Niedziela, 18 listopada 2018Imieniny: Aniela, Klaudyna, Roman
 
Home
Przystrzelanie broni 14-05-2017 PDF Drukuj Email

Zarząd Koła Łowieckiego PONOWA w Skąpem informuje, iż 14 maja 2017 roku o godzinie 11.00 na strzelnicy w Zielonej Górze odbędzie się przystrzelanie broni dla naszych myśliwych. Do dyspozycji w celach treningu strzeleckiego będą również stanowiska dzik w przebiegu oraz trap.

 Darz Bór!

 
14-01-2017 Polowanie Zbiorowe PDF Drukuj Email

 

14 stycznia 2017 roku na obwodzie 113 odbyło się ostatnie polowanie zbiorowe w sezonie 2016/2017. Polowanie prowadził kol. Jan Bogusz z kol. Pawłem Tatarynowiczem. Pierwsze pędzenie pod kątem strzelenia jeleni odbyło się na dużym obszarze, rejony "6, 5, 10, 12, 13, 14". W miocie tym 3 dziki na jednym stanowisku stzelił kol. Bartek Steckiewicz, 2 dziki kol. Bartosz Romanowski, 1 dzika kol. Waldemar Romanowski, 1 dzika kol. Lech Białoń i  1 lisa kol. Adrian Jarkowski. Drugie pędzenie przeprowadzono na "14A", tutaj po jednym dziku strzelili koledzy Ryszard Pawelski, Jan Bogusz i Zdzisław Liebner. Trzecie pędzenie na rejonie "8A" zakończyło się dwoma niecelnymi strzałami do lisa i do dzika.

Polowanie zakończyło się uroczystym pokotem, odegrano sygnały myśliwskie, a następnie prowadzący ogłosił króla polowania - został nim kol. Bartek Steckiewicz. Gratulacje!

Zaległy medal króla polowania za poprzednią zbiorówkę odebrał kol. Paweł Jarmużek.

W związku z tym, że było to polowanie kończące sezon polowań zbiorowych w naszym Kole, zgodnie z naszą tradycją łowczy ogłosił króla polowań sezonu 2016/2017, a został nim  kol. Paweł Jarmużek. Gratulacje!

Na tym nie koniec, po polowaniu o godz.17.00 spotkaliśmy się na biesiadzie u kolegi Marka Cichowskiego w Złotym Potoku. Biesiada miała królewski charakter, bo królowie sprawili się na medal, a honory podczaszego z wielką wprawą pełnił łowczy kol. Jan Bogusz. Spotkanie ułynęło w wesołej koleżeńskiej atmosferze, szkoda, że czas tak szybko płynie.....

 Darz Bór!

 

 
07-01-2017 Polowanie Zbiorowe PDF Drukuj Email

07 stycznia 2017 roku na obwodzie 103 odbyło się przedostatnie polowanie zbiorowe w sezonie. Polowanie prowadził kol. Bartosz Romanowski, a pomagał kol. Paweł Romanowski. Początek polowania tradycyjny : zbiórka, odprawa, przpomnienie zasad bezpieczeństwa, wymienienie zwierzyny do odstrzału, losowanie kart stanowiskowych i ruszamy na łowy. Pierwszy miot to "12" przy paśniku, mimo że przy buchtowisku świeżo brane to w miocie była pustka. Drugi miot to "11" na górce przy Nowej Wiosce, była wataha dzików, jednego strzelił kol. Lech Białoń. Trzeci miot to "10/9" "Kanał", soptkaliśmy sporo dzików, koledzy sobie postrzelali. Dziki pozyskali kol. Marek Cichowski, kol. Paweł Romanowski i kol. Ryszard Pawelski. Czwarty miot to "5" "Kurniki", tu padł rekord - strzelono 4 jelenie byki. Skutecznie strzelali koledzy Paweł Jarmużek, Jan Bogusz, Lech Kołdyka, Waldemar Para. Piąty miot to "8" "Zielona ambona", tutaj było pusto. Szósty miot to "9" "Pole Łaciaka" też pusto. Po tym pędzeniu udaliśmy się na pyszne flaczki, a po obiedzie wzięliśmy jescze miot na "7" przy tompinamburze, tu także spotkaliśmy dziki, jednego pozyskał kol. Ryszrd Pawelski.

Polowanie zakończyło się pokotem podczas, którego odegrano sygnały myśliwskie, a prowadzący ogłosił królem polowania kol. Pawła Jarmużka. Gratulacje!

 Darz Bór!

 

 
31-12-2016 Polowanie Noworoczne PDF Drukuj Email

Spotkaliśmy się 31 grudnia 2016 roku w sylwestrową sobotę na obwodzie 113. Polowanie prowadził łowczy kol. Jan Bogusz, a pomagał kol. Paweł Tatarynowicz. Po powitaniu myśliwych, odprawie i rozlosowaniu kart stanowiskowych ruszyliśmy w knieję. Pierwsze pędzenie prowadzący zaplanowali na "6", tutaj skuteczne strzały oddali kol. Zbyszek Gorsiak do jenota i dzika, kol. Lesław Cerkowniak do dzika oraz jednego jenota zdławiły psy. Drugie pędzenie na "7" zakończyło się pokojowo. W trzecim pędzeniu na "11" kol. Leszek Tomczyk strzelił dzika, w miocie były też jelenie ale tym razem sprytnie wymanewrowały myśliwych i wyszły z miotu po zakończeniu pędzenia. Czwarte i zarazem ostatnie pędzenie odbyło się na "8B", tutaj skuteczy strzał do jelenia byka oddał kol. Robert Andrzejak.

Podczas pokotu prowadzący ogłosił królem polowania kol. Roberta Andrzejaka. Gratulacje! Odegrano sygnały myśliwskie. Polowanie zakończyło się. Krótka biesiada i powróciliśmy do domów przygotowywać się do sylwestrowej nocy.

 Darz Bór!

 
17-12-2016 Polowanie Wigilijne PDF Drukuj Email

Polowanie Wigilijne to najstarsze tradycyjne polskie polowanie. Tradycja nakazuje aby było to polowanie krótkie, zakończone życzeniami i łamaniem się opłatkiem. W wigilijnym dniu prastarym zwyczajem myśliwi symbolicznie dzielą się opłatkiem i karmą ze zwierzyną.

W dzisiejszym zapędzonym świecie nasze polowania wigilijne nie odbywają się w dniu wigilii ale nieco wcześniej, zazwyczaj w sobotę poprzedzającą święta. Tak też było w tym roku. Spotkaliśmy się 17 grudnia 2016 roku na obwodzie 103, polowanie prowadził kol. Paweł Tatarynowicz, a pomagał kol. Jan Bogusz. Po powitaniu, przedstawieniu gości, omówieniu zasad bezpieczeństwa, wymienieniu zwierzyny do odstrzału i rozlosowaniu kart stanowiskowych wyruszyliśmy na łowy. Pierwszy miot to "1", duży miot ale tym razem gruby zwierz w nim nie zaległ, skuteczny strzał do koźlaka w tym pędzeniu oddał kol. Paweł Tatarynowicz. Następne pędzenie odbyło się na "6" zakończone pokojowo. Później "4" też zakończone pokojowo. Następnie "9" również tutaj zwierzyna na nas nie czekała. Ostatni miot wzięliśmy na "12" też zakończył się pokojowo. Z "12" udaliśmy się do stołu gdzie z wigilijnymi potrawami przy świątecznie przygotowanym stole czekał na nas kol. Jacek Bartkowiak. Odbył się tradycyjny pokot, sygnaliści odegrali sarnę na rozkładzie, łowczy ogłosił królem polowania kol. Pawła Tatarynowicza. Gratulacje! Zakończyło się polowanie i rozpoczęła się część związana z tradycjami wigilijnymi, prezes kol. Andrzej Podraza złożył życzenia myśliwym, łowczy kol. Jan Bogusz odczytał fragment ewngelii opisujący narodziny Jezusa Chrystusa. Następnie wszyscy uczestnicy polowania łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia świąteczne. Po łamaniu się opłatkiem zasiedliśmy do stołu i spożyliśmy wigiljne potrawy (pierogi, krokiety i barszcz). Na pamiątkę tego uroczystego polowania każdy z jego uczestników otrzymał świecę na świąteczny stół. Po posiłku udaliśmy się do domów aby włączyć się w przygotowania do świąt w swoich rodzinach.

 Darz Bór!

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 38

Zwierzyna


Więcej...

W listopadzie polujemy na:
Jelenie szlachetne:
byki, łanie i cielęta
Jelenie sika:
byki, łanie i cielęta
Daniele:
byki, łanie i cielęta

Całość >>


Źródło: http://www.pzlow.pl

Projekt i wykonanie NETSEND