Sobota, 23 marca 2019Imieniny: Pelagia, Feliks, Zbysław
 
Home
10-09-2016 Złoty Wieniec i Złoty Oręż PDF Drukuj Email

10 września 2016 roku na obwodzie 113 odbyło się uroczyste polowanie Złoty Wieniec i Złoty Oręż. Było to drugie polowanie w tym sezonie, na króla naszych lasów. Polowanie prowadził łowczy kol. Jan Bogusz. Tradycyjnie polowanie rozpoczęliśmy od zbiórki, na której prowadzący powitał zaproszonych gości i omówił zasady obowiązujące podczas naszych łowów. Ważnym akcetem było złożenie ślubowania przez kol. Jacka Bartowiaka, ślubowanie przyjął prezes kol. Andrzej Podraza. Koledze Jackowi gratulujemy, witamy w gronie myśliwych i życzymy udanych i bezpiecznych łowów. Darz Bór!

Po tej ważnej ceremonii odbyło się losowanie ambon i myśliwi rozjechali się na przydzielone urządzenia. Wieczorem zjechaliśmy się do stołu myśliwskiego aby trochę pobiesiadować. Z wieczornej zasiadki z sukcesami wrócili kol. Wojtek Gorsiak, kol. Paweł Jarmużek, którzy strzelili dziki oraz kol. Andrzej Pilecki ze strzelonym jeleniem bykiem. Biesiada przy ognisku trwała długo ale rano byliśmy gotowi na kolejne wyjście do łowiska. Z porannej zasiadki ze strzeloną zwierzyną wrócili kol. Mateusz Gorsiak - strzelił dzika, kol. Paweł Jarmużek - strzelił byka, kol. Andrzej Pilecki - strzelił byka i kol. Marek Cichowski - strzelił dzika.

O godzinie 7.30 odbył się uroczysty pokot, na którym położono 3 jelenie byki i 4 dziki. Niekwestionowanym królem polowania w kategorii Złoty Wieniec został zaproszony gość kol. Andrzej Pilecki, który strzelił dwa byki, a królem w kategorii Złoty Oręż został kol. Marek Cichowski, który pozyskał odyńca. Kolegom gratulujemy!

 Darz Bór!

 

 

W marcu polujemy na:
Dziki:
odyńce, wycinki, przelatki i warchlaki
Tchórze i kuny
Lisy, Jenoty, Norki Amerykańskie, Szopy Pracze

Całość >>


Źródło: http://www.pzlow.pl

Projekt i wykonanie NETSEND