Poniedziałek, 23 kwietnia 2018Imieniny: Jerzy, Wojciech
 
Home » Trofea
Trofea
Kolejny Byk na Srebrny Medal PDF Drukuj Email

Z dumą prezentujemy kolejnego medalowego jelenia byka pozyskanego w obwodzie naszego Koła w ubiegłym roku. Autorem sukcesu po raz kolejny został kol. Jan Bogusz. Szczęśliwy strzał św. Hubert skierował 08 września 2014 roku na obwodzie 113, rejon 13A. Masa wieńca wyniosła nasucho 8,3 kg. Wiek byka oszacowano na 12 lat. Poroże zostało wycenione 08 czerwca 2015 roku przez Okręgową Komisję Wyceny Trofeów w Zielonej Górze na 193,43 pkt CIC. Wobec takiej liczby punktów przyznano medal srebrny. Jest to drugi srebrny medal w dorobku naszego Koła. Czekamy więc na dalsze rekordowe trofea pozyskane przez naszych myśliwych. Jednocześnie zachęcamy Kolegów do przedstawiania do wyceny trofeów, które wykazują cechy medalowe.

Koledze Jankowi gratulujemy!!!

 Darz Bór!

 

 
Rogacz na złoty medal. PDF Drukuj Email

Pierwszy w naszym Kole rogacz na złoty medal pozyskany został przez kol. Pawła Tatarynowicza na obwodzie 113 podczas polowania 06-09-2013 roku o godzinie 7.00 podczas porannego podchodu w lesie. Wiek kozła oceniono na 7-8 lat, waga tuszy 16 kg., masa parostków 582 gr. brutto. Trofeum zostało wycenione 04-06-2014 r. przez Komisję Nadleśnictwa Krzystkowice na 135,63 pkt CIC. Wobec takiej liczby punktów przyznano złoty medal potwierdzony certyfikatem wydanym przez Zarząd Okręgowy PZŁ w Zielonej Górze. Koledze Pawłowi gratulujemy, życząc dalszych sukcesów łowieckich. Myślę, że sukces kol. Pawła będzie mobilizował myśliwych naszego Koła, czekamy więc na dalsze rekordowe trofea pozyskane w naszych łowiskach. Jednocześnie zachęcamy Kolegów do przedstawiania do wyceny trofeów, które wykazują cechy medalowe.

(zdjęcia w galeri zdjęć)

Darz Bór!

 
Byk na srebrny medal PDF Drukuj Email

Wpisując się w klimat sezonu polowań na jelenie byki przypominamy wieniec pozyskany przez kol. Jana Bogusza. W naszym Kole nie ma zbyt wielu byków do odstrzału więc myśliwych cieszy każdy zdobyty wieniec, zwłaszcza tak imponujący, jak ten pozyskany na otwarcie jesiennego sezonu polowań w 2012 roku.

Szczęśliwy strzał padł 29 września 2012 roku na obwodzie 113. Masa poroża wyniosła 8,79 kg. Poroże zostało wycenione 13 września 2013 roku przez Okręgową Komisję Wyceny Trofeów w Zielonej Górze na 204,31 pkt CIC. Wobec takiej liczby punktów przyznano medal srebrny. Jest to pierwszy srebrny medal w dorobku naszego Koła. Szczęśliwcowi gratulujemy, chociaż z odrobiną zdrowej zazdrości. Fotografia w łowisku wykonana jest tel. komórkowym jej jakość nie jest wysoka lecz oddaje atmosferę myśliwskiej przygody. Jak widać św. Hubert pisze ciekawe scenariusze, czekamy więc na dalsze rekordowe trofea pozyskane przez naszych myśliwych. Jednocześnie zachęcamy Kolegów do przedstawiania do wyceny trofeów, które wykazują cechy medalowe.

(zdjęcia w galeri zdjęć)

Darz Bór!

 
Rekordowy wieniec jelenia PDF Drukuj Email

Po dwudziestu latach doczekaliśmy się nowego rekordu koła jeżeli chodzi o wieńce jelenia szlachetnego. W dniu 18.09.2011 na obwodzie 113 został pozyskany byk o masie poroża 7,01 kg wyceniony w dniu 30.03.2012 przez okręgową komisję wyceny trofeów w Zielonej Górze na 184,14 pkt CIC. Wobec takiej liczby pkt przyznano medal brązowy. Szczęśliwym myśliwym, który pozyskał byka jest Kol. Bartosz Derejczyk. Czekamy na dalsze rekordowe trofea pozyskane przez Naszych Członków. Jednocześnie zachęcamy Kolegów do przedstawiania do wyceny trofeów, które wykazują cechy medalowe.

                                                              Darz Bór!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 2

W kwietniu polujemy na:
Dziki:
odyńce, wycinki, przelatki i warchlaki
Piżmaki
do 15.04


Źródło: http://www.pzlow.pl

Projekt i wykonanie NETSEND