Piątek, 19 lipca 2019Imieniny: Alfred, Wincenty, Włodzisław
 
Home
Przystrzelanie broni 15-04-2018 PDF Drukuj Email

Zarząd Koła Łowieckiego "PONOWA" Skąpe informuje, iż dnia 15 kwietnia 2018 roku o godzinie 11.00 na strzelnicy myśliwskiej w Zielonej Górze odbędzie się obowiązkowe przystrzelanie broni, które umożliwi ubieganie się o wydanie upoważnienia do wykonywania polowań indywidualnych w sezonie 2018/2019. W celach treningowych dostępne będą również konkuerencje dzik w przebiegu oraz trap.

Darz Bór!

 
13-01-2018 Polowanie Zbiorowe PDF Drukuj Email

Dnia 13 stycznia 2018 roku na obwodzie 113 odbyło się ostatnie polowanie zbiorowe w sezonie. Prowadził je kol. Jan Bogusz, a pomagał kol. Zbigniew Gorsiak. Zbiórka odbyła się na parkingu przy UG w Skąpem. Prowadzący powitali myśliwych i omówili zasady obowiązujące na polowaniu. Po rozlosowaniu kart stanowiskowych wyruszyliśmy do łowiska. Pierwszy miot wzięliśmy na "2", w miocie nie spotkaliśmy grubego zwierza, ale wracając myśliwi zauważyli uchodzącego w trzciny dzika. Szybka decyzja prowadzących, obstawiliśmy trzciny, naganka ruszyła, już się wydawało, że dzik zapadł się chyba pod ziemię, ale jednak nie, gdy naganka dochodziła do końca trzcin dzik wyskoczył wprost pod kol. Jarka Hoppena, który spektakularnym, pewnym strzałem powalił go. Trzecie pędzenie odbyło się na "7", tu dziki strzelili koledzy Zdzisław Liebner, Stefan Banaś, Paweł Tatarynowicz, a kol. Paweł Romanowski strzelił lisa. Po tym pędzeniu odbyła się przerwa na posiłek (świeże bułeczki i kiełbasa myśliwska). W czwartym pędzeniu na "14" kozę strzelił kol. Jan Bogusz. Piąte pędzenie też na "14" zakończyło się pokojowo. Na "14" odbył się pokot, ułożono 4 dziki, 1 sarnę-kozę i 1 lisa. odegrano sygnały dzik, sarna i lis na rozkładzie. Prowadzący ogłosił królem polowania kol. Jarka Hoppena. Gratulacje!!!

W związku z tym, że była to ostatnia zbiorówka w sezonie łowczy ogłosił króla sezonu polowań zbiorowych 2017/2018, został nim kol. Paweł Mielcarek. Gratulacje!!!

Na zakończenie polowania prezes kol. Andrzej Podraza podsumował sezon i zaprosił na tradycyjną biesiadę myśliwską, którą Zarząd przygotował tym  razem w sali wiejskiej w Darnawie. Biesiada odbyła się przy suto zastawionych stołach. Łowczy przypomniał królów poszczególnych polowań w sezonie, a królowie stanęli na wysokości zadania i byli przygotowani na każdy toast wznoszony przez łowczego kol. Janka Bogusza. Biesiada upłynęła szybko w dobrej koleżeńskiej atmosferze. Przed nami kolejny rok, ważny rok - bo rok jubileuszowy - 60-lecia Koła Łowieckiego PONOWA Skąpe.

Darz Bór!

 
06-01-2018 Polowanie Zbiorowe PDF Drukuj Email

Dnia 06 stycznia 2018 roku na obwodzie 103 odbyło się polowanie zbiorowe. Prowadzącym był kol. Bartosz Romanowski, a pomagał kol. Paweł Romanowski. Zbiórka odbyła się tradycyjnie pod wiaduktem. Prowadzący omówił to co wynika z regulaminu, rozlosowano karty stanowiskowe i ruszyliśmy na łowy. Pierwsze pędzenie na "11" skutecznym strzałem do kozy zakończył kol. Marek Cichowski. Przez miot przemierzał pancerny lis, do którego strzelali koledzy Jan Bogusz i Janusz Lubański. Drugie pędzenie na "9" i tu znowu skuteczny był kol. Marek Cichowski, tym razem strzelił lisa. Trzecie pędzenie na "9" (pole Łaciaka), tu trafiliśmy na dziki, 2 strzelił kol. Bartosz Romanowski, 1 kol. Paweł Romanowski, odyńca strzelił kol. Marek Cichowski i jednego dzika zdławiły psy. Czwarte pędzenie też na "9" zakończyło się pokojowo. Piąte pędzenie na "7" , w miocie były dziki, trzy z nich udało się pozyskać, skutecznie strzelali koledzy Jan Bogusz, Karol Neryng i Zbyszek Gorsiak. Szóste pędzenie na "8" zakończone pokojowo. Siódme pędzenie na "4" mały lasek, też zakończyło się pokojowo. To był ostatni miot, z którego pojechaliśmy do stołu myśliwskiego. Tu odbył się pokot. Na pokocie ułożono 8 dzików, 1 sarnę-kozę i 1 lisa. Odegrano właściwe sygnały myśliwskie. Prowadzący ogłosił królem polowania kol. Marka Cichowskiego, który strzelił odyńca, sarnę-kozę i lisa. Gratulacje !!!

Darz Bór!

 

 
30-12-2017 Polowanie Zbiorowe PDF Drukuj Email

Dnia 30 grudnia 2017 roku na obwodzie 113 odbyło się polowanie zbiorowe. Prowadził je kol. Paweł Tatarynowicz, a pomagał kol. Jan Bogusz. Na zbiórce omówiono zasady bezpieczeństwa, wymieniono zwierzynę, na którą polujemy i rozlosowano karty stanowiskowe. Po tych czynnościach udaliśmy się do łowiska na rejon nr 4. Obstawiliśmy miot, naganka ruszyła, początkowo nic się nie działo, ale w końcu psy trafiły na dziki i zaczęło się strzelanie. Kol. Paweł Mielcarek strzelił 3 dziki, kol. Jan Bogusz strzelił 3 dziki, kol. Paweł Romanowski strzelił 1 dzika, kol. Zbyszek Gorsiak strzelił sarnę-kozę i psy zdławiły jednego dzika. Następnie obstawiliśmy "5" i "10", tutaj dzika strzelił kol. Paweł Mielcarek. Kolejny miot to "7", w tym miocie dzika strzelił kol. Karol Neryng. Z "7" pojechaliśmy do stołu myśliwskiego. Tu odbył się pokot, ułożono 10 dzików i 1 sarnę-kozę. Odegrano sygnały dzik na rozkładzie i sarna na rozkładzie. Prowadzący ogłosił królem polowania kol. Pawła Mielcarka, który pozyskał 4 dziki, w tym 3 na jednym stanowisku. Gratulujemy!!!

Darz Bór!

 
23-12-2017 Polowanie Wigilijne PDF Drukuj Email

Polowanie wigilijne to najstarsze polskie polowanie. Tradycja nakazuje aby było to polowanie krótkie, zakończone życzeniami i łamaniem się opłatkiem. W wigilijnym dniu prastarym zwyczajem myśliwi symbolicznie dzielą się opłatkiem i karmą ze zwierzyną.

Polowanie wigilijne odbyło się na obwodzie 103, 23.12.2017 roku w sobotę poprzedzającą Wigilię Bożego Narodzenia. Polowanie prowadził kol. Lesław Cerkowniak, a pomagał kol. Jan Bogusz. Po zbiórce i omówieniu formalności ruszyliśmy na łowy. Pierwszy miot to "12", były dziki, sarny i lis. Skuteczne strzały do dzików oddali koledzy Marek Cichowski i Zbyszek Gorsiak, a lisa strzelił kol. Mirek Kuś. Następne pędzenie na "10" zakończyło się pokojowo. Później znowu "12", tu padł jeden nicelny strzał do kozy. Kolejne pędzenie przy kurnikach zakończyło się pokojowo. Ostatnie pędzenie odbyło się na "9", w miocie były dziki, ale przemknęły w oddali od myśliwych nie dając możliwości strzału. Z "9" udaliśmy się do stołu gdzie z wigilijnymi potrawami czekał kol. Jacek Bartkowiak. Odbył się tradycyjny pokot, sygnalista odegrał dzika i lisa na rozkładzie, prowadzący ogłosił królem polowania kol. Marka Cichowskiego. Gratulacje!

Zakończyło się polowanie i rozpoczęła część związana z tradycjami wigilijnymi. Prezes Koła kol. Andrzej Podraza złożył świąteczne życzenia, następnie łamaliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia.  Po tej części zasiedliśmy do stołu i spożyliśmy wigilijne potrawy (pierogi, krokiety, śledzie i barszcz). Na pamiątkę tego uroczystego polowania każdy myśliwy otrzymał w prezencie gustowną dekorację na choinkę i sianko. Po posiłku udaliśmy się do domów aby przygotować święta w swoich rodzinach.

Darz Bór!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 41

Zwierzyna


Więcej...

W lipcu polujemy na:
Sarny:
kozły
Dziki:
odyńce, wycinki, przelatki i warchlaki
Lisy, Jenoty, Norki Amerykańskie, Szopy Pracze

Całość >>


Źródło: http://www.pzlow.pl

Projekt i wykonanie NETSEND