Wtorek, 23 kwietnia 2019Imieniny: Jerzy, Wojciech
 
Home
14-01-2017 Polowanie Zbiorowe PDF Drukuj Email

 

14 stycznia 2017 roku na obwodzie 113 odbyło się ostatnie polowanie zbiorowe w sezonie 2016/2017. Polowanie prowadził kol. Jan Bogusz z kol. Pawłem Tatarynowiczem. Pierwsze pędzenie pod kątem strzelenia jeleni odbyło się na dużym obszarze, rejony "6, 5, 10, 12, 13, 14". W miocie tym 3 dziki na jednym stanowisku stzelił kol. Bartek Steckiewicz, 2 dziki kol. Bartosz Romanowski, 1 dzika kol. Waldemar Romanowski, 1 dzika kol. Lech Białoń i  1 lisa kol. Adrian Jarkowski. Drugie pędzenie przeprowadzono na "14A", tutaj po jednym dziku strzelili koledzy Ryszard Pawelski, Jan Bogusz i Zdzisław Liebner. Trzecie pędzenie na rejonie "8A" zakończyło się dwoma niecelnymi strzałami do lisa i do dzika.

Polowanie zakończyło się uroczystym pokotem, odegrano sygnały myśliwskie, a następnie prowadzący ogłosił króla polowania - został nim kol. Bartek Steckiewicz. Gratulacje!

Zaległy medal króla polowania za poprzednią zbiorówkę odebrał kol. Paweł Jarmużek.

W związku z tym, że było to polowanie kończące sezon polowań zbiorowych w naszym Kole, zgodnie z naszą tradycją łowczy ogłosił króla polowań sezonu 2016/2017, a został nim  kol. Paweł Jarmużek. Gratulacje!

Na tym nie koniec, po polowaniu o godz.17.00 spotkaliśmy się na biesiadzie u kolegi Marka Cichowskiego w Złotym Potoku. Biesiada miała królewski charakter, bo królowie sprawili się na medal, a honory podczaszego z wielką wprawą pełnił łowczy kol. Jan Bogusz. Spotkanie ułynęło w wesołej koleżeńskiej atmosferze, szkoda, że czas tak szybko płynie.....

 Darz Bór!

 

 

W kwietniu polujemy na:
Dziki:
odyńce, wycinki, przelatki i warchlaki
Piżmaki
do 15.04


Źródło: http://www.pzlow.pl

Projekt i wykonanie NETSEND