Sobota, 8 sierpia 2020Imieniny: Iza, Cyprian, Dominik
 
Home
Polowanie Zbiorowe 29.12.2018 PDF Drukuj Email

 

Ostatnia sobota 2018 roku to także ostatnie polowanie zbiorowe Koła Łowieckiego  „Ponowa” Skąpe w tym roku. Na zbiórce za wiaduktem w Mostkach stanęło 22 myśliwych w tym goście zaproszeni - nasi koledzy z W.K.Ł. "Głuszec" Krosno Odrz.- koledzy Stasiu, Wiesław i Krzysztof, gościliśmy również kol. Piotra który wykonał myśliwskie żyrandole zdobiące nasza stanice i kolegę Wojtka Andrzejaka. Polowanie prowadził Podłowczy kol Paweł Tatarynowicz a pomagał mu Łowczy Jan Bogusz. Pogodę mięliśmy dobra, wzięliśmy dużo miotów ale mimo starań prowadzących tylko w jednym z nich spotkaliśmy pojedynka którego pięknym strzałem zatrzymał kol Robert Andrzejak. W przedostatnim miocie prowadzący strzelając do kozy ustalił listę zwierzyny na pokocie. W trakcie pędzenia miotu „ z zielona ambona” pomiędzy myśliwymi przemknął …potężny basior, wilk który według relacji kolegów którzy go widzieli mógł mieć z 60 kg drapieżnik ten skutecznie „wyprosił” zwierza z tego miotu… pozostało pojechać do stołu tam już kol Jacek czekał z pyszna zupka która zajadaliśmy ze smakiem dzieląc się spostrzeżeniami z mijającego polowania. Królem ogłoszono kol Roberta-Gratulujemy! Życzenia noworoczne zakończyły te ostatnie łowy w tym roku kalendarzowym.Darz Bór!


 
Polowanie Wigilijne PDF Drukuj Email

 

 


W sobote 22 grudnia spotkaliśmy się na zbiorówce na obwodzie 113. Polowanie to zostało zaplanowane jako tradycyjne polowanie wigilijne a łowieckich obyczajów na nim było naprawdę dużo...ale po kolei - rozpoczęliśmy zbiórką na rejonie 9. Stanęło na niej 12 kolegów oraz dwójka prowadzących ,kol. Lesiu Cerkowniak i kolega łowczy Jasiu Bogusz. Pewnie dzięki wybitnie dobrej pogodzie frekwencja nie powalała,coż szkoda ale nikt nie ma na to wplywu tylko my sami. Wśród myśliwych był jeden młody FRYC dla którego rozpoczynający się dzień pewnie na długo pozostanie w pamięci. To kolega Mikołaj Kuś świeżo po zdanych egzaminach pierwszy raz miał stanąć na lini myśliwych z bronią na ramieniu. Kolega prezes przyjął ślubowanie młodego myśliwego ,po gratulacjach od kolegów przyszedł czas na losowanie kart stanowiskowych i w las!

Pisząc w dużym skrócie po kilku miotach na pokocie położyliśmy jednego dzika- szczęśliwym strzelcem był nikt inny jak kol Mikołaj! Pierwsze polowanie zbiorowe w życiu i od razu zdobyte królestwo Gratulacje Kolego! Wspomnieć należy o fakcie znalezienia przez nagankę w miocie na 8a tego co zostało z jelenia byka który padł niewątpliwie ofiarą uczty wilków , w tym właśnie miocie jeden z myśliwych widział tego drapieżnika, pozostawmy to bez komentarza...

Pierwszy gruby Zwierz w łowieckiej przygodzie młodego myśliwego padł więc i Tradycyjnie musiało odbyć się „malowanie” -to już zadanie dla specjalisty w tej dziedzinie kolegi łowczego...pasowanie na rycerza św. Huberta kol. Kusia było godne króla i takie musi być!

Sygnały pokotu zakończyły polowanie ,po tym był czas na opłatek i życzenia świąteczne…


 


Darz Bór!

 
PDF Drukuj Email

 

 

 

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia,

wszystkim  myśliwym naszego koła oraz sympatykom łowiectwa

przesyłamy moc serdecznych życzeń,

zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt

spędzonych w gronie najbliższych.

W nadchodzącym Nowym Roku życzymy aby przynależność do braci myśliwskiej zrzeszonej w Polskim Związku Łowieckim była dla Was źródłem radości i satysfakcji, a także motywacją do dalszej działalności łowieckiej. Niech służy Wam dobre zdrowie oraz towarzyszy myśliwskie szczęście,ludzka życzliwość i opieka naszego patrona Św. Huberta !


Darz Bór!

 
Ocena Prawidłowości Odstrzału Rogaczy PDF Drukuj Email

W dniu 27.11(wtorek) o godz 12:00 w siedzibie Nadleśnictwa Świebodzin odbędzie sie ocena prawidłowości odstrzału saren -rogaczy pozyskanych w sezonie 2018.

Myśliwi którzy pozyskali rogacze mogą dostarczyć parostki do łowczego kol. Jana Bogusza bądz osobiście przedstawić je do oceny.


Darz Bór!

 
PDF Drukuj EmailInformacja.


W galerii zdjęć w zakładce"Uroczystości" zamieszczone zostały fotografie z obchodów 60-lecia naszego Koła oraz otwarcia stanicy.

Koledzy którzy zgłosili chęć nabycia płyty z filmem  z jubileuszu mogą zgłaszać się po odbiór u kol. Agnieszki Neryng.

Darz Bór!
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 47

Zwierzyna


Więcej...

W sierpniu polujemy na:
Jelenie szlachetne:
byki od 21.08
Sarny:
kozły
Dziki:
odyńce, wycinki, przelatki i warchlaki cały miesiąc, a lochy od 15.08

Całość >>


Źródło: http://www.pzlow.pl

Projekt i wykonanie NETSEND