Niedziela, 18 kwietnia 2021Imieniny: Apoloniusz, Bogusława, Bogusław
 
Home
Zbiorówka PDF Drukuj Email

W sobotę 11.01.2020 roku odbyło się kolejne polowanie zbiorowe w K.Ł. „Ponowa” Skąpe.

Na zbiórce 24 strzelby w tym goście zaproszeni- kol. Przemysław Wendorff , kol. Tadeusz Wijatyk oraz kol. Zygmunt Gralewski.

W roli prowadzącego w tym dniu wystąpił kol. Bartosz Romanowski który wraz z bratem kol. Pawłem Romanowskim odpowiadał za przebieg polowania.

Polowanie nieco inne od wszystkich ponieważ pierwszy raz od wielu lat nie strzelaliśmy na zbiorówce dzików. Procedury związane z ASF-em oraz udane ostatnie trzy polowania sprawiły ze nasze chłodnie zostały zaplombowane przez P.I.W. i do momentu otrzymania wyników z badania pod kątem wirusa ASF nie polujemy na czarnego zwierza. Do odstrzału mięliśmy wszystkie jelenie, sarny kozy oraz koźlęta i drapieżniki prawem dozwolone. Prowadzący zaplanowali 4 mioty, pierwsze pędzenie w rej 1A/1B dało kozę którą pozyskał sam prowadzący. Kolejny miot na 2B zakończył się bez strzału. Trzecie pędzenie metoda „cichą” było bardziej udane do pokotu dołożyliśmy Jelenia Byka pozyskanego przez gościa zaproszonego kol. Zygmunta Gralewskiego ,kozę strzelił kol. Andrzej Podraza. Ostatnie pędzenie w rej. 9 było bogate w zwierza, widziano dużo dzików a naganka wypchnęła na linie myśliwych chmare jeleni, do jednej z łań celnie strzelał kol. Zbyszek Gorsiak. Również w tym miocie kol. Mateusz Gorsiak do pokotu dołożył sarnę.

Po tym dniu w łowisku myśliwi zgodnie potwierdzili stare powiedzenie, że polowanie to nie tylko strzelanie, miło się słuchało opowieści z lini …dziki wiedziały że tego dnia na nie ,się nie poluje i co niektórym kolegom „tańczyły na nosie”… Rysiu i Paweł na pewno w duchu się uśmiechali i podziwiali inteligencje czarnego zwierza ! Będzie o czym opowiadać na biesiadzie kończącej sezon.

Kończymy łowy a na pokocie kładziemy Jelenia Byka, Łanie oraz 3 kozy.

Królem prowadzący ogłasza kol Gralewskiego.


Darz Bór!


 

W kwietniu polujemy na:
Dziki:
odyńce, wycinki, przelatki i warchlaki
Piżmaki
do 15.04


Źródło: http://www.pzlow.pl

Projekt i wykonanie NETSEND