Środa, 25 listopada 2020Imieniny: Katarzyna, Erazm, Klemens
 
Home
Międzynarodowa Ocena Pracy Posokowców I Tropowców PDF Drukuj Email

 

 


Międzynarodowa Ocena Pracy Posokowców i Tropowców odbyła się na terenie O.H.Z. Zarządu Głównego P.Z.Ł. w Niecieczy

Konkurs Organizował Zarząd Okręgowy P.Z.Ł. Zielona Góra wraz z Nadleśnictwem Nowa Sól.

Na zbiórce staneło 22 przewodników wraz ze swoimi towarzyszami.

W stawce posokowców(Sścieżka tropowa 1000m/24h) startowało 12 Posokowców Bawarskich.

W stawce tropowców(ścieżka tropowa 600m/16h) startowały 3 Jamniki,2 Gończe Polskie,1 Gończy Słowacki,3 Płochacze Niemieckie,1 Labrador Retriever.

Wysoki poziom konkursu ,ciężkie warunki(padający całą noc deszcz oraz chmara danieli przemieszczająca sie w rejonie ścieżek konkursowych) spowodowały że nie wszystkie psy ukończyły prace.

W kategorii Posokowców zwyciężył   Posokowiec  Bawarski "BAJA" Leśny Trop przewodnik Grzegorz Maciąg

W kategorii Tropowców zwycieżył Labrador Retriever "AMIR WERY" Syberia przewodnik Elżbieta Michalska

Duet z naszego koła czyli "Lorcan" Airgialla FCI przewodnik Karol Neryng -zajął bardzo wysoką III Lokate z kompletem punktów 100/100 zdobywają tym samym kolejny Dyplom I Stopnia.


Gratulacje!
Darz Bór!

 
PDF Drukuj Email

 

 

Klub Gończego Polskiego przy PZŁ wraz z Kołem Łowieckim nr 8 "WIENIEC" w Mirosławcu , Zarządem Głównym PZŁ, Zarządem Okręgowym PZŁ w Koszalinie oraz Zarządem Okręgowym w Pile 7 kwietnia zorganizował Krajową Ocenę Pracy Tropowców dla Ras Polskich oraz Krajową Ocenę Pracy Posokowców. Konkurs odbywał się na terenie Nadleśnictwa Kalisz Pomorski. Wystartowało 13 przewodników wraz ze swoimi gończymi oraz posokowcami. W kategorii Posokowców zwyciężył „Lorcan” Airgialla FCI czyli nasz Lolek !

Posokowiec zdobył dyplom I Stopnia z maksymalna ilością punktów 100/100.Zwycięstwo w konkursie dało również naszemu duetowi wniosek na Championa Pracy.

Gratulacje!


Darz Bór!


 
PDF Drukuj Email
 
Zakończenie Sezonu PDF Drukuj Email

 

(fot.Łowiec Polski)

 


26 stycznia było przyjemnie, było po myśliwsku , po koleżeńsku,było pojedzone, popite i pogadane…

Myśliwi w kole „Ponowa” Skąpe kończyli sezon polowań zbiorowych udało nam się to zrobić przy bardzo ładnej zimowej pogodzie .

W tym roku wyjątkowo ostatnie polowanie odbyło się z końcem stycznia a to ze względu na konieczność zorganizowania dwóch polowań zbiorowych „ponad plan”, były to zalecenia odgórne związane z walka z ASF

.

Dzień rozpoczął się zbiórką na obwodzie 113 .

Polowanie prowadził kol. Jan Bogusz –łowczy a pomagał mu kol. Paweł Tatarynowicz-podłowczy. Gościliśmy kilku kolegów myśliwych z innych kół- polowali u nas kol. Zdzisław Gintowt, kol.Stasiu Dudek, kol.Bartek Steckiewicz, kol. Krzysztof Para, kol. Piotr Mania ,kol. Stanisław Krasowski. Święty Hubert podarzył jak to na zakończeniach sezonu u nas lubi się zdarzać …na pokocie położono 3 Jelenie Byki oraz 6 Dzików. Bogaty pokot zwiastował udany wieczór… Prowadzący ogłosił królem polowania kol. Bartosza Romanowskiego któremu w tym dniu nasz patron darzył naprawde szczodrze. Król na rozkładzie miał Jelenia Byka i Dzika. Sygnałami pokotu zakończono polowanie pozostał ostatni historyczny miot sezonu …..dlaczego historyczny?

Po raz pierwszy spotkaliśmy się wspólnie na naszej stannicy, zastawione stoły i naprawde fantastyczny myśliwski klimat zwiastował udany wieczór. Pyszne jedzenie przygotowało K.G.W. z Darnawy, tak dobrą współprace możemy zawdzięczać Mirkowi Faberowi –dzięki.

Zgodnie z tradycją naszego koła królowie z całego sezonu czynili swoje powinności i trzeba przyznać robili to bardzo sumiennie… czas upływał miło.Koleżeńskie rozmowy i myśliwskie opowieści wypełniały gwarem sale. Było tak jak być powinno.

Miłym akcentem było podziękowanie kol. Tomka Romanowskiego za obecność naszej delegacji na jego ślubie. Przekazany w podziękowaniu obraz ozdobi ścianę naszej siedziby!

Czas niestety upłynął bardzo szybko ale na pewno nikt nie opuścił imprezy nie będąc zadowolonym…

Oby więcej takich spotkań!Darz Bór!


 
Walka z ASF PDF Drukuj Email

 


W związku z zaleceniami Ministra Środowiska z dnia 28-12-2018 r. w sprawie redukcji dzika w ramach walki z ASF…, Zarząd Koła Łowieckiego "Ponowa” Skąpe zoorganizował dodatkowe polowanie zbiorowe nie ujęte wcześniej w planie polowań zbiorowych, organizowanych w sezonie łowieckim 2018/2019.

Polowanie odbyło się zgodnie z zaleceniem 19.01.2019 na obwodzie 103.

Pozyskano jednego Dzika-Odyńca.

Szczęśliwym strzelcem zostal kol. Paweł Tatarynowicz.

Gratulujemy Królewskiego Strzału!


Chętni myśliwi mogą wziąść jeszcze udział w polowaniu które zostanie zoorganizowane również w zgodzie z zaleceniami wyżej wspomnianego ministra w dniu 26.01.2019 na obwodzie 113. Zbiórka o godz.8:00 w stałym miejscu.

Darz Bór!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 49

Zwierzyna


Więcej...

W listopadzie polujemy na:
Jelenie szlachetne:
byki, łanie i cielęta
Jelenie sika:
byki, łanie i cielęta
Daniele:
byki, łanie i cielęta

Całość >>


Źródło: http://www.pzlow.pl

Projekt i wykonanie NETSEND