Wtorek, 21 maja 2019Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
 
Home
23-12-2017 Polowanie Wigilijne PDF Drukuj Email

Polowanie wigilijne to najstarsze polskie polowanie. Tradycja nakazuje aby było to polowanie krótkie, zakończone życzeniami i łamaniem się opłatkiem. W wigilijnym dniu prastarym zwyczajem myśliwi symbolicznie dzielą się opłatkiem i karmą ze zwierzyną.

Polowanie wigilijne odbyło się na obwodzie 103, 23.12.2017 roku w sobotę poprzedzającą Wigilię Bożego Narodzenia. Polowanie prowadził kol. Lesław Cerkowniak, a pomagał kol. Jan Bogusz. Po zbiórce i omówieniu formalności ruszyliśmy na łowy. Pierwszy miot to "12", były dziki, sarny i lis. Skuteczne strzały do dzików oddali koledzy Marek Cichowski i Zbyszek Gorsiak, a lisa strzelił kol. Mirek Kuś. Następne pędzenie na "10" zakończyło się pokojowo. Później znowu "12", tu padł jeden nicelny strzał do kozy. Kolejne pędzenie przy kurnikach zakończyło się pokojowo. Ostatnie pędzenie odbyło się na "9", w miocie były dziki, ale przemknęły w oddali od myśliwych nie dając możliwości strzału. Z "9" udaliśmy się do stołu gdzie z wigilijnymi potrawami czekał kol. Jacek Bartkowiak. Odbył się tradycyjny pokot, sygnalista odegrał dzika i lisa na rozkładzie, prowadzący ogłosił królem polowania kol. Marka Cichowskiego. Gratulacje!

Zakończyło się polowanie i rozpoczęła część związana z tradycjami wigilijnymi. Prezes Koła kol. Andrzej Podraza złożył świąteczne życzenia, następnie łamaliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia.  Po tej części zasiedliśmy do stołu i spożyliśmy wigilijne potrawy (pierogi, krokiety, śledzie i barszcz). Na pamiątkę tego uroczystego polowania każdy myśliwy otrzymał w prezencie gustowną dekorację na choinkę i sianko. Po posiłku udaliśmy się do domów aby przygotować święta w swoich rodzinach.

Darz Bór!

 
Byk na brązowy medal kol. Karola Nerynga. PDF Drukuj Email

W zakładce trofea znajduje się relacja myśliwego z udanego polowania, a w galeri zdięć zamieszczono fotki medalowego wieńca.

Darz Bór!

 
Rogacz na brązowy medal kol. Marka Cichowskiego PDF Drukuj Email

W zakładce trofea zamieszczony jest artykuł dotyczący brązowo-medalowego trofeum rogacza strzelonego przez kol. Marka Cichowskiego 30 lipca 2017 roku.

 
Składka członkowska PZŁ PDF Drukuj Email

Zarząd Okręgowy w Zielonej Górze informuje o wysokości składki członkowskiej PZŁ na rok 2018.

- składka członkowska normalna wraz z ubezpieczeniem - 357 zł.

- składka członkowska ulgowa wraz z ubezpieczeniem - 197 zł.

Składkę należy wpłacać u skarbnika kol. Mirka Kusia do 22.12.2017 r.

Darz Bór!

 
04-11-2017 Polowanie Hubertowskie PDF Drukuj Email

04 listopada 2017 r. na obwodzie 113 odbyło się uroczyste polowanie hubertowskie. Prowadzącym był prezes kol. Andrzej Podraza, a pomagał łowczy kol. Jan Bogusz. Polowanie rozpoczęło się od przywitania gości i myśliwych z naszego Koła, następnie omówiono zasady bezpieczeństwa i wymieniono zwierzynę, na którą będziemy polować. Rozlosowano karty stanowiskowe, polowaliśmy jak zawsze na białe i zielone. Pierwszy miot na "1" , było tu bardzo głośno, wiele strzałów i w końcowym efekcie 6 dzików na rozkładzie. Celnie strzelali koledzy Paweł Mielcarek, Paweł Tatarynowicz, Waldemar Romanowski, Jan Bogusz, Mateusz Gorsiak i Zdzisław Liebner. Drugie pędzenie odbyło się na "2" W tym miocie celne strzały do dzików oddali kol. Paweł Mielcarek, kol. Wojciech Gorsiak, kol. Janusz Lubański i jeszcze kol. Jarek Hoppen strzelił jenota. Trzecie pędzenie na "15" zakończyło się jednym celnym strzałem do lisa kolegi Lesława Cerkowniaka. Następnie udaliśmy się do stołu, gdzie odbył się pokot. Prowadzący polowanie ogłosił królem kol. Pawła Mielcarka - strzelił 2 dziki. Gratulacje! Król otrzymał pamiątkowy medal, sygnaliści odegrali właściwe sygnały, polowanie się zakończyło, a rozpoczęła się myśliwska biesiada.

Darz Bór!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 40

Zwierzyna


Więcej...

W maju polujemy na:
Sarny:
kozły od 11.05
Dziki:
odyńce, wycinki, przelatki i warchlaki
Jenoty, Norki Amerykańskie, Szopy Pracze

Całość >>


Źródło: http://www.pzlow.pl

Projekt i wykonanie NETSEND