Wtorek, 28 września 2021Imieniny: Marek, Wacław
 
Home
Informacja Zarządu PDF Drukuj Email

 

 

 

Zarząd Koła  informuje kol. myśliwych naszego Koła o możliwości przystrzelania broni myśliwskiej. Przystrzelanie zaplanowano na dzień 22-08-2021 r.  godz. 11:00 na strzelnicy myśliwskiej w Zielonej Górze.

W tym dniu Łowczy będzie wydawał odstrzały na Jelenie Byki.

Zoorganizowne również bedą zawody strzeleckie w kuli w nowej ciekawej mysliwskiej formule.Przypominamy o co rocznym obowiązku przystrzelania broni myśliwskiej  zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska.

Dodatkowo w naszym kole obowiązuje uchwała Walnego Zgromadzenia regulująca zasady wydawania upoważnień do wykonywania polowania indywidualnego odnosząca się do obowiązku przystrzelania.
Zapraszamy.

Darz Bór!

 


 

 
Walne Zgromadzenie PDF Drukuj Email


W dniu 18.07.2021 zgodnie z planem odbyło się Walne Zgromadzenie Członków Koła Łowieckiego „Ponowa” Skąpe .

Spotkaliśmy się w Radoszynie na naszej stanicy. Prowadzącym zebranie został kol Paweł Romanowski który w bardzo sprawny sposób przeprowadził je zgodnie z wcześniej zatwierdzonym porządkiem obrad .

Tego dnia mieliśmy do poruszenia kilka ważnych punktów, nie tylko statutowych ale także innych spraw istotnych dla naszego Koła.

W związku z rezygnacją członków dotychczasowego Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej z pełnionych funkcji zostały przeprowadzone uzupełniające wybory do organów Koła.

Skład nowego Zarządu Koła Łowieckiego „Ponowa” Skąpe przedstawia się następująco:

Prezes-kol. Bartosz Romanowski

Łowczy-kol. Karol Neryng

Podłowczy-kol.Jan Bogusz

Skarbnik-kol.Marek Cichowski

Sekretarz kol. Paweł Romanowski

Wybrano również członków Komisji Rewizyjnej w skład ktorej weszli;

Przewodniczący-kol. Andrzej Podraza

Członek-kol. Lesław Cerkowniak

Członek-kol. Mikołaj Kuś.

Kolegom, którzy zrezygnowali z pełnienia swoich funkcji serdecznie dziękujemy za dotychczasową prace i ogromny wkład w rozwój koła .

Budowa stanicy, zakup ziemi, organizacja obchodów 60 lecia Koła które były okazją do przypięcia na naszym sztandarze Złomu to tylko część z zasług o których należy bezwzględnie pamiętać.


Dziękujemy

Ustępującej koleżance i kolegą;

Andrzej Podraza-Prezes

Jan Bogusz-Łowczy

Paweł Tatarynowicz-Podłowczy

Mirosław Kuś-Skarbnik

Agnieszka Neryng-Sekretarz

Lesław Cerkowniak-Przewodniczący Komisji Rewizyjnej

Marek Cichowski-Członek Komisji Rewizyjnej

Bartosz Romanowski-Członek Komisji RewizyjnejNowym Członkom Zarządu gratulujemy i życzymy owocnej pracy.


Darz Bór!

 
UWAGA PDF Drukuj Email

Informacja Zarządu Koła

Szanowna Koleżanko i Szanowni Koledzy,

Zarząd koła informuje o możliwosci odbycia szkolenia weterynaryjnego z oględzin tuszy i narządów wewnętrznych odstrzelonego zwierzęcia na podstawie Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 26 listopada 2010 r. w sprawie przeprowadzania szkolenia myśliwych(Dz. U. z dnia 3 października 2012 r. poz. 1092).

Szkolenie bedzie organizowane 15 sierpnia,myśliwi którzy nie posiadają zaświadzenia z  odbycia szkolenia powinni zglaszać sie do łowczego.

 

 

Darz Bór!

 
Walne Zgromadzenie PDF Drukuj Email

Informacja Zarządu Koła


Zarząd Koła zwołuje Walne Zgromadzenie Członków Koła Łowieckiego "Ponowa" Skąpe. Zebranie rozpocznie się 18.07.2021 o godz. 9:00 w stanicy w Radoszynie.

Darz Bór!

 
Złoty Rogacz 2021 PDF Drukuj Email


 

 

„Złoty Rogacz” 2021 już za nami.

Zgodnie z planem 12 czerwca o godz.17:00 na obwodzie 113 rozbrzmiała „ zbiórka”. Tym sposobem nasz sygnalista Janusz Lubański rozpoczął  myśliwskie spotkanie.

Po raz pierwszy od dawna mogliśmy stanąć ramie w ramie ,sytuacja która towarzyszy naszemu życiu od pewnego czasu skutecznie blokowała możliwość wspólnego polowania. Cieszmy się ze mamy to częściowo za sobą i w to sobotnie popołudnie ,noc oraz niedzielny poranek mogliśmy razem oddać się naszej pasji.

18 myśliwych w tym goście zaproszenie w osobach kol. Lecha Kołdyki i kol. Bartka Steckiewicza chciało tego dnia zapolować na rogacza.

Tradycyjnie Łowczy kol. Jan Bogusz przeprowadził odprawę, wyjaśnił zasady na jakich mięliśmy polować w tym sezonie na kozły. Myśliwi po rozlosowaniu stanowisk nie narzekali na „tylko dobrą” pogodę ale ochoczo wszyscy ruszyli w łowisko.

Wieczorne wyjście mimo iż pogoda nie dopisała trzeba uznać za bardzo udane.

Na pokocie (estetycznie przygotowanym przez strażnika kol. Waldka Pare)  ułożono 4 rogacze i lisa. Celnie strzelali koledzy Lech Kołdyka, Rysiu Pawelski, Paweł Tatarynowicz i Karol Neryng.

Ognisko przygotowane przez naszego stażystę szybko ściągnęło do siebie chętnych na pogawędki myśliwych, jak zawsze przy smacznym jedzeniu z grila rozmawialiśmy ,dyskutowaliśmy i żartowaliśmy do późnych godzin…

Zgodnie z formuła naszych łowów pozostało jeszcze ranne wyjście w łowisko . O poranku Sw.Hubert podarzył zwierzem dla kol. Bartka Romanowskiego.

Jak się później okazało rogacz Bartka okazał się być właśnie tym „Złotym”!

Łowczy na porannej zbiórce ogłosił króla polowania –Gratulacje dla Bartosza!

Kończąc spotkanie kol Jan podziękował myśliwym za obecność, dziękował także kol. Lech Kołdyka za możliwość zapolowania w naszym obwodzie.

Życzmy sobie aby kolejne nasze spotkanie było co najmniej tak samo udane a będzie dobrze…

Darz Bór!


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 51

Zwierzyna


Więcej...

We wrześniu polujemy na:
Jelenie szlachetne:
byki
Sarny:
kozły
Dziki:
wszystkie

Całość >>


Źródło: http://www.pzlow.pl

Projekt i wykonanie NETSEND