Poniedziałek, 23 kwietnia 2018Imieniny: Jerzy, Wojciech
 
Home » Trofea
Trofea
Byk na brąz kol. Karola Nerynga PDF Drukuj Email

Grudniowa pełnia w minionym sezonie była bardzo ładna, pogoda dopisywała, postanowiłem wybrać sę na polowanie na rejon 14B na oziminę, którą niszczyły dziki buchtując tam w poszukiwaniu resztek kukurydzy. Dzika strzeliłem za drugim wyjazdem, wracając dwukrotnie widziałem chmarę jeleni na rejonie 1A, żerowały spokojnie na rzepaku, była taka "lampa", że gołym okiem można było je obserwować jadąc drogą, zauważyłem, że jest tam niezły byk, 3 łanie i 2 cielaki. W odstrzale byk był, więc kiedy księżyc się skończył, a na 1A panował spokój wybrałem się na wieczorną zasiadkę z myślą o tych jeleniach. Pierwszy wyjazd i po godzinie na ambonie widzę jak z lasu wychodzą jelenie, ostrożnie licówka wyprowadziła jelenie na rzepaczysko, żerowały jakieś 30 m. od ściany lasu, a 120 m. ode mnie było 5 sztuk. Byka niestety brakowało, powoli dzień się kończył, zostało może jeszcze  30 min. czasu, postanowiłem, że jak byka nie będzie w ciągu 15 minut to strzelę jedną z łań. Minuty się ciągnęły, zerkając na zegarek usłyszałem trzask gałęzi za plecami... wyszedł byk, z drugiej strony ambony aniżeli się spodziewałem. zaskoczył mnie trochę, powolutku obruciłem się, był na ok 70 m., lornetka do oczu i jest , będzie dobry, ustawił się pięknie, czerwona kropka wylądowała na łopatce zwierza, nim usłyszałem huk wystrzału widziałem jak byk wali się w ogniu. I wtedy dopiero ręce zaczęły się trząść.... odczekałem chwilę dając czas dla byka na pożegnanie się z knieją. Podchodząc do byka nie liczyłem na medal, ale stojąc już nad zgasłym zwierzem i oglądając trofeum taka myśl mi przemknęła mi przez głowę. Ostatni kęs byk otrzymał 14.12.2016 r. o godz. 16.20. Masa wieńca po preparacji wynosiła 6,6 kg. Wyceny medalowej dokonano 20.03.2017 r. w Z.O. w Zielonej Górze, trofeum wyceniono na 170,09 pkt. wobec powyższego przyznano medal brązowy. Dziękując św. Hubertowi za to, że ofiarował mi tego medalowego selekta prosiłem Go o pamięć i łaskę na przyszłość.

Koledze Karolowi gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych sezonach łowieckich.

Zdjęcia w zakładce galeria zdjęć.

Darz Bór!

 
Rogacz na brązowy medal kol. Marka Cichowskiego PDF Drukuj Email

To było piękne popołudnie wyszedłem do łowiska na pobliskie łąki - wspomina Marek. Od kilku dni szukałem szydlarza, którego przez moment widziałem w lipcowy wieczór. Groźny zabójca. Myśliwy i rogacz przez chwilę spojrzeli na siebie, ale kiedy sięgnąłem po sztucer, rogacz zniknął w wysokich trawach... Poszukiwałem go przez kilka tygodni. W dniu 30 lipca 2017 roku zapisałem się na obwód 103, na rejon gdzie widziałem starego szydlarza. Może tym razem - pomyślałem. Kiedy zasiadłem na ambonie, słońce chyliło się ku zachodowi. Chwyciłem za lornetkę i zlustrowałem dużą łąkę. Mniej więcej na środku żerowała sarna koza. Nagle skoczyła w las. Na łąkę wypadły dwa rogacze. Jeden znich młody, a drugi... Serce waliło jak młot. To kapitalny rogacz. Tyki ciemne, odnogi długie. Stary przegonił młodego i wracał zmęczony w miejsce, gdzie żerowała koza. Po chwili wyszła z lasu, dostojnie krocząc w stronę zwycięzcy. Sarny spokojnie żerowały, od czasu do czasu strzygąc łyżkami. Jeszcze raz oceniłem rogacza. Ma na pewno co najmniej 6-7 lat. Może być medalowy. Zdecydowałem się na strzał. Echo oddało odgłos wystrzału. Rogacz zniknął w trawie. Słyszałem uderzenie kuli. Koza szybkimi susami uciekła. Idę. Jest. Został w ogniu. I wtedy dopiero zbaczyłem czym mnie św. Hubert obdarzył! Był to wspaniały szóstak. Okazał się medalowy....

Po wypreparowaniu ważył 700 gram. Wiek 7 lat.

Dzięki Ci św. Hubercie. Szydlarza będę nadal szukał, może w następnym sezonie się powiedzie.

Koledze Markowi gratulujemy medalowego trofeum.

Darz Bór!

Zdjęcia w zakładce galeria zdjęć.

 

 
Byk na Złoty Medal kol. Józefa Beserowicza PDF Drukuj Email

Pierwszy w naszym Kole byk na złoty medal pozyskany został przez kol. Józefa Beserowicza na obwodzie 113, rejon 12. Był to byk wypracowywany przez myśliwego przez ok. 10 dni, aż w końcu 15 września 2015 roku podczas wieczornego podchodu padł skuteczny strzał. Poroże zostało wycenione 17-03-2016 r. przez Okręgową Komisję Wyceny Trofeów w Zielonej Górze na 218,63 pkt CIC. Wobec takiej liczby punktów przyznano medal złoty.

Koledze Józefowi gratulujemy, życząc dalszych sukcesów łowieckich. Sądzę, że sukces kol. Ziutka zmobilizuje pozostałych selekcjonerów. Czekamy na kolejne rekordowe trofea pozyskane w naszych obwodach. Chętnie je tutaj zamieścimy.

 Darz Bór!

 
Oręż na brąz PDF Drukuj Email

Relacja myśliwego Mateusza Gorsiaka:

20.07.2015 w bardzo ciepły wieczór po 2 dniowej obserwacji i upewnieniu się że to odyniec, wyszedł cichutko  cały umorusany w błocie i powoli zaczął kierować się w kierunku uprawy owies z soczewicą, celny strzał padł ok godz. 20 30( oczywiście po upewnieniu się że jest to ten wcześniej obserwowany dzik) z wysiadki na ścianie lasu przy trzcinach, dzik padł w ogniu. Masa dzika to ok 80-90 kg ( mała waga prawdopodobnie spowodowana wcześniejszym postrzałem w bieg prawy). Ale z radości nie czułem
wagi dzika:)
Szable Dł.lewa 22,70,prawa 23cm   szer.26mm  
Fajki obw.6.5cm

Wycena dnia 17.03 2016 Okręgowa Komisja w Zielonej Górze.

Dzik pozyskany 20.07 2015 godz 20.30 po 2 wieczorach obserwacji. Obw.113 Rejon 13A

Wyceniony na 113,35 pkt CIC

Medal Brązowy

Gratulujemy koledze Mateuszowi i życzymy kolejnych medalowych trofeów.

 Darz Bór!

 

 

 
Medalowy byk Zdzisława Liebnera. PDF Drukuj Email

Pierwszego medalowego jelenia byka w naszym Kole pozyskał kol. Zdisław Liebner. Szczęśliwy strzał padł 26 sierpnia 1992 roku ok. godz. 20.30, na obwodzie 113, rejon 1A. Masa tuszy wynosiła 136 kg., wiek oceniono na 11 lat, waga wieńca 6,20 kg. Przyzano medal brązowy.

Gratulacje dla kol. Zdzisława oraz podziękowanie za podzielenie się swoim sukcesem. W zakładce galeria zamieszczone są zdjęcia i broszurki wydane na zielonogórską wystawę trofeów.

 Darz Bór! 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2

W kwietniu polujemy na:
Dziki:
odyńce, wycinki, przelatki i warchlaki
Piżmaki
do 15.04


Źródło: http://www.pzlow.pl

Projekt i wykonanie NETSEND