Piątek, 15 lutego 2019Imieniny: Jowita, Faustyna, Józef
 
Home
13-01-2018 Polowanie Zbiorowe PDF Drukuj Email

Dnia 13 stycznia 2018 roku na obwodzie 113 odbyło się ostatnie polowanie zbiorowe w sezonie. Prowadził je kol. Jan Bogusz, a pomagał kol. Zbigniew Gorsiak. Zbiórka odbyła się na parkingu przy UG w Skąpem. Prowadzący powitali myśliwych i omówili zasady obowiązujące na polowaniu. Po rozlosowaniu kart stanowiskowych wyruszyliśmy do łowiska. Pierwszy miot wzięliśmy na "2", w miocie nie spotkaliśmy grubego zwierza, ale wracając myśliwi zauważyli uchodzącego w trzciny dzika. Szybka decyzja prowadzących, obstawiliśmy trzciny, naganka ruszyła, już się wydawało, że dzik zapadł się chyba pod ziemię, ale jednak nie, gdy naganka dochodziła do końca trzcin dzik wyskoczył wprost pod kol. Jarka Hoppena, który spektakularnym, pewnym strzałem powalił go. Trzecie pędzenie odbyło się na "7", tu dziki strzelili koledzy Zdzisław Liebner, Stefan Banaś, Paweł Tatarynowicz, a kol. Paweł Romanowski strzelił lisa. Po tym pędzeniu odbyła się przerwa na posiłek (świeże bułeczki i kiełbasa myśliwska). W czwartym pędzeniu na "14" kozę strzelił kol. Jan Bogusz. Piąte pędzenie też na "14" zakończyło się pokojowo. Na "14" odbył się pokot, ułożono 4 dziki, 1 sarnę-kozę i 1 lisa. odegrano sygnały dzik, sarna i lis na rozkładzie. Prowadzący ogłosił królem polowania kol. Jarka Hoppena. Gratulacje!!!

W związku z tym, że była to ostatnia zbiorówka w sezonie łowczy ogłosił króla sezonu polowań zbiorowych 2017/2018, został nim kol. Paweł Mielcarek. Gratulacje!!!

Na zakończenie polowania prezes kol. Andrzej Podraza podsumował sezon i zaprosił na tradycyjną biesiadę myśliwską, którą Zarząd przygotował tym  razem w sali wiejskiej w Darnawie. Biesiada odbyła się przy suto zastawionych stołach. Łowczy przypomniał królów poszczególnych polowań w sezonie, a królowie stanęli na wysokości zadania i byli przygotowani na każdy toast wznoszony przez łowczego kol. Janka Bogusza. Biesiada upłynęła szybko w dobrej koleżeńskiej atmosferze. Przed nami kolejny rok, ważny rok - bo rok jubileuszowy - 60-lecia Koła Łowieckiego PONOWA Skąpe.

Darz Bór!

 

W lutym polujemy na:
Jelenie szlachetne:
byki i cielęta
Dziki:
odyńce, wycinki, przelatki i warchlaki
Muflony:
tryki

Całość >>


Źródło: http://www.pzlow.pl

Projekt i wykonanie NETSEND