Wtorek, 23 kwietnia 2019Imieniny: Jerzy, Wojciech
 
Home
09-09-2017 Złoty Wieniec i Złoty Oręż PDF Drukuj Email

09 września 2017 roku na obwodzie 113 odbyło się polowanie Złoty Wieniec i Złoty Oręż. Polowanie prowadził kol. Jan Bogusz. Po wypełnieniu czynności wymaganych regulaminem, krótkie pogawędki w grupach i wyjazd na wylosowane urządzenia. Z wieczornej zasiadki z upolowaną zwierzyną wrócili koledzy Paweł Mielcarek z dzikiem i kol. Kaziu Lis z jenotem i borsukiem. W nocy jak zawsze gril i pogawędki myśliwskie. Poranne wyjście skutecznym strzałem do dzika zakończył kol. Mateusz Gorsiak. Rano odbył się pokot, łowczy ogłosił królem polowania kol. Mateusza Gorsiaka. Gratulacje!

Darz Bór!

 
02-09-2017 Złoty Wieniec i Złoty Oręż PDF Drukuj Email

02 września 2017 roku na obwodzie 103 odbyło się polowanie Złoty Wieniec i Złoty Oręż. Polowanie prowadził łowczy kol. Jan Bogusz. Po rozlosowaniu ambon myśliwi rozjechali się na przydzielone przez los urządzenia. Podczas tego polowania św. Hubert darzył tylko koledze Markowi Cichowskiemu, który strzelił dzika i borsuka. Naszym myśliwym nie udało się tym razem spotkać jelenia byka. Podczas pokotu królem polowania łowczy ogłosił kol. Marka Cichowskiego. Gratulacje!

Darz Bór!

 
19-08-2017 Złota Kaczka PDF Drukuj Email

Tradycyjne nasze polowanie na pióro rozpoczęło się zbiórką o godz. 6.00 na obwodzie 103. Polowanie prowadził łowczy kol. Jan Bogusz wraz z kol. Pawłem Tatarynowiczem. Omówiono zasady bezpieczeństwa, rozlosowano karty i rozeszliśmy się na stanowiska. W tym roku kaczki wykazały się dużym sprytem i zerwawszy się z tafli wody przeleciały najliczniej w miejscu gdzie nie było możliwości rozstawienia myśliwych. Jedynie śrut z dubeltówek kolegów Janusza Lubańskiego, Ryszarda Pawelskiego i Zbyszka Gorsiaka dogonił kaczki skutecznie sprowadzając je na ziemię. Na pokocie ułożono 4 kaczki,  a królem polowania ogłoszono kol. Zbyszka Gorsiaka, który strzelił 2 kaczki. Gratulacje!

Po polowaniu Prezes Koła wręczył myśliwym egzemplarze Monografii Kół Łowieckich Powiatu Świebodzińskiego autorstwa Jana Mielżyńskiego. Książka mocno zainteresowała kolegów co widać na zdjęciach. Na zakończenie oczywiście był boczek i kiełbaski z grila, trochę wymiany wrażeń z polowania i odnośnie książki, a później rozjechaliśmy się do domów.

Darz Bór!

 

 

 
04-07-2017 Promocja Monografii Kół Łowieckich Powiatu Świebodzińskiego PDF Drukuj Email

04 lipca 2017 roku odbyła się uroczysta promocja Monografii Kół Łowieckich Powiatu Świebodzińskiego. To szczególne wydarzenie zorganizowano w ośrodku wypoczynkowym LEŚNIK w Łagowie. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, myśliwi i poczty sztandarowe. Nasze Koło reprezentowali prezes kol. Andrzej Podraza, łowczy kol. Jan Bogusz oraz kol. Marek Cichowski i kol. Krzysztof Rączkowski. Prezes ORŁ kol. Andrzej Skibiński wraz z przewodniczącym ZOPZŁ kol. Jackiem Banaszakiem wręczyli autorowi książki kol. Janowi Mielżyńskiemu oraz Nadleśniczemu Nadleśnictwa Świebodzin Lechowi Kołdyce Certyfikaty Amicus Venator. Następnie autor wręczył pierwsze egzemplarze z dedykacją sponsorom, gościom i myśliwym współpracującym przy przygotowaniu książki. Po części oficjalnej uczestnicy uroczystości spotkali się na degustacji dziczyzny kulinarnej, gdzie dzielili się wrażeniami i opiniami na temat świeżo wydanej monografii.
Koledze Janowi Mielżyńskiemu składamy wielkie podziękowania za pomysł i realizację projektu pt. Monografia Kół Łowieckich Powiatu Świebodzińskiego.
Darz Bór!
 
Kalendarz polowań zbiorowych 2017/2018 PDF Drukuj Email

W zakładce polowania, Zarząd Koła podaje kalendarz polowań zbiorowych w sezonie 2017/2018.

Darz Bór!

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 40

Zwierzyna


Więcej...

W kwietniu polujemy na:
Dziki:
odyńce, wycinki, przelatki i warchlaki
Piżmaki
do 15.04


Źródło: http://www.pzlow.pl

Projekt i wykonanie NETSEND