Poniedziałek, 23 lipca 2018Imieniny: Bogna, Brygida, Apolinary
 
Home
Składka na PZŁ PDF Drukuj Email

Wysokość składki na 2017 rok wynosi :

- składka normalna 320 zł. + 37 zł. ubezpieczenie = 357 zł.

- składka ulgowa 160 zł. +37 zł. ubezpieczenie = 197 zł.

Składkę należy wpłacić u skarbnika kol. Mirka Kusia do 23 grudnia 2016 r.

  Darz Bór!

 
Pożegnanie PDF Drukuj Email

Pożegnania, a zwłaszcza te ostatnie są zawsze najtrudniejsze. Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 02.12.2016 r. w wieku 67 lat z naszych szeregów odeszła koleżanka

Ś.P. Maria Bortkiewicz

Pierwsza diana w naszym Kole, członek PZŁ od 1987 roku, odznaczona za Zasługi dla Łowiectwa Zielonogórskiego. Zarówno w życiu prywatnym jak i przy kultywowaniu swojej pasji dała się poznać jako człowiek uczynny i życzliwy. Mariola przez wiele lat z pasją i chęcią preparowała dla naszych myśliwych trofea. W naszej pamięci pozostanie zawsze uśmiechnięta, otoczona sforą swoich piesków. Pogrzeb odbędzie się 07.12.2016 r. o godz. 13.00 na cmentarzu w Ołoboku.

"Niech jej knieja wiecznie szumi, bramy niebieskie niech będą ostoją, a św. Hubert niech przyjmie ją do grona swego na niebieskie łowiska..."


 
06-11-2016 Polowanie Hubertowskie PDF Drukuj Email

Tradycją braci myśliwskiej jest świętowanie dnia patrona - św. Huberta. Zwyczaj ten jest podtrzymywany w naszym Kole. Polowanie hubertowskie odbyło się 06 listopada 2016 roku na obwodzie 113. Prowadził je prezes kol. Andrzej Podraza, a pomagał łowczy kol. Jan Bogusz. Prezes powitał myśliwych, zaproszonych gości oraz nagankę. Podczas zbiórki odbyła się ceremonia ślubowania zaproszonego gościa - kol. Krzysztofa Swaryczewskiego. Po tym ważnym wydarzeniu, kol. prowadzący przypomniał zasady bezpieczeństwa i wymienił zwierzynę, na którą można polować. Rozlosowaliśmy karty stanowiskowe i ruszyliśmy w pierwszy miot na "1", w miocie był byk, do którego celny strzał oddał kol. Stanisław Siemiginowski, na kolegę Stanisława wyszedł jeszcze dzik, ale strzał do niego okazał się niecelny. Drugie pędzenie to "2", tutaj byczka pzyskał kol. Mirosław Kuś. Z "2" pojechaliśmy na "4" aby wziąć trzeci miot, niestety zakończony pokojowo (chyba grzybiarze zrbili swoje). Następne pędzenie na "15" też zakończone pokojowo. Później pojechaliśmy na "11" "stacja Niekarzyn", tutaj myśliwi trochą sobie postrzelali do dzików, niestety niecelnie, skuteczny strzał do łani oddał kol. Mateusz Gorsiak, tutaj także psy zdławiły dzika. Po tym pędzeniu udaliśmy się do stołu, gdzie odbył się uroczysty pokot. Prowadzący ogłosił co zostało strzelone, sygnaliści odegrali właściwe sygnały. Kol. prezes poinformował, że królem polowania został kol. Stanisław Siemiginowski. Królowi wręczono pamiątkowy medal i złożono gratulacje. Polowanie zakończyło się, a rozpoczęła się biesiada myśliwska z pysznymi wędlinami, ciepłym daniem i pieczonym dzikiem. Przy ognisku wszystko smakowało, królowie czynili swoją powinność, a przy stole rozbrzmiewały myśliwskie opowieści.

 Darz Bór!

 
05-11-2016 Msza Hubertowska PDF Drukuj Email

W sobotę 5 listopada 2016 roku w kościele w Wilkowie odbyła się uroczysta Msza Hubertowska. W tym roku miała ona wyjątkowy charakter ponieważ msza odprawiana była w intencji naszego Koła, ale również miała charakter patriotyczny i odprawiona była w intencji ojczyzny. Była to msza św. koncelebrowana przez wielu księży, a przewodniczył Ks. dziekan Jan Romaniuk. We mszy udział wzięli znamienici goście: Minister Obrony Narodowej Rzeczypospolitej Polskiej Antoni Macierewicz, Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, Ordynariusz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej Ksiądz Biskup Tadeusz Lityński i wielu innych gości pełniących ważne funkcje w państwie lub samorządzie. Bardzo mocno we mszy zaakcentowana została nasza obecność - myśliwych Koła Łowieckiego "Ponowa" Skąpe. Przygotowaliśmy piękną dekorację ołtarza, a także włączyliśmy się w oprawę nabożeństwa. Nasz kolega Tomasz Romanowski pełnił funkcję lektora i odczytał jedno z czytań podczas liturgii słowa. W procesji z darami do ołtarza podeszli koledzy Andrzej Podraza, Jan Bogusz i Karol Neryng. Oczywiście na honorowym miejscu reprezentował nas poczet sztandarowy (K.Lis, W. Para, J. Bartkowiak) z naszym sztandarem.. O oprawę mszy zadbali również żołnierze z 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej w Międzyrzeczu wystawiając poczet sztandarowy ze sztandarem i kompanię honorową. Oprawa wojskowa, w którą włączyła się również orkiestra robiła duże wrażenie. Msza, na której było tak wiele zaproszonych osobistości oraz bardzo liczna frekwencja wiernych, na pewno była świetną okazją do promowania naszego Koła i polskiego łowiectwa. Słowa podziękowań należą się osobom zaangażowanym w przygotowania do mszy św., szczególnie autorom dekoracji, która robiła duże wrażenie na zebranych. Dziękujemy tym myśliwym. którzy po prostu przybyli na mszę aby pomodlić się w intencji naszego Koła. Po mszy wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia, które można obejrzeć w galerii.

 Darz Bór!

 
08-10-2016 Polowanie Zbiorowe PDF Drukuj Email

8 października 2016 roku rozpoczęliśmy nowy sezon polowań zbiorowych w naszym Kole. Polowaliśmy na obwodzie 103, polowanie prowadził łowczy kol. Jan Bogusz, a pomagał kol. Paweł Tatarynowicz. O godzinie 8.00 zebraliśmy się na zbiórce, odbyła się regulaminowa odprawa i ruszyliśmy w knieję. Już pierwsze pędzenie na "12" dało mocne otwarcie sezonu zbiorówek, bowiem strzelono 5 dzików i jednego zdławiły psy. Ekstra wyczynem popisał się kol. Paweł Romanowski strzelając trzy dziki na jednym stanowisku. Po jednym dziku strzelili jeszcze koledzy Robert Andrzejak i Leszek Tomczyk. W drugim miocie na "11" też były dziki ale wyszły poganiane dwoma niecelnymi strzałami. W trzecim pędzeniu na "9" psy rozpędziły watahę dzików. Celne strzały do uciekających dziczków oddali kol. Irek Woch, kol. Stafan Banaś, kol. Waldek Romanowski i kol. Paweł Jarmużek. Kolejny miot to stół myśliwski, przy którym czekał na nas z pyszną grochówką kol. Jacek Bartkowiak. Gdy się posililiśmy i chwilę odpoczęliśmy ruszyliśmy na "7", tam pędzenie zakończyło się pokojowo. Ostatnie pędzenie  to "3", tutaj był jeden dzik, który cichutko wyszedł z miotu. Polowanie zakończyło się tradycyjnym pokotem, łowczy ogłosił królem polowania kol. Pawła Romanowskiego, który strzelił trzy dziki. Gratulacje!!!

 Darz Bór!  

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 35

Zwierzyna


Więcej...

W lipcu polujemy na:
Sarny:
kozły
Dziki:
odyńce, wycinki, przelatki i warchlaki
Lisy, Jenoty, Norki Amerykańskie, Szopy Pracze

Całość >>


Źródło: http://www.pzlow.pl

Projekt i wykonanie NETSEND