Piątek, 27 kwietnia 2018Imieniny: Felicja, Teofil, Zyta
 
Home
07-05-2017 Walne Zgromadzenie PDF Drukuj Email

Dnia 07 maja 2017 roku w Świebodzinie odbyło się Walne Zgromadzenie członków naszego Koła. Otwarcia Walnego Zgromadzenia dokonał prezes kol. Andrzej Podraza. Przywitał przybyłych kolegów i przedstawił porządek obrad. Po stwierdzeniu prawomocności obrad, wybrano na przewodniczącego kol. Bartosza Romanowskiego, a sekretarzem został kol. Marek Cichowski. Nastąpił również wybór Komisji Uchwał i Wniosków oraz Komisji Skrutacyjnej. W kolejnych punktach posiedzenia przyjęto sprawozdanie Zarządu Koła i Komisji Rewizyjnej za miniony rok gospodarczy. Zatwierdziliśmy również bilans Koła i Walne Zgromadzenie udzieliło absolutorium poszczególnym członkom Zarządu. Zatwierdziliśmy także preliminaż finansowy oraz plan łowiecki na nowy rok gospodarczy. Następnie kol. Mirosław Kuś przedstawił zaawansowanie prac przy budowie stanicy oraz koszt pierwszego etapu budowy. W związku z obchodami 60-lecia naszego Koła w 2018 roku, Walne Zgromadzenie powołało komitet organizacyjny w skład, którego weszli Zarząd, Komisja Rewizyjna i kol. Krzysztof Białoń. Następnie dyskutowano nad zmianą lokalizacji książki pobytu myśliwych na polowaniach indywidualnych. Po pysznym obiedzie, w następnych punktach porządku koledzy przedstawili propozycję uchwał w sprawie zasad zapraszania gości na polowania zbiorowe oraz zasadach sprzedaży ilości polowań dewizowych oraz ustalenie premii za pozyskaną zwierzynę. W kolejnym punkcie Zarząd przedstawił propozycję kandydatów do odznaczeń Zasłużony dla Łowiectwa Zielonogórskiego w osobach kolegów Krzysztofa Rączkowskiego, Zbigniewa Gorsiaka i Karola Nerynga oraz propozycję wystąpienia przez nasze Koło odznaczenia Złom. Później łowczy kol. Jan Bogusz ogłosił króla sezonu 2016/2017 - został nim kol. Karol Neryng - Gratulacje !!! i lisiarza roku - został nim kol. Kazimierz Lis - Gratulacje !!! Obaj myśliwi otrzymali pamiątkowe statuetki. Na koniec przystąpiliśmy do przegłosowania uchwał.

 Darz Bór!

 
Książka "Łowiectwo w powiecie świebodzińskim i nie tylko" PDF Drukuj Email

Sznowni Koledzy!

Miło nam poinformować, że dobiegają końca prace związane z wydaniem monografii pt. "Łowiectwo w powiecie świebodzińskim i nie tylko...", której autorem jest kol. dr Jan Mielżyński, dzięki współpracy przy współredagowaniu części dotyczącej PONOWY Skąpe z kol. Krzysztofem Rączkowskim w wymienionej publikacji szeroko ujęte jest nasze Koło. W związku z tym, że Zarząd naszego Koła planuje zakupić dla każdego członka wymienioną książkę zachęcamy Kolegów do wsparcia finansowego wydania monografii. Jeżeli któryś z kolegów chciałby udzielić takiego wsparcia zapraszamy do kontaktu z Zarządem Koła.

 Darz Bór!

 

 
Walne Zgromadzenie 07-05-2017 PDF Drukuj Email

Zarząd Koła Łowieckiego PONOWA w Skąpem zwołuje w dniu 07 maja 2017 r. o godzinie 9.00 Walne Zgromadzenie Członków Koła, które odbędzie się w internacie szkoły specjalnej w Świebodzinie (ul. Sobieskiego).

Obecność wszystkich członków jest obowiązkowa.

 Darz Bór! 

 

 
Przystrzelanie broni 14-05-2017 PDF Drukuj Email

Zarząd Koła Łowieckiego PONOWA w Skąpem informuje, iż 14 maja 2017 roku o godzinie 11.00 na strzelnicy w Zielonej Górze odbędzie się przystrzelanie broni dla naszych myśliwych. Do dyspozycji w celach treningu strzeleckiego będą również stanowiska dzik w przebiegu oraz trap.

 Darz Bór!

 
14-01-2017 Polowanie Zbiorowe PDF Drukuj Email

 

14 stycznia 2017 roku na obwodzie 113 odbyło się ostatnie polowanie zbiorowe w sezonie 2016/2017. Polowanie prowadził kol. Jan Bogusz z kol. Pawłem Tatarynowiczem. Pierwsze pędzenie pod kątem strzelenia jeleni odbyło się na dużym obszarze, rejony "6, 5, 10, 12, 13, 14". W miocie tym 3 dziki na jednym stanowisku stzelił kol. Bartek Steckiewicz, 2 dziki kol. Bartosz Romanowski, 1 dzika kol. Waldemar Romanowski, 1 dzika kol. Lech Białoń i  1 lisa kol. Adrian Jarkowski. Drugie pędzenie przeprowadzono na "14A", tutaj po jednym dziku strzelili koledzy Ryszard Pawelski, Jan Bogusz i Zdzisław Liebner. Trzecie pędzenie na rejonie "8A" zakończyło się dwoma niecelnymi strzałami do lisa i do dzika.

Polowanie zakończyło się uroczystym pokotem, odegrano sygnały myśliwskie, a następnie prowadzący ogłosił króla polowania - został nim kol. Bartek Steckiewicz. Gratulacje!

Zaległy medal króla polowania za poprzednią zbiorówkę odebrał kol. Paweł Jarmużek.

W związku z tym, że było to polowanie kończące sezon polowań zbiorowych w naszym Kole, zgodnie z naszą tradycją łowczy ogłosił króla polowań sezonu 2016/2017, a został nim  kol. Paweł Jarmużek. Gratulacje!

Na tym nie koniec, po polowaniu o godz.17.00 spotkaliśmy się na biesiadzie u kolegi Marka Cichowskiego w Złotym Potoku. Biesiada miała królewski charakter, bo królowie sprawili się na medal, a honory podczaszego z wielką wprawą pełnił łowczy kol. Jan Bogusz. Spotkanie ułynęło w wesołej koleżeńskiej atmosferze, szkoda, że czas tak szybko płynie.....

 Darz Bór!

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 32

Zwierzyna


Więcej...

W kwietniu polujemy na:
Dziki:
odyńce, wycinki, przelatki i warchlaki
Piżmaki
do 15.04


Źródło: http://www.pzlow.pl

Projekt i wykonanie NETSEND