Czwartek, 13 grudnia 2018Imieniny: Łucja, Otylia, Eugeniusz
 
Home » Archiwum
Zmarł nestor polskiego łowiectwa Bolesław Kostkiewicz PDF Drukuj Email

Zmarł nestor polskiego łowiectwa, założyciel naszego Koła

 Bolesław KOSTKIEWICZ

23 marca we wczesnych godzinach wieczornych zmarł w swym domu w Zielonej Górze najstarszy polski myśliwy Bolesław Kostkiewicz. Za kilka miesięcy skończyłby 103 lata. W ostatnich latach życia bardzo aktywnie uczestniczył w pracach leśnych organizacji kombatanckich. Swą nieprzeciętną osobowością uświetniał wszelkie leśne i myśliwskie uroczystości. Wszyscy którzy mieli przyjemność i zaszczyt spotkać na swej życiowej drodze Pana Bolesława, podkreślali jego olbrzymi optymizm i życzliwość dla ludzi. Mimo sędziwego wieku zachował do ostatnich lat, olbrzymią jasność umysłu i niespożytą energię. W życiu cenił zasady, którymi kierował się on sam i całe jego pokolenie – patriotyzm, honor, uczciwość, szacunek do pracy.
Pogrzeb odbędzie się w sobotę 26 marca 2011 na starym cmentarzu przy ul. Wrocławskiej w Zielonej Górze. Wystawienie zwłok o godzinie 10.50, uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o 11.20

Życiorys
Inż. Bolesław Kostkiewicz – ur. 25 lipca 1908 r. w Jaśle. Absolwent Wydziału Rolniczo-Lasowego Politechniki Lwowskiej – 1935 r.

Po odbyciu zasadniczej służby skierowany do 14. Pułku Ułanów Jazłowieckich we Lwowie. W sierpniu 1939 r. zmobilizowany do czynnej służby, jako oficer brał udział w kampanii wrześniowej. Za obronę Warszawy odznaczony przez swego dowódcę Krzyżem Walecznych. Od października 1939 do stycznia 1945 r. jako jeniec wojenny przebywał w oflagu II C w Woldenbergu (obecny Dobiegniew).
Po uwolnieniu, od lipca 1945 r. administrator lasów i nadleśniczy w Nadleśnictwie Złoty Potok (obecnie w zasięgu Nadleśnictwa Świebodzin). Pionier administracji leśnej na ziemiach zachodnich. Od roku 1974 przebywa na zasłużonej emeryturze.
Pułkownik w stanie spoczynku. Wielokrotnie wyróżniany i odznaczany – m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, medalem „Za udział w wojnie obronnej 1939 r.”, Medalem Rodła i medalem „Pro Memoria”.
Aktywny myśliwy odznaczony Złotym Medalem Zasługi Łowieckiej, złotym medalem „Za zasługi dla łowiectwa zielonogórskiego”, Medalem Św. Huberta oraz najwyższym odznaczeniem łowieckim – „Złom”.

"Niech Mu knieja wiecznie szumi"

 

Zwierzyna


Więcej...

W grudniu polujemy na:
Jelenie szlachetne:
byki, łanie i cielęta
Jelenie sika:
byki, łanie i cielęta
Daniele:
byki, łanie i cielęta

Całość >>


Źródło: http://www.pzlow.pl

Projekt i wykonanie NETSEND