stołu i biesiadowali.

Darz Bór