Wtorek, 21 maja 2019Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
 
Home
"Złoty Wieniec" 2018 PDF Drukuj Email

 

 

 

Okres polowań na Jelenie Byki w „Ponowie” w tym sezonie łowieckim rozpoczął 1 września kol. Lesław Cerkowniak. Królewski strzał w nasadę karku powalił króla naszych lasów ,było to na rej. Nr 10 w obwodzie 103 podczas wieczornego wyjścia na zorganizowanym przez zarząd „ Złotym Wieńcu” -ale wszystko po koleii…

Na zbiórce stanęło 20 naszych kolegów ,frekwencja średnia jak na takie polowanie spowodowana zapewne „dobrą” pogodą-padający deszcz skutecznie odstraszył co niektórych myśliwych. Mimo takiej aury szansa na spotkanie byczka jest zawsze więc w bór!

Odprawa przeprowadzona przez Łowczego kol. Jana Bogusza -losowanie ambon ,wydanie upoważnień ,ostatnie rozmowy między kolegami i każdy udał się na swoją ambonę z nadzieją na spotkanie ze zwierzyną. Okazje miał kol. Zdzisiu Liebner jednak odyniec który przy dobrej szarówce przedefilował przed myśliwym dająć mu szanse na oddanie strzału uszedł cało , kula Zdzisia go mineła… potwierdził to o poranku posokowiec, który sprawdził miejsce strzału nie podejmując tropu…

Kol. Kaziu Lis też według własnych opowiadań wdepnął na dziki idąc na ambonę ,ale zakończyło się pokojowo-Kaziu nie odpalił bo i nie miał jak… a szkoda bo to także strzelec dobry i pewnie jakiś przelatek by spisał testament.

Ewidentnie św. Hubert zaplanował ,iż w tym dniu tylko kol. Lesiu mógł cieszyć się z pozyskania zwierza i to jakiego… ładny 10-tak dał mu królestwo w polowaniu „Złoty Wieniec 2018” –GRATULUJEMY!

 

 

Darz Bór!

(więcej zdjęć w galerii w zakładce Uroczyste Polowania)
 

W maju polujemy na:
Sarny:
kozły od 11.05
Dziki:
odyńce, wycinki, przelatki i warchlaki
Jenoty, Norki Amerykańskie, Szopy Pracze

Całość >>


Źródło: http://www.pzlow.pl

Projekt i wykonanie NETSEND