Poniedziałek, 26 lipca 2021Imieniny: Anna, Grażyna, Mirosława
 
Home
Przystrzelanie Broni PDF Drukuj Email

Zarząd Koła informuje iż działając zgodnie z obowiązującym prawem (§ 4, pkt 9 Rozporządzenia Ministra Ochrony Środowiska Zasobów Naturalnych i Leśnictwa w sprawie szczegółowych warunków wykonywania polowania) organizuje coroczne obowiązkowe przystrzelanie broni myśliwskiej.

 

Sprawdzian ten oraz trening strzelecki rozpocznie sie w dniu 07.07.2019 o godz. 11:00 na strzelnicy P.Z.Ł. w Zielonej Górze.

 

Darz Bór!

 

 
Polowanie Złoty Rogacz 2019 PDF Drukuj Email

 

 

 

 

 

Tegoroczny „Złoty Rogacz” i „Złoty Oręż” został zaplanowany przez zarząd koła  na 8 czerwca. Rozpoczęliśmy zbiórką o godz. 17 przy stole Hubertowskim na obwodzie 113.Stanęło na niej 20 kolegów myśliwych w tym dwóch gości zaproszonych byli to kol. Bartek Steckiewicz oraz kol. Wojtek Andrzejak. Łowczy omówił zasady na jakich mieliśmy polować, wyjaśnił również reguły na jakich w tym sezonie będą wydawane odstrzały na zwierzynę trofealna - w tej materii mamy nowości jak to się sprawdzi i czy będziemy z tego zadowoleni to się okaże jednak takich kroków wymaga sytuacja ,pożyjemy zobaczymy.

Tradycyjnie losowaliśmy kartki z ambonami, polowaliśmy na dwóch obwodach. Po wydaniu upoważnień i reszcie formalności ruszyliśmy w knieje. Wieczorne wyjście sukcesem zakończył tylko kol. Andrzej Podraza - pozyskał dzika ,reszta myśliwych zwierza tylko widziała…

Powiedzenie "Ranek Panek" do tegorocznego polowania pasuje znakomicie …poranne wyjście  skutecznym strzałem zakończyli kol. Marek Cichowski, Karol Neryng, Jasiu Bogusz i Paweł Tatarynowicz strzelili oni po rogaczu. Kol. Mateusz Gorsiak również strzelał-wyprosił wataszke dzików z pszenicy, jednego przelatka przywiózł na pokot.Na rozkładzie mamy 4 rogacze i 2 dziczki. Mamy również postrzałka którego zgłosił kol. Andrzej Podraza, strzelał o świcie do rogacza, niestety ranny zwierz uszedł.

Kol. Bartek Romanowski zagrał zbiórkę, kończąc te łowy prowadzący ogłosił Króla Polowanie w kategorii „Złoty Rogacz” został nim kol Karol Neryng a Królem w kategorii „Złoty Oręż” ogłoszono kol. Mateusza Gorsiaka. Odegrano sygnały pokotu i zakończono to udane wspólne polowanie myśliwych z „Ponowy”.

Po zakończeniu polowania kol. Karol Neryng wraz ze swoim posokowcem udali się z pechowym strzelcem na zaznaczony wcześniej zestrzał Św. Hubert czuwał i pozwolił dojść ranionego rogacza. Zwierz uszedł ok. 400 m i po krótkim gonie „Lolek” umożliwił przewodnikowi oddanie strzału łaski…

To jest Polowanie…

Darz Bór!


 
95 lat mineło... PDF Drukuj Email


 

 

95 lecie Lasów Państwowych


W tym roku leśnicy świętują  95 lecie istnienia .Warto zauważyć, że Lasy Państwowe to 95 lat tradycji i pracy na rzecz polskiej przyrody. Dzięki działalności Lasów Państwowych stale wzrasta lesistość Polski. Obecnie Polska jest pod tym względem w europejskiej czołówce. Niemal 30 proc. powierzchni kraju stanowią lasy. Jak wskazują badania opinii publicznej, obywatele doceniają pracę leśników plasując ich w czołówce zawodów o największym zaufaniu społecznym.

Jak ważna jest współpraca nas myśliwych z leśnikami nikomu nie trzeba tłumaczyć.Gospodarujemy na terenie Nadłeśnictwa Świebodzin oraz Nadleśnictwa Sulechów. Szczególnie dobra współpraca ze Służbą Leśną Nadleśnictwa Świebodzin bardzo cieszy.

W tym miejsu w imieniu Zarządu Koła oraz Wszystkich kolegów myśliwych składamy serdeczne życzenia wszystkim pracownikom Lasów Państwowych,szczególny ukłon w strone Pana Nadleśniczego Nadleśnictwa Świebodzin mgr. inż. Lecha Kołdyki .Życzymy wam duzo satysfakcji z wypełniania obowiazkow zawodowych. Niech duma i radość z pracy dodaje wam sił w działaniach na rzecz przyrody. Dużo Zdrowia!


Darz Bór!

 

 
Walne Zgromadzenie 19.05.2019 PDF Drukuj Email

 


19 maja b.r. spotkaliśmy się na naszej stanicy myśliwskiej w Radoszynie na corocznym Sprawozdawczym Walnym Zgromadzeniu Członków Koła Łowiekiego "Ponowa" Skąpe .

Zebranie rozpoczęliśmy o godz. 9:00 Wśród nas członków „Ponowy” był również gość zaproszony. Z ramienia Zarządu Okręgowego P.Z.Ł. w Zielonej Górze  obecny był kol. Andrzej Bawłowicz.

Kol. Bawłowicz przybył ,aby uhonorować wieloletniego członka naszego Koła kol. Jana Stawiarza Brązowym Medalem Zasługi Łowieckiej.

I właśnie tym ważnym wydarzeniem rozpoczęliśmy nasze niedzielne spotkanie. Kolega Jan w kilku słowach podziękował zarządowi oraz kolegom za wyróżnienie, w jego słowach można było wyczuć wzruszenie…

Zebraliśmy się ,aby omówić miniony rok gospodarczy i zaplanować obecny, było nas 28 myśliwych.

Wybraliśmy spośród nas prowadzącego obrady - został nim kol. Paweł Romanowski i rozpoczęliśmy zebranie zgodnie z porządkiem obrad opracowanym przez zarząd.

Dyskusja nad sprawami związanymi z życiem koła, prowadzoną gospodarką oraz planami i obawami na przyszłość sprawiła ze czas uciekał szybko. Szczególnie gorąca dyskusja rozgorzała ,gdy poruszyliśmy sprawy szkód łowieckich .Jest to bardzo ważny aspekt naszej działalności i szczególnie musimy się skupić nad ich ograniczeniem. Po wystąpieniach kilku kolegów wniosek nasuwa się sam- wszyscy jak jeden mąż musimy walczyć ,aby jak najmniej pieniędzy z kasy koła wypływało właśnie na wypłaty szkód- jest to nasz obowiązek jako członków koła.

I tak dyskutując doczekaliśmy tradycyjnego pysznego obiadu ,jedzenie przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich z Darnawy i jak zwykle było pysznie- Dziękujemy!

Głosowania nad absolutorium dla poszczególnych członków zarządu zwiastowały zbliżający się koniec obrad, Łowczy koła kol. Jan Bogusz ogłosił jeszcze wyniki rywalizacji o Króla Sezonu w „Ponowie” oraz Króla Lisiarzy. Odpowiednio koledzy Karol Neryng oraz Kazimierz Lis odebrali puchary za swoje wyniki w minionym roku gospodarczym.

Sztandar Koła został odprowadzony …chętni mogli jeszcze zostać pobiesiadować. Wszystko za sprawą kol .Mikołaja Kusia , który w ten sposób chciał podziękować kolegom myśliwym , którzy nie zapomnieli o nim w tak ważnym dla niego dniu i byli obecni na jego ślubie. To jest łowiectwo…


Darz Bór!


 
Polowanie Złoty Rogacz 2019 PDF Drukuj Email


Zarząd Koła Łowieckiego "Ponowa" Skąpe

Zaprasza

Wszystkich członków na uroczyste polowanie

"Złoty Rogacz" 2019.

Zbiórka 08.06.2019 o godz. 17:00 przy stole

myśliwskim w rejonie 8 B.


Darz Bór!
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 50

Zwierzyna


Więcej...

W lipcu polujemy na:
Sarny:
kozły
Dziki:
odyńce, wycinki, przelatki i warchlaki
Lisy, Jenoty, Norki Amerykańskie, Szopy Pracze

Całość >>


Źródło: http://www.pzlow.pl

Projekt i wykonanie NETSEND