Sobota, 23 marca 2019Imieniny: Pelagia, Feliks, Zbysław
 
Home
30-12-2017 Polowanie Zbiorowe PDF Drukuj Email

Dnia 30 grudnia 2017 roku na obwodzie 113 odbyło się polowanie zbiorowe. Prowadził je kol. Paweł Tatarynowicz, a pomagał kol. Jan Bogusz. Na zbiórce omówiono zasady bezpieczeństwa, wymieniono zwierzynę, na którą polujemy i rozlosowano karty stanowiskowe. Po tych czynnościach udaliśmy się do łowiska na rejon nr 4. Obstawiliśmy miot, naganka ruszyła, początkowo nic się nie działo, ale w końcu psy trafiły na dziki i zaczęło się strzelanie. Kol. Paweł Mielcarek strzelił 3 dziki, kol. Jan Bogusz strzelił 3 dziki, kol. Paweł Romanowski strzelił 1 dzika, kol. Zbyszek Gorsiak strzelił sarnę-kozę i psy zdławiły jednego dzika. Następnie obstawiliśmy "5" i "10", tutaj dzika strzelił kol. Paweł Mielcarek. Kolejny miot to "7", w tym miocie dzika strzelił kol. Karol Neryng. Z "7" pojechaliśmy do stołu myśliwskiego. Tu odbył się pokot, ułożono 10 dzików i 1 sarnę-kozę. Odegrano sygnały dzik na rozkładzie i sarna na rozkładzie. Prowadzący ogłosił królem polowania kol. Pawła Mielcarka, który pozyskał 4 dziki, w tym 3 na jednym stanowisku. Gratulujemy!!!

Darz Bór!

 
23-12-2017 Polowanie Wigilijne PDF Drukuj Email

Polowanie wigilijne to najstarsze polskie polowanie. Tradycja nakazuje aby było to polowanie krótkie, zakończone życzeniami i łamaniem się opłatkiem. W wigilijnym dniu prastarym zwyczajem myśliwi symbolicznie dzielą się opłatkiem i karmą ze zwierzyną.

Polowanie wigilijne odbyło się na obwodzie 103, 23.12.2017 roku w sobotę poprzedzającą Wigilię Bożego Narodzenia. Polowanie prowadził kol. Lesław Cerkowniak, a pomagał kol. Jan Bogusz. Po zbiórce i omówieniu formalności ruszyliśmy na łowy. Pierwszy miot to "12", były dziki, sarny i lis. Skuteczne strzały do dzików oddali koledzy Marek Cichowski i Zbyszek Gorsiak, a lisa strzelił kol. Mirek Kuś. Następne pędzenie na "10" zakończyło się pokojowo. Później znowu "12", tu padł jeden nicelny strzał do kozy. Kolejne pędzenie przy kurnikach zakończyło się pokojowo. Ostatnie pędzenie odbyło się na "9", w miocie były dziki, ale przemknęły w oddali od myśliwych nie dając możliwości strzału. Z "9" udaliśmy się do stołu gdzie z wigilijnymi potrawami czekał kol. Jacek Bartkowiak. Odbył się tradycyjny pokot, sygnalista odegrał dzika i lisa na rozkładzie, prowadzący ogłosił królem polowania kol. Marka Cichowskiego. Gratulacje!

Zakończyło się polowanie i rozpoczęła część związana z tradycjami wigilijnymi. Prezes Koła kol. Andrzej Podraza złożył świąteczne życzenia, następnie łamaliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia.  Po tej części zasiedliśmy do stołu i spożyliśmy wigilijne potrawy (pierogi, krokiety, śledzie i barszcz). Na pamiątkę tego uroczystego polowania każdy myśliwy otrzymał w prezencie gustowną dekorację na choinkę i sianko. Po posiłku udaliśmy się do domów aby przygotować święta w swoich rodzinach.

Darz Bór!

 
Byk na brązowy medal kol. Karola Nerynga. PDF Drukuj Email

W zakładce trofea znajduje się relacja myśliwego z udanego polowania, a w galeri zdięć zamieszczono fotki medalowego wieńca.

Darz Bór!

 
Rogacz na brązowy medal kol. Marka Cichowskiego PDF Drukuj Email

W zakładce trofea zamieszczony jest artykuł dotyczący brązowo-medalowego trofeum rogacza strzelonego przez kol. Marka Cichowskiego 30 lipca 2017 roku.

 
Składka członkowska PZŁ PDF Drukuj Email

Zarząd Okręgowy w Zielonej Górze informuje o wysokości składki członkowskiej PZŁ na rok 2018.

- składka członkowska normalna wraz z ubezpieczeniem - 357 zł.

- składka członkowska ulgowa wraz z ubezpieczeniem - 197 zł.

Składkę należy wpłacać u skarbnika kol. Mirka Kusia do 22.12.2017 r.

Darz Bór!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 40

Zwierzyna


Więcej...

W marcu polujemy na:
Dziki:
odyńce, wycinki, przelatki i warchlaki
Tchórze i kuny
Lisy, Jenoty, Norki Amerykańskie, Szopy Pracze

Całość >>


Źródło: http://www.pzlow.pl

Projekt i wykonanie NETSEND