Niedziela, 18 kwietnia 2021Imieniny: Apoloniusz, Bogusława, Bogusław
 
Home » Trofea Medalowe
Trofea
Byk na srebrny medal PDF Drukuj Email

Wpisując się w klimat sezonu polowań na jelenie byki przypominamy wieniec pozyskany przez kol. Jana Bogusza. W naszym Kole nie ma zbyt wielu byków do odstrzału więc myśliwych cieszy każdy zdobyty wieniec, zwłaszcza tak imponujący, jak ten pozyskany na otwarcie jesiennego sezonu polowań w 2012 roku.

Szczęśliwy strzał padł 29 września 2012 roku na obwodzie 113. Masa poroża wyniosła 8,79 kg. Poroże zostało wycenione 13 września 2013 roku przez Okręgową Komisję Wyceny Trofeów w Zielonej Górze na 204,31 pkt CIC. Wobec takiej liczby punktów przyznano medal srebrny. Jest to pierwszy srebrny medal w dorobku naszego Koła. Szczęśliwcowi gratulujemy, chociaż z odrobiną zdrowej zazdrości. Fotografia w łowisku wykonana jest tel. komórkowym jej jakość nie jest wysoka lecz oddaje atmosferę myśliwskiej przygody. Jak widać św. Hubert pisze ciekawe scenariusze, czekamy więc na dalsze rekordowe trofea pozyskane przez naszych myśliwych. Jednocześnie zachęcamy Kolegów do przedstawiania do wyceny trofeów, które wykazują cechy medalowe.

(zdjęcia w galeri zdjęć)

Darz Bór!

 
Rekordowy wieniec jelenia PDF Drukuj Email

Po dwudziestu latach doczekaliśmy się nowego rekordu koła jeżeli chodzi o wieńce jelenia szlachetnego. W dniu 18.09.2011 na obwodzie 113 został pozyskany byk o masie poroża 7,01 kg wyceniony w dniu 30.03.2012 przez okręgową komisję wyceny trofeów w Zielonej Górze na 184,14 pkt CIC. Wobec takiej liczby pkt przyznano medal brązowy. Szczęśliwym myśliwym, który pozyskał byka jest Kol. Bartosz Derejczyk. Czekamy na dalsze rekordowe trofea pozyskane przez Naszych Członków. Jednocześnie zachęcamy Kolegów do przedstawiania do wyceny trofeów, które wykazują cechy medalowe.

                                                              Darz Bór!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 3

W kwietniu polujemy na:
Dziki:
odyńce, wycinki, przelatki i warchlaki
Piżmaki
do 15.04


Źródło: http://www.pzlow.pl

Projekt i wykonanie NETSEND