Piątek, 19 lipca 2019Imieniny: Alfred, Wincenty, Włodzisław
 
Home
Nowe Zdjęcia PDF Drukuj Email

W galerii w zakładce Stare Dobre Czasy kilka nowych zdjęć wraz z opisem do nich kol. Zdzisia Liebnera.

W zakładce Nasze Psy prezentujemy nowe  zdjęcia nadesłane przez kol. Lecha Białonia i kol. Karola Nerynga.

Dziekujemy i prosimy o wiecej...

 


Darz Bór!

 
Koledzy Myśliwi ! PDF Drukuj Email

 

 

 

Koledzy!


W galerii zdjęć powstała nowa zakładka jakże ważna i istotna, brakowało jej bardzo na naszej stronie.

Galeria z fotografiami z czasów kiedy ....(niech każdy sobie dopowie sam).

Dzięki uprzejmości kol. Roberta Andrzejaka,kol. Jasia Lubańskiego i kol. Jasia Bogusza zostały umieszczone te pierwsze zdjęcia. Apeluje do wszystkich kolegów o zaangażowanie i pomoc w stworzeniu tej historycznej galerii. Chodzi o przekazanie samych zdjęć (przeszukajcie szuflady w swoich domach –na pewno coś sie znajdzie) jak również chodzi o to aby każde zdjęcie zostało opisane. Jeśli znacie historie konkretnego zdjęcia lub możecie wymienić osoby znajdujące sie na nim ewentualnie rozpoznajecie siebie -piszcie do administratora-takie informacje będą zamieszczone i zostaną dla potomnych. Wielu z kolegów myśliwych będących na tych zdjęciach odeszło do krainy wiecznych łowów i polują u boku św. Huberta i im najbardziej należy się nasza pamięć. To oni miedzy innymi budowali to co mamy dzisiaj, pamiętajmy o nich i  o tym co było…Darz Bór!


 
95 Lat P.Z.Ł. PDF Drukuj EmailZapraszamy do  odwiedzenia strony internetowej, która została stworzona  z okazji 95-lecia Polskiego Związku Łowieckiego.Znajdziecie tam mase ciekawych informacji oraz szczegółowy kalendarz imprez jubileuszowych. Polecamy!


Darz Bór!


http://pzl95lat.pl/

 
Złoty Rogacz 2018 PDF Drukuj Email

 


Tradycyjne polowanie Złoty Rogacz i Złoty Oręż w tym sezonie zarząd zorganizował 09 czerwca b.r. Rozpoczęliśmy zbiórką przy stole na obwodzie 113. Stanęło na niej 21 myśliwych ,w tym dwóch gości zaproszonych z Koła Łowieckiego ,,Głuszec” Krosno Odrzańskie- kol . Stanisław Dudek oraz kol. Krzysztof Para . Odprawę poprowadził kol. łowczy –Jasiu Bogusz, wyjaśnił na jakich zasadach będziemy polować oraz jaka zwierzyna została przeznaczona do pozyskania. Po odprawie przyszedł czas na formalności ,których w ostatnim czasie tak wiele trzeba spełnić ,aby udać się na polowanie ,odstrzały wydane, wpisy w książce wyjść zrobiono więc można ruszać w knieje i szukać swojego złotego rogacza!

Jeszcze chwile spędzone na pogawędkach, które przy takich spotkaniach myśliwych są nieodzowne i zaczęliśmy się rozjeżdżać po naszym łowisku. Przy stole pozostał niezawodny kol. Jacek Bartkowiak, który zabezpieczał kulinarnie nasze spotkanie. Polowaliśmy do zmierzchu ,z wieczornego wyjścia jedynie kol . Mirosław Kuś przywiózł i złożył na pokocie rogacza. Panujący upał nie skłaniał rogaczy do pokazywania się o wczesnej porze ,wiadomą sprawą było, że o świcie, na porannym wyjściu będzie większa okazja spotkać zwierzynę, która już za dnia powinna schodzić do swoich ostoi. Tak też było: rano do pokotu dołożyliśmy jeszcze cztery rogacze oraz dzika. Celnie strzelali - koledzy Andrzej Podraza strzelił rogacza ,gość zaproszony kol. Stasiu Dudek również dołożył kozła , kol. Karol Neryng strzelił rogacza i jak się później okazało jedynego dzika i kol. Bartosz Romanowski dosłownie rzutem na taśmę( jak sam to określił ) na pokocie położył przepięknego  myłkusa ,tegorocznego Królewskiego Kozła.

Podsumowując strzeliliśmy 5 rogaczy oraz dzika. Królem polowania w kategorii Złoty Rogacz łowczy ogłosił Bartosza Romanowskiego , a w kategorii Zloty Oreż Karola Nerynga . Obaj zostali uhonorowani okazałymi medalami , które mają im przypominać ten poranek w łowisku . Zasłużone gratulacje królom złożył kol. łowczy i pozostali myśliwi. Rogacz Bartosza został uznany za najciekawszego kozła strzelonego w historii naszych złotorogaczowych spotkań …to dobrze bo mamy pole do popisu i już za rok będziemy szukać jeszcze ciekawszego okazu…

Na koniec sygnalista odegrał sygnały , oddaliśmy hołd strzelonej zwierzynie i w ten sposób zakończyliśmy tegorocznego udanego Złotego Rogacza.

 

 

Darz Bór!

 


Wiecej zdjęć z polowania w Galerii- Uroczyste Złote Polowania

 
Złoty Rogacz 2018 PDF Drukuj Email


Zarząd Koła Łowieckiego "Ponowa" Skąpe zaprasza wszystkich członków na uroczyste polowanie "Złoty Rogacz".

Zbiórka 09.06.2018 o godz. 17:00 przy stole myśliwskim w rejonie 8 B.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 41

Zwierzyna


Więcej...

W lipcu polujemy na:
Sarny:
kozły
Dziki:
odyńce, wycinki, przelatki i warchlaki
Lisy, Jenoty, Norki Amerykańskie, Szopy Pracze

Całość >>


Źródło: http://www.pzlow.pl

Projekt i wykonanie NETSEND