Środa, 26 września 2018Imieniny: Justyna, Łucja, Cyprian
 
Home
08-10-2016 Polowanie Zbiorowe PDF Drukuj Email

8 października 2016 roku rozpoczęliśmy nowy sezon polowań zbiorowych w naszym Kole. Polowaliśmy na obwodzie 103, polowanie prowadził łowczy kol. Jan Bogusz, a pomagał kol. Paweł Tatarynowicz. O godzinie 8.00 zebraliśmy się na zbiórce, odbyła się regulaminowa odprawa i ruszyliśmy w knieję. Już pierwsze pędzenie na "12" dało mocne otwarcie sezonu zbiorówek, bowiem strzelono 5 dzików i jednego zdławiły psy. Ekstra wyczynem popisał się kol. Paweł Romanowski strzelając trzy dziki na jednym stanowisku. Po jednym dziku strzelili jeszcze koledzy Robert Andrzejak i Leszek Tomczyk. W drugim miocie na "11" też były dziki ale wyszły poganiane dwoma niecelnymi strzałami. W trzecim pędzeniu na "9" psy rozpędziły watahę dzików. Celne strzały do uciekających dziczków oddali kol. Irek Woch, kol. Stafan Banaś, kol. Waldek Romanowski i kol. Paweł Jarmużek. Kolejny miot to stół myśliwski, przy którym czekał na nas z pyszną grochówką kol. Jacek Bartkowiak. Gdy się posililiśmy i chwilę odpoczęliśmy ruszyliśmy na "7", tam pędzenie zakończyło się pokojowo. Ostatnie pędzenie  to "3", tutaj był jeden dzik, który cichutko wyszedł z miotu. Polowanie zakończyło się tradycyjnym pokotem, łowczy ogłosił królem polowania kol. Pawła Romanowskiego, który strzelił trzy dziki. Gratulacje!!!

 Darz Bór!  

 

 
Zmiana terminów mszy i polowania hubertowskiego PDF Drukuj Email

Koledzy myśliwi!

Nastąpiła zmiana terminu polowania hubertowskiego oraz mszy myśliwskiej. Msza św. w intencji członków Koła Łowieckiego "PONOWA" Skąpe odbędzie się 05 listopada 2016 roku (sobota) o godzinie 17.00 w Wilkowie. W mszy będzie brał udział Minister Obrony Narodowej, Prezydencka Kompania Honorowa Wojska Polskiego, Orkiestra wojskowa. Po mszy odbędzie się spotkanie z ministrem przy grochówce i bigosiku. Polowanie hubertowskie zostało przełożone na 06 listopada 2016 roku (niedziela). W związku z tak bogatą oprawą mszy św. Zarząd Koła prosi o liczną frekwencję myśliwych (w mundurach) wraz z rodzinami.

Darz Bór!

 

 
Polowania Zbiorowe PDF Drukuj Email

Informuję, że w zakładce polowania znajduje się kalendarz polowań zbiorowych w sezonie 2016/2017.

Zarząd Koła Łowieckiego "PONOWA" Skąpe informuje również, że dnia 06 listopada 2016 roku o godzinie 12.00 w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Wilkowie odbędzie się msza Hubertowska.

 Darz Bór!

 
Informacja w sprawie składki na PZŁ PDF Drukuj Email

 
10-09-2016 Złoty Wieniec i Złoty Oręż PDF Drukuj Email

10 września 2016 roku na obwodzie 113 odbyło się uroczyste polowanie Złoty Wieniec i Złoty Oręż. Było to drugie polowanie w tym sezonie, na króla naszych lasów. Polowanie prowadził łowczy kol. Jan Bogusz. Tradycyjnie polowanie rozpoczęliśmy od zbiórki, na której prowadzący powitał zaproszonych gości i omówił zasady obowiązujące podczas naszych łowów. Ważnym akcetem było złożenie ślubowania przez kol. Jacka Bartowiaka, ślubowanie przyjął prezes kol. Andrzej Podraza. Koledze Jackowi gratulujemy, witamy w gronie myśliwych i życzymy udanych i bezpiecznych łowów. Darz Bór!

Po tej ważnej ceremonii odbyło się losowanie ambon i myśliwi rozjechali się na przydzielone urządzenia. Wieczorem zjechaliśmy się do stołu myśliwskiego aby trochę pobiesiadować. Z wieczornej zasiadki z sukcesami wrócili kol. Wojtek Gorsiak, kol. Paweł Jarmużek, którzy strzelili dziki oraz kol. Andrzej Pilecki ze strzelonym jeleniem bykiem. Biesiada przy ognisku trwała długo ale rano byliśmy gotowi na kolejne wyjście do łowiska. Z porannej zasiadki ze strzeloną zwierzyną wrócili kol. Mateusz Gorsiak - strzelił dzika, kol. Paweł Jarmużek - strzelił byka, kol. Andrzej Pilecki - strzelił byka i kol. Marek Cichowski - strzelił dzika.

O godzinie 7.30 odbył się uroczysty pokot, na którym położono 3 jelenie byki i 4 dziki. Niekwestionowanym królem polowania w kategorii Złoty Wieniec został zaproszony gość kol. Andrzej Pilecki, który strzelił dwa byki, a królem w kategorii Złoty Oręż został kol. Marek Cichowski, który pozyskał odyńca. Kolegom gratulujemy!

 Darz Bór!

 

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 36

Zwierzyna


Więcej...

We wrześniu polujemy na:
Jelenie szlachetne:
byki
Sarny:
kozły
Dziki:
wszystkie

Całość >>


Źródło: http://www.pzlow.pl

Projekt i wykonanie NETSEND