Czwartek, 12 grudnia 2019Imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
 
Home
Ocena Pracy Posokowców i Tropowców PDF Drukuj Email

 

 

 

 

 


Zarząd Okręgu P.Z.Ł w Gorzowie Wlkp. 6 pażdziernika na terenie O.H.Z. Lasów Państwowych Nadleśnictwa Strzelce Krajeńskie zorganizował Ocene Pracy Posokowców i Tropowców.

Na tym konkursie mieliśmy swoją reprezentacje,na zbiorce przed Leśnym Centrum Ekologicznym w Dankowie  wśród 11 przewodników stanął kol.Karol Neryng wraz ze swoim Posokowcem Bawarskim"LOLKIEM". Duet z naszego koła spisał się znakomicie!

"LOLEK" zdobył Dyplom I Stopnia i uzyskał II Lokate.

Jest to bardzo dobry wynik i powód do dumy dla młodego psa i jego przewodnika tym bardziej ,że zwycieżyła Suka "Dumka" Ze Starej Grobli-pies który w ubiegłym roku był reprezentantem Polskiego Klubu Posokowca na Memoriale ks.  Benedykta Gierszewskiego!

Gratulujemy! Życzymy Poplątania Otoku w przyszłości!Darz Bór!

 
Kalendarz Polowań Zbiorowych PDF Drukuj Email


W zakładce Terminarz Polowań umieszczono plan

Polowań Zbiorowych w sezonie 2018/2019.


Darz Bór!

 
Stare klimaty... PDF Drukuj EmailDzięki rodzinie naszego nieżyjącego już kolegi- Mikołaja Tamuć -możemy cieszyc oko tym klimatycznym zdjęciem. Właśnie tak kiedys wyglądało polowanie,czasy się zmieniają,ludzie się zmieniają...klimat niech pozostanie. Poraz kolejny zwracamy się z prośbą o nadsyłanie zdjęć pokażmy że polowanie to nie tylko strzelanie... na tych starych fotografiach to widać doskonale...


Pamięć pozostaje...niech im knieja wiecznie szumi...Darz Bór!
 
"Złoty Wieniec" 2018 PDF Drukuj Email

 

 

 

Okres polowań na Jelenie Byki w „Ponowie” w tym sezonie łowieckim rozpoczął 1 września kol. Lesław Cerkowniak. Królewski strzał w nasadę karku powalił króla naszych lasów ,było to na rej. Nr 10 w obwodzie 103 podczas wieczornego wyjścia na zorganizowanym przez zarząd „ Złotym Wieńcu” -ale wszystko po koleii…

Na zbiórce stanęło 20 naszych kolegów ,frekwencja średnia jak na takie polowanie spowodowana zapewne „dobrą” pogodą-padający deszcz skutecznie odstraszył co niektórych myśliwych. Mimo takiej aury szansa na spotkanie byczka jest zawsze więc w bór!

Odprawa przeprowadzona przez Łowczego kol. Jana Bogusza -losowanie ambon ,wydanie upoważnień ,ostatnie rozmowy między kolegami i każdy udał się na swoją ambonę z nadzieją na spotkanie ze zwierzyną. Okazje miał kol. Zdzisiu Liebner jednak odyniec który przy dobrej szarówce przedefilował przed myśliwym dająć mu szanse na oddanie strzału uszedł cało , kula Zdzisia go mineła… potwierdził to o poranku posokowiec, który sprawdził miejsce strzału nie podejmując tropu…

Kol. Kaziu Lis też według własnych opowiadań wdepnął na dziki idąc na ambonę ,ale zakończyło się pokojowo-Kaziu nie odpalił bo i nie miał jak… a szkoda bo to także strzelec dobry i pewnie jakiś przelatek by spisał testament.

Ewidentnie św. Hubert zaplanował ,iż w tym dniu tylko kol. Lesiu mógł cieszyć się z pozyskania zwierza i to jakiego… ładny 10-tak dał mu królestwo w polowaniu „Złoty Wieniec 2018” –GRATULUJEMY!

 

 

Darz Bór!

(więcej zdjęć w galerii w zakładce Uroczyste Polowania)
 
60 -lecie Koła Łowieckiego "Ponowa" PDF Drukuj Email


W imieniu Komitetu Organizacyjnego oraz Zarządu Koła Łowieckiego "Ponowa" w Skąpem zapraszamy członków na uroczyste obchody 60-lecia istnienia  naszego koła połączone z otwarciem Stanicy Myśliwskiej. Uroczystości  rozpoczną się 6.10.2018 r.o godzinie 14:00 Mszą Świętą  w Kościele P.W. Św. Jadwigi w Radoszynie.Darz Bór!
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 45

Zwierzyna


Więcej...

W grudniu polujemy na:
Jelenie szlachetne:
byki, łanie i cielęta
Jelenie sika:
byki, łanie i cielęta
Daniele:
byki, łanie i cielęta

Całość >>


Źródło: http://www.pzlow.pl

Projekt i wykonanie NETSEND