Niedziela, 18 listopada 2018Imieniny: Aniela, Klaudyna, Roman
 
Home
Srebrny Byk kol. Karola Nerynga PDF Drukuj Email

 

 


Kolejny medalowy byk pozyskany w naszym obwodzie. Szczęśliwym łowcą kol. Karol Neryng. Relacja myśliwego z udanego polowania w zakładce Trofea Medalowe.

Zachęcamy jednocześnie wszystkich kolegów do przedstawiania do wyceny trofeów przejawiąjacych cechy medalowe oraz prosimy o relacje i zdjęcia. Z ogromną przyjemnością zamieścimy je na naszej stronie.

 

Darz Bór!

 

 
06-05-2018 Walne Zgromadzenie PDF Drukuj Email

 

 

Dnia 06.05. 2018 odbyło się walne zgromadzenie członków koła łowieckiego "Ponowa",tym razem spotkaliśmy się na sali wiejskiej w Darnawie. Zebranie rozpoczął kolega prezes Andrzej Podraza, przedstawił porządek obrad ,który został przyjęty przez zebranych. Następnie wybraliśmy przewodniczącego i sekretarza zgromadzenia ,oraz komisje uchwał i wniosków, a także komisje skrutacyjną. Przewodniczącym został kol. Paweł Romanowski, sekretarzem kol. Agieszka Neryng, komisje uchwal i wniosków stanowili koledzy Bartosz Romanowski, Wiesław Jędrasiak ,Marek Cichowski a  komisje skrutacyjną Jarosław Hoppen, Mateusz Gorsiak i Piotr Jereminowicz. Zarząd i Komsja Rewizyjna przedstawiły sprawozdania za miniony rok gospodarczy. Walne zgromadzenie udzieliło absolutorium dla poszczególnych członków zarządu. W następnych punktach wysłuchaliśmy propozycji rocznego planu łowieckiego ,oraz preliminarza finansowego na bieżący rok gospodarczy. Prezes przedstawił zaawansowanie prac nad budowa stanicy ,omówiliśmy organizacje obchodów 60-lecia naszego koła. Łowczy kol. Jan Bogusz przedstawił wyniki konkursu na Króla Sezonu ,oraz Króla Lisiarzy. Królem sezonu został kol. Karol Neryng a Królem Lisiarzy kol. Stefan Banaś. Obaj otrzymali pamiątkowe puchary. Na koniec podjęliśmy uchwały które będą obowiązywały w bieżącym roku gospodarczym.

Darz Bór!

 

 

 
Walne Zgromadzenie 06-05-2018 PDF Drukuj Email

Zarząd Koła Łowieckiego "PONOWA" Skąpe zwołuje Walne Zgomadzenie Członków Koła, które odbędzie się 06 maja 2018 roku o godzinie 9.00 w sali wiejskiej w Darnawie.

Obeność na Walnym Zgromadzeniu jest obowiązkowa.

Darz Bór !

 
Przystrzelanie broni 15-04-2018 PDF Drukuj Email

Zarząd Koła Łowieckiego "PONOWA" Skąpe informuje, iż dnia 15 kwietnia 2018 roku o godzinie 11.00 na strzelnicy myśliwskiej w Zielonej Górze odbędzie się obowiązkowe przystrzelanie broni, które umożliwi ubieganie się o wydanie upoważnienia do wykonywania polowań indywidualnych w sezonie 2018/2019. W celach treningowych dostępne będą również konkuerencje dzik w przebiegu oraz trap.

Darz Bór!

 
13-01-2018 Polowanie Zbiorowe PDF Drukuj Email

Dnia 13 stycznia 2018 roku na obwodzie 113 odbyło się ostatnie polowanie zbiorowe w sezonie. Prowadził je kol. Jan Bogusz, a pomagał kol. Zbigniew Gorsiak. Zbiórka odbyła się na parkingu przy UG w Skąpem. Prowadzący powitali myśliwych i omówili zasady obowiązujące na polowaniu. Po rozlosowaniu kart stanowiskowych wyruszyliśmy do łowiska. Pierwszy miot wzięliśmy na "2", w miocie nie spotkaliśmy grubego zwierza, ale wracając myśliwi zauważyli uchodzącego w trzciny dzika. Szybka decyzja prowadzących, obstawiliśmy trzciny, naganka ruszyła, już się wydawało, że dzik zapadł się chyba pod ziemię, ale jednak nie, gdy naganka dochodziła do końca trzcin dzik wyskoczył wprost pod kol. Jarka Hoppena, który spektakularnym, pewnym strzałem powalił go. Trzecie pędzenie odbyło się na "7", tu dziki strzelili koledzy Zdzisław Liebner, Stefan Banaś, Paweł Tatarynowicz, a kol. Paweł Romanowski strzelił lisa. Po tym pędzeniu odbyła się przerwa na posiłek (świeże bułeczki i kiełbasa myśliwska). W czwartym pędzeniu na "14" kozę strzelił kol. Jan Bogusz. Piąte pędzenie też na "14" zakończyło się pokojowo. Na "14" odbył się pokot, ułożono 4 dziki, 1 sarnę-kozę i 1 lisa. odegrano sygnały dzik, sarna i lis na rozkładzie. Prowadzący ogłosił królem polowania kol. Jarka Hoppena. Gratulacje!!!

W związku z tym, że była to ostatnia zbiorówka w sezonie łowczy ogłosił króla sezonu polowań zbiorowych 2017/2018, został nim kol. Paweł Mielcarek. Gratulacje!!!

Na zakończenie polowania prezes kol. Andrzej Podraza podsumował sezon i zaprosił na tradycyjną biesiadę myśliwską, którą Zarząd przygotował tym  razem w sali wiejskiej w Darnawie. Biesiada odbyła się przy suto zastawionych stołach. Łowczy przypomniał królów poszczególnych polowań w sezonie, a królowie stanęli na wysokości zadania i byli przygotowani na każdy toast wznoszony przez łowczego kol. Janka Bogusza. Biesiada upłynęła szybko w dobrej koleżeńskiej atmosferze. Przed nami kolejny rok, ważny rok - bo rok jubileuszowy - 60-lecia Koła Łowieckiego PONOWA Skąpe.

Darz Bór!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 38

Zwierzyna


Więcej...

W listopadzie polujemy na:
Jelenie szlachetne:
byki, łanie i cielęta
Jelenie sika:
byki, łanie i cielęta
Daniele:
byki, łanie i cielęta
Sarny:
kozy i kozlęta
Dziki:
wszystkie
Muflony:
tryki, owce i jagnięta
Borsuki
Tchórze i kuny
Lisy, Jenoty, Norki Amerykanskie, Szopy Pracze
Pizmaki
Zajace szaraki i dzikie króliki:
również w drodze odlowu
Bażanty:
koguty; kury: wyłącznie na terenach OHZ (bazanta)
Kuropatwy:
tylko w drodze odlowu
Słonki
Kaczki:
krzyżówki, cyraneczki, glowienki i czernice
Gesi:
gegawy, zbożowe i bialoczelne
Łyski
Golebie grzywacze
Jarzabki
   
 


Źródło: http://www.pzlow.pl

Projekt i wykonanie NETSEND