Wtorek, 22 stycznia 2019Imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
 
Home
Informacje Zarządu Koła PDF Drukuj Email

Zarząd Koła podaje plan polowań Złota Kaczka i Złoty Wieniec.

- Złota Kaczka - 19 sierpnia 2017 r. obwód 103, zbiórka o 6.00 przy cmentarzu w Nowej Wiosce.

- Złoty Wieniec - 02 września 2017 r., obwód 103, zbiórka przy stole myśliwskim o godz. 17.00.

- Złoty Wieniec - 09 września 2017 r., obwód 113, zbiórka przy stole myśliwskim o godz. 17.00.

Darz Bór!

 
10-06-2017 Złoty Rogacz i Złoty Oręż PDF Drukuj Email

10 czerwca 2017 roku odbyło się w naszym Kole tradycyjne polowanie Złoty Rogacz i Złoty Oręż. Jak zawsze spotkaliśmy się przy stole myśliwskim na obwodzie 113 na zbiórce. Polowanie prowadził łowczy kol. Jan Bogusz. Omówił on zasady obowiązujące podczas łowów i przeprowadził losowanie stanowisk dla myśliwych. Po tych czynnościach i krótkich pogawędkach rozjechaliśmy się na wylosowane ambony.  Po wieczornej zasiadce myśliwi zjechali do stołu na grila i nocne wymiany wrażeń z polowań. O świcie ponownie udaliśmy się do łowiska na polowanie, a po udanych łowach spotkaliśmy się na pokocie o godzinie 7.00. Podczas polowania rogacze pozyskali koledzy Jan Bogusz, Karol Neryng, Lesław Cerkowniak, Bartosz Romanowski i Waldemar Para. Dziki strzelili koledzy Janusz Lubański, Irek Woch i Karol Neryng. Prowadzący ogłosił królem polowania w kategorii Złoty Rogacz kol. Waldemara Parę, a w kategorii Złoty Oręż kol. Karola Nerynga. Gratulacje!!!

 Darz Bór!

 

 
Zarząd Koła Informuje PDF Drukuj Email

- 03 czerwca 2017 r. prowadzone będą prace związane z ogrodzeniem, zabezpieczeniem przed szkodami upraw na obwodzie 103 rejon 11. Obecność obowiązkowa o godz. 9.00.

- 10 czerwca 2017 r. odbędzie się uroczyste polowanie Złoty Rogacz i Złoty Oręż. Zbiórka myśliwych przy stole myśliwskim na obwodzie 113 rejon 8B o godz. 17.00.

 Darz Bór!

 
Kurs wabienia 4-5 lipca 2017 PDF Drukuj Email

Zarząd Okręgowy PZŁ w Zielonej Górze informuje, że w dniach 4-5 lipca 2017r. odbędzie się kurs ,,SZLACHETNEJ SZTUKI WABIENIA”. Kurs obejmuje 8 godzin zajęć, podczas których kursant dowie się na czym polega sztuka wabienia, w jaki sposób wydobyć odpowiedni dźwięk oraz jak zainteresować i sprowokować wabioną zwierzynę. Koszt uczestnictwa w kursie to 100 zł.  płatny przelewem na konto ZO PZŁ w Zielonej Górze. Zgłoszenia na kurs przyjmuje ZO PZŁ w Zieonej Górze w nieprzekraczalnym terminie do 19 czerwca br.

 Darz Bór!

 
07-05-2017 Walne Zgromadzenie PDF Drukuj Email

Dnia 07 maja 2017 roku w Świebodzinie odbyło się Walne Zgromadzenie członków naszego Koła. Otwarcia Walnego Zgromadzenia dokonał prezes kol. Andrzej Podraza. Przywitał przybyłych kolegów i przedstawił porządek obrad. Po stwierdzeniu prawomocności obrad, wybrano na przewodniczącego kol. Bartosza Romanowskiego, a sekretarzem został kol. Marek Cichowski. Nastąpił również wybór Komisji Uchwał i Wniosków oraz Komisji Skrutacyjnej. W kolejnych punktach posiedzenia przyjęto sprawozdanie Zarządu Koła i Komisji Rewizyjnej za miniony rok gospodarczy. Zatwierdziliśmy również bilans Koła i Walne Zgromadzenie udzieliło absolutorium poszczególnym członkom Zarządu. Zatwierdziliśmy także preliminaż finansowy oraz plan łowiecki na nowy rok gospodarczy. Następnie kol. Mirosław Kuś przedstawił zaawansowanie prac przy budowie stanicy oraz koszt pierwszego etapu budowy. W związku z obchodami 60-lecia naszego Koła w 2018 roku, Walne Zgromadzenie powołało komitet organizacyjny w skład, którego weszli Zarząd, Komisja Rewizyjna i kol. Krzysztof Białoń. Następnie dyskutowano nad zmianą lokalizacji książki pobytu myśliwych na polowaniach indywidualnych. Po pysznym obiedzie, w następnych punktach porządku koledzy przedstawili propozycję uchwał w sprawie zasad zapraszania gości na polowania zbiorowe oraz zasadach sprzedaży ilości polowań dewizowych oraz ustalenie premii za pozyskaną zwierzynę. W kolejnym punkcie Zarząd przedstawił propozycję kandydatów do odznaczeń Zasłużony dla Łowiectwa Zielonogórskiego w osobach kolegów Krzysztofa Rączkowskiego, Zbigniewa Gorsiaka i Karola Nerynga oraz propozycję wystąpienia przez nasze Koło odznaczenia Złom. Później łowczy kol. Jan Bogusz ogłosił króla sezonu 2016/2017 - został nim kol. Karol Neryng - Gratulacje !!! i lisiarza roku - został nim kol. Kazimierz Lis - Gratulacje !!! Obaj myśliwi otrzymali pamiątkowe statuetki. Na koniec przystąpiliśmy do przegłosowania uchwał.

 Darz Bór!

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 39

Zwierzyna


Więcej...

W styczniu polujemy na:
Jelenie szlachetne:
byki i cielęta przez cały miesiąc, a łanie do 15.01
Jelenie sika:
byki, łanie i cielęta do 15.01
Daniele:
byki cały miesiąc a łanie i cielęta do 15.01

Całość >>


Źródło: http://www.pzlow.pl

Projekt i wykonanie NETSEND