Niedziela, 18 kwietnia 2021Imieniny: Apoloniusz, Bogusława, Bogusław
 
Home » Archiwum
06-11-2010 Polowanie Hubertowskie PDF Drukuj Email

   Jednym z najważniejszych polowań zbiorowych dla myśliwego jest polowanie z okazji dnia Św. Huberta. Polowanie to w naszym Kole odbyło się 06.11.2010 r. 
   Polowanie rozpoczął prowadzący, Prezes Koła - Andrzej Podraza. Przywitał 25 myśliwych w tym 3 zaproszonych gości oraz nagankę. Polowanie pomagał prowadzić, Łowczy Koła - Jan Bogusz.
   Po wprowadzeniu i przypomnieniu o zasadach bezpieczeństwa oraz określeniu co można strzelać, myśliwi dokonali losowania kart stanowiskowych.

   Pierwsze pędzenie przeprowadzono na rejonie nr "6", ale niestety miot okazał się pusty. Drugie pędzenie na "10" wypadło tak samo. W trzecim miocie na "10" były jelenie, ale niestety myśliwi strzelali niecelnie. Dopiero czwarte pędzenie na "10" okazało się prawdziwie hubertowskie. W miocie były jelenie i dziki. Celne strzały do dzików oddali Mirosław Kuś, Ryszard Pawelski oraz szczególnie obdarowany przez św. Huberta, Paweł Tatarynowicz, który strzelił 3 dziki, w tym okazałego odyńca (113 kg.).
   Po zakończeniu polowania sygnaliści zagrali „zbiórkę myśliwych” przy ułożonym pokocie. Prowadzący ogłosił co zostało strzelone i zagrano odpowiednie sygnały przypisane dla każdego gatunku strzelonej zwierzyny. Prezes Koła ogłosił Pawła Tatarynowicza - Królem polowania i wręczył pamiątkowy medal.
Po zbiórce rozpoczęła się biesiada myśliwska, na stół podano bigos, szaszłyki i tradycyjnie pieczonego dzika przez Panią Józię Pawelską.


Darz Bór!

(zdjęcia z polowania w zakładce galeria zdjęć)

 

Zwierzyna


Więcej...

W kwietniu polujemy na:
Dziki:
odyńce, wycinki, przelatki i warchlaki
Piżmaki
do 15.04


Źródło: http://www.pzlow.pl

Projekt i wykonanie NETSEND