Niedziela, 18 listopada 2018Imieniny: Aniela, Klaudyna, Roman
 
Home
06-01-2018 Polowanie Zbiorowe PDF Drukuj Email

Dnia 06 stycznia 2018 roku na obwodzie 103 odbyło się polowanie zbiorowe. Prowadzącym był kol. Bartosz Romanowski, a pomagał kol. Paweł Romanowski. Zbiórka odbyła się tradycyjnie pod wiaduktem. Prowadzący omówił to co wynika z regulaminu, rozlosowano karty stanowiskowe i ruszyliśmy na łowy. Pierwsze pędzenie na "11" skutecznym strzałem do kozy zakończył kol. Marek Cichowski. Przez miot przemierzał pancerny lis, do którego strzelali koledzy Jan Bogusz i Janusz Lubański. Drugie pędzenie na "9" i tu znowu skuteczny był kol. Marek Cichowski, tym razem strzelił lisa. Trzecie pędzenie na "9" (pole Łaciaka), tu trafiliśmy na dziki, 2 strzelił kol. Bartosz Romanowski, 1 kol. Paweł Romanowski, odyńca strzelił kol. Marek Cichowski i jednego dzika zdławiły psy. Czwarte pędzenie też na "9" zakończyło się pokojowo. Piąte pędzenie na "7" , w miocie były dziki, trzy z nich udało się pozyskać, skutecznie strzelali koledzy Jan Bogusz, Karol Neryng i Zbyszek Gorsiak. Szóste pędzenie na "8" zakończone pokojowo. Siódme pędzenie na "4" mały lasek, też zakończyło się pokojowo. To był ostatni miot, z którego pojechaliśmy do stołu myśliwskiego. Tu odbył się pokot. Na pokocie ułożono 8 dzików, 1 sarnę-kozę i 1 lisa. Odegrano właściwe sygnały myśliwskie. Prowadzący ogłosił królem polowania kol. Marka Cichowskiego, który strzelił odyńca, sarnę-kozę i lisa. Gratulacje !!!

Darz Bór!

 

 
30-12-2017 Polowanie Zbiorowe PDF Drukuj Email

Dnia 30 grudnia 2017 roku na obwodzie 113 odbyło się polowanie zbiorowe. Prowadził je kol. Paweł Tatarynowicz, a pomagał kol. Jan Bogusz. Na zbiórce omówiono zasady bezpieczeństwa, wymieniono zwierzynę, na którą polujemy i rozlosowano karty stanowiskowe. Po tych czynnościach udaliśmy się do łowiska na rejon nr 4. Obstawiliśmy miot, naganka ruszyła, początkowo nic się nie działo, ale w końcu psy trafiły na dziki i zaczęło się strzelanie. Kol. Paweł Mielcarek strzelił 3 dziki, kol. Jan Bogusz strzelił 3 dziki, kol. Paweł Romanowski strzelił 1 dzika, kol. Zbyszek Gorsiak strzelił sarnę-kozę i psy zdławiły jednego dzika. Następnie obstawiliśmy "5" i "10", tutaj dzika strzelił kol. Paweł Mielcarek. Kolejny miot to "7", w tym miocie dzika strzelił kol. Karol Neryng. Z "7" pojechaliśmy do stołu myśliwskiego. Tu odbył się pokot, ułożono 10 dzików i 1 sarnę-kozę. Odegrano sygnały dzik na rozkładzie i sarna na rozkładzie. Prowadzący ogłosił królem polowania kol. Pawła Mielcarka, który pozyskał 4 dziki, w tym 3 na jednym stanowisku. Gratulujemy!!!

Darz Bór!

 
23-12-2017 Polowanie Wigilijne PDF Drukuj Email

Polowanie wigilijne to najstarsze polskie polowanie. Tradycja nakazuje aby było to polowanie krótkie, zakończone życzeniami i łamaniem się opłatkiem. W wigilijnym dniu prastarym zwyczajem myśliwi symbolicznie dzielą się opłatkiem i karmą ze zwierzyną.

Polowanie wigilijne odbyło się na obwodzie 103, 23.12.2017 roku w sobotę poprzedzającą Wigilię Bożego Narodzenia. Polowanie prowadził kol. Lesław Cerkowniak, a pomagał kol. Jan Bogusz. Po zbiórce i omówieniu formalności ruszyliśmy na łowy. Pierwszy miot to "12", były dziki, sarny i lis. Skuteczne strzały do dzików oddali koledzy Marek Cichowski i Zbyszek Gorsiak, a lisa strzelił kol. Mirek Kuś. Następne pędzenie na "10" zakończyło się pokojowo. Później znowu "12", tu padł jeden nicelny strzał do kozy. Kolejne pędzenie przy kurnikach zakończyło się pokojowo. Ostatnie pędzenie odbyło się na "9", w miocie były dziki, ale przemknęły w oddali od myśliwych nie dając możliwości strzału. Z "9" udaliśmy się do stołu gdzie z wigilijnymi potrawami czekał kol. Jacek Bartkowiak. Odbył się tradycyjny pokot, sygnalista odegrał dzika i lisa na rozkładzie, prowadzący ogłosił królem polowania kol. Marka Cichowskiego. Gratulacje!

Zakończyło się polowanie i rozpoczęła część związana z tradycjami wigilijnymi. Prezes Koła kol. Andrzej Podraza złożył świąteczne życzenia, następnie łamaliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia.  Po tej części zasiedliśmy do stołu i spożyliśmy wigilijne potrawy (pierogi, krokiety, śledzie i barszcz). Na pamiątkę tego uroczystego polowania każdy myśliwy otrzymał w prezencie gustowną dekorację na choinkę i sianko. Po posiłku udaliśmy się do domów aby przygotować święta w swoich rodzinach.

Darz Bór!

 
Byk na brązowy medal kol. Karola Nerynga. PDF Drukuj Email

W zakładce trofea znajduje się relacja myśliwego z udanego polowania, a w galeri zdięć zamieszczono fotki medalowego wieńca.

Darz Bór!

 
Rogacz na brązowy medal kol. Marka Cichowskiego PDF Drukuj Email

W zakładce trofea zamieszczony jest artykuł dotyczący brązowo-medalowego trofeum rogacza strzelonego przez kol. Marka Cichowskiego 30 lipca 2017 roku.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 38

Zwierzyna


Więcej...

W listopadzie polujemy na:
Jelenie szlachetne:
byki, łanie i cielęta
Jelenie sika:
byki, łanie i cielęta
Daniele:
byki, łanie i cielęta

Całość >>


Źródło: http://www.pzlow.pl

Projekt i wykonanie NETSEND