Niedziela, 20 stycznia 2019Imieniny: Fabian, Sebastian
 
Home
95 Lat P.Z.Ł. PDF Drukuj EmailZapraszamy do  odwiedzenia strony internetowej, która została stworzona  z okazji 95-lecia Polskiego Związku Łowieckiego.Znajdziecie tam mase ciekawych informacji oraz szczegółowy kalendarz imprez jubileuszowych. Polecamy!


Darz Bór!


http://pzl95lat.pl/

 
Złoty Rogacz 2018 PDF Drukuj Email

 


Tradycyjne polowanie Złoty Rogacz i Złoty Oręż w tym sezonie zarząd zorganizował 09 czerwca b.r. Rozpoczęliśmy zbiórką przy stole na obwodzie 113. Stanęło na niej 21 myśliwych ,w tym dwóch gości zaproszonych z Koła Łowieckiego ,,Głuszec” Krosno Odrzańskie- kol . Stanisław Dudek oraz kol. Krzysztof Para . Odprawę poprowadził kol. łowczy –Jasiu Bogusz, wyjaśnił na jakich zasadach będziemy polować oraz jaka zwierzyna została przeznaczona do pozyskania. Po odprawie przyszedł czas na formalności ,których w ostatnim czasie tak wiele trzeba spełnić ,aby udać się na polowanie ,odstrzały wydane, wpisy w książce wyjść zrobiono więc można ruszać w knieje i szukać swojego złotego rogacza!

Jeszcze chwile spędzone na pogawędkach, które przy takich spotkaniach myśliwych są nieodzowne i zaczęliśmy się rozjeżdżać po naszym łowisku. Przy stole pozostał niezawodny kol. Jacek Bartkowiak, który zabezpieczał kulinarnie nasze spotkanie. Polowaliśmy do zmierzchu ,z wieczornego wyjścia jedynie kol . Mirosław Kuś przywiózł i złożył na pokocie rogacza. Panujący upał nie skłaniał rogaczy do pokazywania się o wczesnej porze ,wiadomą sprawą było, że o świcie, na porannym wyjściu będzie większa okazja spotkać zwierzynę, która już za dnia powinna schodzić do swoich ostoi. Tak też było: rano do pokotu dołożyliśmy jeszcze cztery rogacze oraz dzika. Celnie strzelali - koledzy Andrzej Podraza strzelił rogacza ,gość zaproszony kol. Stasiu Dudek również dołożył kozła , kol. Karol Neryng strzelił rogacza i jak się później okazało jedynego dzika i kol. Bartosz Romanowski dosłownie rzutem na taśmę( jak sam to określił ) na pokocie położył przepięknego  myłkusa ,tegorocznego Królewskiego Kozła.

Podsumowując strzeliliśmy 5 rogaczy oraz dzika. Królem polowania w kategorii Złoty Rogacz łowczy ogłosił Bartosza Romanowskiego , a w kategorii Zloty Oreż Karola Nerynga . Obaj zostali uhonorowani okazałymi medalami , które mają im przypominać ten poranek w łowisku . Zasłużone gratulacje królom złożył kol. łowczy i pozostali myśliwi. Rogacz Bartosza został uznany za najciekawszego kozła strzelonego w historii naszych złotorogaczowych spotkań …to dobrze bo mamy pole do popisu i już za rok będziemy szukać jeszcze ciekawszego okazu…

Na koniec sygnalista odegrał sygnały , oddaliśmy hołd strzelonej zwierzynie i w ten sposób zakończyliśmy tegorocznego udanego Złotego Rogacza.

 

 

Darz Bór!

 


Wiecej zdjęć z polowania w Galerii- Uroczyste Złote Polowania

 
Złoty Rogacz 2018 PDF Drukuj Email


Zarząd Koła Łowieckiego "Ponowa" Skąpe zaprasza wszystkich członków na uroczyste polowanie "Złoty Rogacz".

Zbiórka 09.06.2018 o godz. 17:00 przy stole myśliwskim w rejonie 8 B.

 
Informacja Zarządu Koła PDF Drukuj Email


Zarząd Koła informuje o podjęciu uchwały w sprawie podziału rejonu nr 12 znajdującego sie w obwodzie 103.

Zgodnie z uchwałą podjętą na ostatnim posiedzeniu Zarządu rejon nr 12 dzieli sie na dwa rejony 12A oraz 12B.


Rejon 12 A- od drogi K-92(stara 3) do torów kolejowych
Rejon 12 B - od torów do granicy z K. Ł."Knieja"

Granica z rejonami 10 oraz 11 pozostaje bez zmian.
 
Byk na Brąz kol. Marka Sroczyńskiego PDF Drukuj Email

 

 

 


Kolejny Medalowy Jeleń Byk  pozyskany w sezonie 2017/2018

Tym razem szczęśliwym strzelcem  kol. Marek Sroczyński . Okoliczności w jakich udało sie strzelić tego pięknego selekta opisane w zakładce Medalowe Trofea zdjęcia w zakładce Galeria.

Koledze Serdecznie Gratulujemy i Życzymy Połamania w Obecnym Sezonie.

Darz Bór!

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 39

Zwierzyna


Więcej...

W styczniu polujemy na:
Jelenie szlachetne:
byki i cielęta przez cały miesiąc, a łanie do 15.01
Jelenie sika:
byki, łanie i cielęta do 15.01
Daniele:
byki cały miesiąc a łanie i cielęta do 15.01
Sarny:
kozy i koźlęta do 15.01
Dziki:
odyńce, wycinki, przelatki i warchlaki cały miesiąc, a lochy do 15.01
Muflony:
tryki cały miesiąc, a owce i jagnięta do 15.01
Tchórze i kuny
Lisy, Jenoty, Norki Amerykańskie, Szopy Pracze
Piżmaki
Zające szaraki i dzikie króliki:
tylko w drodze odłowu, do 15.01
Bażanty:
koguty; kury: wyłącznie na terenach OHZ (bażanta)
Kuropatwy:
tylko w drodze odłowu, do 15.01
Gęsi:
gęgawy na terenie województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego - do 15.01, a zbożowe i białoczelne na terenie województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego - do dnia 31.01

Przez cały rok wolno polować na:

  • borsuki, tchórze, kuny (leśne i domowe) na terenach obwodów łowieckich na których występuje cietrzew lub głuszec;
  • lisy na terenach obwodów łowieckich, w których występuje głuszec lub cietrzew lub prowadzono w ostatnich 2 latach kalendarzowych zasiedlenia zająca, bażanta lub kuropatwy - przez cały rok;
  • piżmaki na terenach rybackich obrębów hodowlanych.


Źródło: http://www.pzlow.pl

Projekt i wykonanie NETSEND