Piątek, 19 lipca 2019Imieniny: Alfred, Wincenty, Włodzisław
 
Home
Polowanie Wigilijne PDF Drukuj Email

 

 


W sobote 22 grudnia spotkaliśmy się na zbiorówce na obwodzie 113. Polowanie to zostało zaplanowane jako tradycyjne polowanie wigilijne a łowieckich obyczajów na nim było naprawdę dużo...ale po kolei - rozpoczęliśmy zbiórką na rejonie 9. Stanęło na niej 12 kolegów oraz dwójka prowadzących ,kol. Lesiu Cerkowniak i kolega łowczy Jasiu Bogusz. Pewnie dzięki wybitnie dobrej pogodzie frekwencja nie powalała,coż szkoda ale nikt nie ma na to wplywu tylko my sami. Wśród myśliwych był jeden młody FRYC dla którego rozpoczynający się dzień pewnie na długo pozostanie w pamięci. To kolega Mikołaj Kuś świeżo po zdanych egzaminach pierwszy raz miał stanąć na lini myśliwych z bronią na ramieniu. Kolega prezes przyjął ślubowanie młodego myśliwego ,po gratulacjach od kolegów przyszedł czas na losowanie kart stanowiskowych i w las!

Pisząc w dużym skrócie po kilku miotach na pokocie położyliśmy jednego dzika- szczęśliwym strzelcem był nikt inny jak kol Mikołaj! Pierwsze polowanie zbiorowe w życiu i od razu zdobyte królestwo Gratulacje Kolego! Wspomnieć należy o fakcie znalezienia przez nagankę w miocie na 8a tego co zostało z jelenia byka który padł niewątpliwie ofiarą uczty wilków , w tym właśnie miocie jeden z myśliwych widział tego drapieżnika, pozostawmy to bez komentarza...

Pierwszy gruby Zwierz w łowieckiej przygodzie młodego myśliwego padł więc i Tradycyjnie musiało odbyć się „malowanie” -to już zadanie dla specjalisty w tej dziedzinie kolegi łowczego...pasowanie na rycerza św. Huberta kol. Kusia było godne króla i takie musi być!

Sygnały pokotu zakończyły polowanie ,po tym był czas na opłatek i życzenia świąteczne…


 


Darz Bór!

 

W lipcu polujemy na:
Sarny:
kozły
Dziki:
odyńce, wycinki, przelatki i warchlaki
Lisy, Jenoty, Norki Amerykańskie, Szopy Pracze

Całość >>


Źródło: http://www.pzlow.pl

Projekt i wykonanie NETSEND