Poniedziałek, 25 maja 2020Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda
 
Home
Polowanie Hubertowskie 2018 PDF Drukuj Email

 


W obecnym sezonie święto naszego patrona św. Huberta wypadało akurat w dniu wolnym od pracy a więc tego dnia 3 listopada uczciliśmy to wspólnym polowaniem.

Polowanie prowadził prezes naszego koła - kol. Andrzej Podraza wraz z łowczym –kol. Janem Boguszem. Na zbiórce stanęło 31 myśliwych, gościliśmy w naszym łowisku Nadleśniczego Nadleśnictwa Świebodzin kol. Lecha Kołdyke i to on pierwszy zgodnie ze zwyczajem wylosował jak się później okazało szczęśliwą dla siebie kartkę… Po odprawie i losowaniu- broń na ramie i na linie... Udało się przepędzić 4 mioty św. Hubert w dniu swojego święta pozwolił strzelać w dwóch pędzeniach ,w pierwszym w rej 1A trzech myśliwych zatrzymało czarnego zwierza-celnie strzelał nadleśniczy Lech Kołdyka- widać że był naprawde szczerze zaproszony :) ,kol. Leszek Tomczyk oraz kol. Karol Neryng. Drugi miot w rej 1B dał nam na pokot Lisa którego strzelił kol. Janusz Lubański. Miot w rej. 2 B oraz 6 zakończylismy bez strzału -no cóż i tak bywa ale że w tym dniu był przed nami jeszcze jeden chyba najważniejszy miot w rej 8B przy stole :) nie było smutku. Czekał tam na nas już kol. Jacek Bartkowiak z pysznym bigosem i golonkami więc popędziliśmy nie marnując czasu. Na pokocie położyliśmy 3 dziki oraz lisa. Królem polowania został kol. Lech Kołdyka a vice królem kol. Leszek Tomczyk. Królowie podziękowali za wspólne łowy i złożyli życzenia wszystkim z okazji naszego święta. Prezes zarządził odegranie sygnałów pokotu ,kończąc polowanie zaprosił wszystkich do wspólnej biesiady która trwała długoo…

 

Darz Bór!


 
Niech Im Knieja Wiecznie Szumi... PDF Drukuj Email

 

 

 

 

Kraina Wiecznych Łowów


Tyle przyjaźni , przygód i przeżyć łowieckich, chwil skupienia przy ognisku, pieśni i biesiad odeszło razem z Wami do innej Kniei, w inną stronę.

My dzisiaj przypominając Wasze imiona i nazwiska przywołujemy w pamięci Wasze twarze w blasku ogniska widziane i rozśpiewane pieśnią myśliwskiej wiary…

Niech im knieja wiecznie szumi…

· śp. Andrzejak Marian

· śp. Bortkiewicz Henryk

· śp. Chrostek Wiesław

· śp. Ciechanowicz Tadeusz

· śp. Czarnuszewicz Stanisław

· śp. Gorsiak Jan

· śp. Hoppen Zygmunt

· śp. Jankowski Stanisław

· śp. Kamiński Marek

· śp. Kamiński Franciszek

· śp. Jelak Edward

· śp. Liebner Szczepan

· śp. Popławski Stanisław

· śp. Rusiecki Piotr

· śp. Spatari Witold

· śp. Kałużny Adam

· śp. Szlagowski Jan

· śp. Tamuć Mikołaj

· śp. Toczyński Janusz

· śp. Tyrakowski Ryszard

· śp. Odasz Zygfryd

· śp. Sobiechowski Stanisław

· śp. Lozia Andrzej

· śp. Owoc Alfred

· śp. Romanowski Stanisław

· śp. Wieliński Szczepan

· śp. Rudziński Zygmunt

· śp. Tchórzewski Zdzisław

· śp. Szymański Bolesław

· śp. Woch Edward

· śp. Sawicki Edward

· śp. Kostkiewicz Bolesław

· śp. Jarmużek Zdzisław

· śp. Włodyka Piotr

· śp. Romanowski Jan

· śp. Garbowski Józef

· śp. Benedykt Mielcarek

· śp. Tadeusz Oleszczuk

· śp. Bortkiewicz Maria

· śp. Neryng Bogdan

Wspominamy Was z należytym szacunkiem i czcią , niech umiłowana knieja wiecznie szumi nad Waszymi mogiłami, a pamięć pozostanie wśród nas.

W hołdzie kolegom …

 
Pierwsza Zbiorówka w Sezonie 2018/2019 PDF Drukuj Email

 

 

Pierwsze w sezonie 2018/19 polowanie zbiorowe na zwierzynę grubą w naszym kole odbyło się 20.10,prowadził je kol. Jan Bogusz a pomagał mu w tym dniu kol. Lesław Cerkowniak. Na zbiórce za wiaduktem w Mostkach stanęło 16 myśliwych w tym jeden gość zaproszony- kol .Michał Skóra z Koła Łowieckiego „Lis” Łagów. Po powitaniu i regulaminowej odprawie ruszyliśmy w łowisko …

Tego dnia wzięliśmy 6 miotów, polowaliśmy na rejonie 12,10,11,5 oraz 2. Na pokocie złożyliśmy Dzika i 2 Sarny-Kozy. Królem polowania został myśliwy który w pierwszym pędzeniu strzelił przelatka - kol. Michał Skóra, to dla niego tego dnia przychylny był św. Hubert, do kóz celnie strzelali Bartosz Derejczyk i Rysiu Pawelski . Trzeba także dodać że kol. Rysiu już od pierwszego polowania mocno pracuje na tytuł „króla sezonu ”… ale tego „innego” króla :) – życzymy powodzenia i zawsze „napiętej iglicy w blaserze".Darz Bór!

 
Szkolenie uprawniające do odstrzału bobra PDF Drukuj EmailInformujemy, że w dniu 5 listopada  br.
w siedzibie Polskiego Związku Łowieckiego w Zielonej Górze
odbędzie się szkolenie z zakresu zasad postępowania przy ograniczeniu liczebności populacji bobrów umożliwiające myśliwym dokonywanie odstrzałów redukcyjnych.Szkolenie
rozpoczyna się o godzinie 16.30. Koszt szkolenia wynosi
50 zł, płatności należy dokonywać na konto bankowe ZO
PZŁ w Zielonej Górze
nr 70 1090 1535 0000 0000 5301 9163
tytułem szkolenie dot. ograniczenia liczebności
populacji bobra europejskiego. Zgłoszenia na przedmiotowe szkolenia prosimy dokonywać telefonicznie
(68 327 23 70, 68 324 83 48), bezpośrednio
w sekretariacie ZO PZŁ lub drogą mailową na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
 
Ocena Pracy Posokowców im. Jana Kierznowskiego PDF Drukuj Email

 

 

Międzynarodową  Ocene Pracy Posokowców i Tropowców im. Jana Kierznowskiego organizował Z.O. Polskiego Związku Łowieckiego w Opolu .Konkurs odbywał sie na terenie O.H.Z. Krystyna należącego do Nadleśnictwa Kluczbork. Na zbiórce stanęło 26 przewodników ze swoimi psami,były ogary,gończe polskie,słowackie,jamniki,cocer spaniele i oczywiście posokowce.  Reprezentacja naszego koła czyli kol. Karol Neryng i jego bawarczyk "Lorcan" Airgialla FCI stali w tym zacnym towarzystwie. Konkurs odbywał się na bardzo wysokim poziomie tym bardziej cieszy kolejny Dyplom I Stopnia zdobyty przez młodego posokowca !  Gratulujemy! Wygląda na to ,że mamy w naszym kole ułożonego posokowca,zaznaczamy w tym miejscu iż Lolkowy nos jest do dyspozycji dla każdgo z kolegów myśliwych , którzy  w takiej potrzebie sie znajdą,Lolek jeszcze nie ma komórki dlatego dzwonić trzeba do jego Pana :)


Darz Bór!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 46

Zwierzyna


Więcej...

W maju polujemy na:
Sarny:
kozły od 11.05
Dziki:
odyńce, wycinki, przelatki i warchlaki
Jenoty, Norki Amerykańskie, Szopy Pracze

Całość >>


Źródło: http://www.pzlow.pl

Projekt i wykonanie NETSEND