Poniedziałek, 25 maja 2020Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda
 
Home
Wesołych Świąt! PDF Drukuj Email

Wszystkim myśliwym Koła Łowieckiego "Ponowa" Skąpe oraz członkom P.Z.Ł. i sympatykom łowiectwa z okazji Świąt Bożego Narodzenia.Życzymy aby ten czas w waszych domach byl radosny i pogodny ,życzymy wielu  chwil rozświetlonych kolędą i towarzystwem bliskich,dzielcie  się myśliwskimi wspomnieniami w gronie rodziny i przyjaciół. Niech każdy znajdzie czas na zwolnienie oddechu i chwile zadumy...

W nowym roku wszelkiej pomyslności i zwykłego łowieckiego szczescia,wytrwalości w czasach dla lowiectwa jakże "skomplikowanych".

Niech Wam Bór Darzy, a św. Hubert otacza wszelką łaską i opieką tak w kniei, jak w domu i w pracy.
Wesołych Świąt

Darz Bór!


 
ASF PDF Drukuj Email

 

 

W dniu 04.12.2019 r o godz 18:00 na stanicy odbędzie się spotkanie informacyjne w związku z zaliczeniem naszego obwodu do "żółtej" strefy ASF.

Obecni bedą przedstawiciele odpowiednich służb którzy wyjaśnią wszelkie obowiązki z jakimi bedziemy musieli się zmierzyć aby wykonywać polowanie.

Obecność wszystkich członków koła BEZWZGLĘDNIE obowiązkowa.

 

 

Darz Bór!

 
ASF !!! PDF Drukuj EmailOd 26.11.2019 obszar naszego  obwodu 113 został zaliczony  do strefy zagrożenia ASF (strefa żółta). Czasowo wstrzymana została możliwość wykonywania polowania. Do momentu spełnienia wszystkich wymogów dotyczących walki z ASF sytuacja ta nie ulegnie zmianie. Zarząd jest w trakcie organizacji  spotkania informacyjnego,o terminie zostana powiadomieni wszyscy myśliwi. Na tą chwile wstępne informacje przekazane przez Z.O. P.Z.Ł. Zielona Góra.
Każdy dzik odstrzelony na obszarze ochronnym jest niezwłocznie dostarczany wraz ze wszystkimi częściami ciała, w tym z narządami wewnętrznymi, do położonego na tym samym obszarze: punktu skupu dziczyzny lub zakładu obróbki dziczyzny, lub innego zakładu nadzorowanego przez organ Inspekcji Weterynaryjnej, w którym mogą być przechowywane tusze lub skóry dzików.Tusze, wszystkie części ciała oraz skóry dzików odstrzelonych mogą opuścić ww. obiekty, wyłącznie po uzyskaniu ujemnego wyniku badania laboratoryjnego w kierunku ASF, dla wszystkich sztuk znajdujących się w danym obiekcie(w przypadku chociaż jednego wyniku stwierdzającego ASF wszystkie tusze wraz z narządami kierowane są do utylizacji) Dozwolone jest wysyłanie poza obszar odstrzału, na terenie Polski mięsa dzików i produktów z niego wytworzonych, odstrzelonych na obszarze ochronnym – po uzyskaniu wyniku ujemnego na ASF .

Zasady obowiązujące w strefie żółtej podczas polowania:

* możliwość wykonywania polowań na dziki i inną zwierzynę

*wskazane wyznaczenie chłodni na terenie strefy żółtej z podziałem na chłodnie do magazynowania dzików (podlegają blokadom) oraz zwierzyny płowej (nie podlega blokadom)

*konieczność przedstawienia do badania tuszy dzika i narogów (oznakowanych tożsamym identyfikatorem – znacznikiem)

*konieczność zgłoszenia powiatowemu lekarzowi weterynarii odstrzelonych lub magazynowanych w strefie żółtej dzików w celu pobrania prób do badań w kierunku ASF –plombowanie chłodni do czasu uzyskania wyników ujemnych wszystkich sztuk zmagazynowanych w danej chłodni,po otrzymaniu ujemnych wyników mięso może zostać wprowadzone do obrotu (specjalne oznakowanie) lub zagospodarowane na użytekwłasny

*możliwość utylizacji zwłok dzików po przeprowadzonym próbkobraniu

*przy stwierdzeniu dodatniego wyniku badania w kierunku ASF wszystkie tusze zlokalizowane w obrębie chłodni poddaje się utylizacji z nakazu PLW

*obowiązuje bioasekuracja w łowiskuDarz Bór!

 
Ocena Prawidłowości Odstrzału Rogaczy PDF Drukuj Email

Zarząd Koła informuje.

W dniu 12.12.2019 o godz 10:00 w siedzibie Nadleśnictwa Świebodzin odbędzie się Ocena Prawidłowości Odstrzału Saren Rogaczy pozyskanych w tym sezonie.

Myśliwi posiadający trofeum do oceny są zobowiązani do dostarczenie parostków wraz z żuchwa do Kolegi Łowczego do 11 grudnia. Możliwe jest również osobiste przedstawienie trofeum Komisji.

 

 

Darz Bór!

 
Medalowy Odyniec PDF Drukuj Email

 

 

Prezentujemy Oręż Odyńca pozyskanego przez kol. Zygmuta Gralewskiego w naszym obwodzie (113) na polowaniu Hubertowskim.

Oręż został wyceniony 12.11.2019 w Z.O. PZŁ Zielona Góra. Trofeum uzyskało 113,70 pkt. wobec czego przyznano Medal Brązowy !

Gratulacje dla szczęśliwego strzelca.

 

 

Darz Bór!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 46

Zwierzyna


Więcej...

W maju polujemy na:
Sarny:
kozły od 11.05
Dziki:
odyńce, wycinki, przelatki i warchlaki
Jenoty, Norki Amerykańskie, Szopy Pracze

Całość >>


Źródło: http://www.pzlow.pl

Projekt i wykonanie NETSEND