Wtorek, 23 kwietnia 2019Imieniny: Jerzy, Wojciech
 
Home
Złoty Rogacz 2018 PDF Drukuj Email

 


Tradycyjne polowanie Złoty Rogacz i Złoty Oręż w tym sezonie zarząd zorganizował 09 czerwca b.r. Rozpoczęliśmy zbiórką przy stole na obwodzie 113. Stanęło na niej 21 myśliwych ,w tym dwóch gości zaproszonych z Koła Łowieckiego ,,Głuszec” Krosno Odrzańskie- kol . Stanisław Dudek oraz kol. Krzysztof Para . Odprawę poprowadził kol. łowczy –Jasiu Bogusz, wyjaśnił na jakich zasadach będziemy polować oraz jaka zwierzyna została przeznaczona do pozyskania. Po odprawie przyszedł czas na formalności ,których w ostatnim czasie tak wiele trzeba spełnić ,aby udać się na polowanie ,odstrzały wydane, wpisy w książce wyjść zrobiono więc można ruszać w knieje i szukać swojego złotego rogacza!

Jeszcze chwile spędzone na pogawędkach, które przy takich spotkaniach myśliwych są nieodzowne i zaczęliśmy się rozjeżdżać po naszym łowisku. Przy stole pozostał niezawodny kol. Jacek Bartkowiak, który zabezpieczał kulinarnie nasze spotkanie. Polowaliśmy do zmierzchu ,z wieczornego wyjścia jedynie kol . Mirosław Kuś przywiózł i złożył na pokocie rogacza. Panujący upał nie skłaniał rogaczy do pokazywania się o wczesnej porze ,wiadomą sprawą było, że o świcie, na porannym wyjściu będzie większa okazja spotkać zwierzynę, która już za dnia powinna schodzić do swoich ostoi. Tak też było: rano do pokotu dołożyliśmy jeszcze cztery rogacze oraz dzika. Celnie strzelali - koledzy Andrzej Podraza strzelił rogacza ,gość zaproszony kol. Stasiu Dudek również dołożył kozła , kol. Karol Neryng strzelił rogacza i jak się później okazało jedynego dzika i kol. Bartosz Romanowski dosłownie rzutem na taśmę( jak sam to określił ) na pokocie położył przepięknego  myłkusa ,tegorocznego Królewskiego Kozła.

Podsumowując strzeliliśmy 5 rogaczy oraz dzika. Królem polowania w kategorii Złoty Rogacz łowczy ogłosił Bartosza Romanowskiego , a w kategorii Zloty Oreż Karola Nerynga . Obaj zostali uhonorowani okazałymi medalami , które mają im przypominać ten poranek w łowisku . Zasłużone gratulacje królom złożył kol. łowczy i pozostali myśliwi. Rogacz Bartosza został uznany za najciekawszego kozła strzelonego w historii naszych złotorogaczowych spotkań …to dobrze bo mamy pole do popisu i już za rok będziemy szukać jeszcze ciekawszego okazu…

Na koniec sygnalista odegrał sygnały , oddaliśmy hołd strzelonej zwierzynie i w ten sposób zakończyliśmy tegorocznego udanego Złotego Rogacza.

 

 

Darz Bór!

 


Wiecej zdjęć z polowania w Galerii- Uroczyste Złote Polowania

 

W kwietniu polujemy na:
Dziki:
odyńce, wycinki, przelatki i warchlaki
Piżmaki
do 15.04


Źródło: http://www.pzlow.pl

Projekt i wykonanie NETSEND