Środa, 18 lipca 2018Imieniny: Kamil, Robert, Szymon
 
Home
Zmiana terminów mszy i polowania hubertowskiego PDF Drukuj Email

Koledzy myśliwi!

Nastąpiła zmiana terminu polowania hubertowskiego oraz mszy myśliwskiej. Msza św. w intencji członków Koła Łowieckiego "PONOWA" Skąpe odbędzie się 05 listopada 2016 roku (sobota) o godzinie 17.00 w Wilkowie. W mszy będzie brał udział Minister Obrony Narodowej, Prezydencka Kompania Honorowa Wojska Polskiego, Orkiestra wojskowa. Po mszy odbędzie się spotkanie z ministrem przy grochówce i bigosiku. Polowanie hubertowskie zostało przełożone na 06 listopada 2016 roku (niedziela). W związku z tak bogatą oprawą mszy św. Zarząd Koła prosi o liczną frekwencję myśliwych (w mundurach) wraz z rodzinami.

Darz Bór!

 

 
Polowania Zbiorowe PDF Drukuj Email

Informuję, że w zakładce polowania znajduje się kalendarz polowań zbiorowych w sezonie 2016/2017.

Zarząd Koła Łowieckiego "PONOWA" Skąpe informuje również, że dnia 06 listopada 2016 roku o godzinie 12.00 w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Wilkowie odbędzie się msza Hubertowska.

 Darz Bór!

 
Informacja w sprawie składki na PZŁ PDF Drukuj Email

 
10-09-2016 Złoty Wieniec i Złoty Oręż PDF Drukuj Email

10 września 2016 roku na obwodzie 113 odbyło się uroczyste polowanie Złoty Wieniec i Złoty Oręż. Było to drugie polowanie w tym sezonie, na króla naszych lasów. Polowanie prowadził łowczy kol. Jan Bogusz. Tradycyjnie polowanie rozpoczęliśmy od zbiórki, na której prowadzący powitał zaproszonych gości i omówił zasady obowiązujące podczas naszych łowów. Ważnym akcetem było złożenie ślubowania przez kol. Jacka Bartowiaka, ślubowanie przyjął prezes kol. Andrzej Podraza. Koledze Jackowi gratulujemy, witamy w gronie myśliwych i życzymy udanych i bezpiecznych łowów. Darz Bór!

Po tej ważnej ceremonii odbyło się losowanie ambon i myśliwi rozjechali się na przydzielone urządzenia. Wieczorem zjechaliśmy się do stołu myśliwskiego aby trochę pobiesiadować. Z wieczornej zasiadki z sukcesami wrócili kol. Wojtek Gorsiak, kol. Paweł Jarmużek, którzy strzelili dziki oraz kol. Andrzej Pilecki ze strzelonym jeleniem bykiem. Biesiada przy ognisku trwała długo ale rano byliśmy gotowi na kolejne wyjście do łowiska. Z porannej zasiadki ze strzeloną zwierzyną wrócili kol. Mateusz Gorsiak - strzelił dzika, kol. Paweł Jarmużek - strzelił byka, kol. Andrzej Pilecki - strzelił byka i kol. Marek Cichowski - strzelił dzika.

O godzinie 7.30 odbył się uroczysty pokot, na którym położono 3 jelenie byki i 4 dziki. Niekwestionowanym królem polowania w kategorii Złoty Wieniec został zaproszony gość kol. Andrzej Pilecki, który strzelił dwa byki, a królem w kategorii Złoty Oręż został kol. Marek Cichowski, który pozyskał odyńca. Kolegom gratulujemy!

 Darz Bór!

 

 
27-08-2016 Złoty Wieniec i Złoty Oręż PDF Drukuj Email

Byliśmy, widzieliśmy, strzelaliśmy - czyli sezon na byka rozpoczęty!

Dania 27 sierpnia 2016 roku na obwodzie 103 odbyło się uroczyste polowanie Złoty Wieniec i Złoty Oręż, które jak co roku jest inauguracją rozpoczęcia sezonu polowań na jelenie byki. No odprawie stawiło się 15 strzelb. Tradycyjnie polowanie prowadził kol. Jan Bogusz, odbyła się odprawa i przywitanie zaproszonych gości. Następnie przeszliśmy do losowania stanowisk i pojechaliśmy na wylosowane ambony. Tego dnia przez gorące powietrze żaden byczek nie uraczył nas doniosłym rykiem króla lasu, ale nie zepsuło to wesołej atmosfery, która panowała tego wieczora. Po zmroku tradycyjnie zjechaliśmy do stołu na grila, ale już w tym momencie wiedzieliśmy, że pokot nie będzie pusty o poranku. Opowieści trwały do późnych godzin, a o świcie najwytrwalsi dalej powrócili w knieję. Reasumując wynik polowania wyszedł ku zdziwieniu chyba wszystkich uczestników całkiem imponujący jak na takie warunki pogodowe. Byki pozyskali kol. Andrzej Podraza i kol. Waldemar Romanowski. Ładnego odyńczyka strzelił kol. Jan Bogusz, św. Hubert darzył również dla kol. Pawła Mielcarka, który pozyskał 2 dziczki oraz dla kol. Irka Wocha, który również strzelił dzika. Lisy strzelili kol. Karol Neryng oraz kol. Krzysztof Para. Na zakończenie oddaliśmy hołd pozyskanej zwierzynie, a prowadzący ogłosił królem polowania w kategorii Złoty Wieniec kol. Andrzeja Podrazę, który otrzymał piękny medal oraz upominek. Medal w kategorii Złoty Oręż otrzymał kol. Jan Bogusz. Gratulujemy !!!  W wesołych nastrojach rozjechaliśmy się do domów, z uciechą, że za dwa tygodnie znowu spotkamy się na polowaniu na byka, tym razem na obwodzie 113.

 Darz Bór!

        

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 35

Zwierzyna


Więcej...

W lipcu polujemy na:
Sarny:
kozły
Dziki:
odyńce, wycinki, przelatki i warchlaki
Lisy, Jenoty, Norki Amerykańskie, Szopy Pracze

Całość >>


Źródło: http://www.pzlow.pl

Projekt i wykonanie NETSEND