Sobota, 8 sierpia 2020Imieniny: Iza, Cyprian, Dominik
 
Home
Walne Zgromadzenie 19.05.2019 PDF Drukuj Email

 


19 maja b.r. spotkaliśmy się na naszej stanicy myśliwskiej w Radoszynie na corocznym Sprawozdawczym Walnym Zgromadzeniu Członków Koła Łowiekiego "Ponowa" Skąpe .

Zebranie rozpoczęliśmy o godz. 9:00 Wśród nas członków „Ponowy” był również gość zaproszony. Z ramienia Zarządu Okręgowego P.Z.Ł. w Zielonej Górze  obecny był kol. Andrzej Bawłowicz.

Kol. Bawłowicz przybył ,aby uhonorować wieloletniego członka naszego Koła kol. Jana Stawiarza Brązowym Medalem Zasługi Łowieckiej.

I właśnie tym ważnym wydarzeniem rozpoczęliśmy nasze niedzielne spotkanie. Kolega Jan w kilku słowach podziękował zarządowi oraz kolegom za wyróżnienie, w jego słowach można było wyczuć wzruszenie…

Zebraliśmy się ,aby omówić miniony rok gospodarczy i zaplanować obecny, było nas 28 myśliwych.

Wybraliśmy spośród nas prowadzącego obrady - został nim kol. Paweł Romanowski i rozpoczęliśmy zebranie zgodnie z porządkiem obrad opracowanym przez zarząd.

Dyskusja nad sprawami związanymi z życiem koła, prowadzoną gospodarką oraz planami i obawami na przyszłość sprawiła ze czas uciekał szybko. Szczególnie gorąca dyskusja rozgorzała ,gdy poruszyliśmy sprawy szkód łowieckich .Jest to bardzo ważny aspekt naszej działalności i szczególnie musimy się skupić nad ich ograniczeniem. Po wystąpieniach kilku kolegów wniosek nasuwa się sam- wszyscy jak jeden mąż musimy walczyć ,aby jak najmniej pieniędzy z kasy koła wypływało właśnie na wypłaty szkód- jest to nasz obowiązek jako członków koła.

I tak dyskutując doczekaliśmy tradycyjnego pysznego obiadu ,jedzenie przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich z Darnawy i jak zwykle było pysznie- Dziękujemy!

Głosowania nad absolutorium dla poszczególnych członków zarządu zwiastowały zbliżający się koniec obrad, Łowczy koła kol. Jan Bogusz ogłosił jeszcze wyniki rywalizacji o Króla Sezonu w „Ponowie” oraz Króla Lisiarzy. Odpowiednio koledzy Karol Neryng oraz Kazimierz Lis odebrali puchary za swoje wyniki w minionym roku gospodarczym.

Sztandar Koła został odprowadzony …chętni mogli jeszcze zostać pobiesiadować. Wszystko za sprawą kol .Mikołaja Kusia , który w ten sposób chciał podziękować kolegom myśliwym , którzy nie zapomnieli o nim w tak ważnym dla niego dniu i byli obecni na jego ślubie. To jest łowiectwo…


Darz Bór!


 
Polowanie Złoty Rogacz 2019 PDF Drukuj Email


Zarząd Koła Łowieckiego "Ponowa" Skąpe

Zaprasza

Wszystkich członków na uroczyste polowanie

"Złoty Rogacz" 2019.

Zbiórka 08.06.2019 o godz. 17:00 przy stole

myśliwskim w rejonie 8 B.


Darz Bór!
 
Wesołych Świąt! PDF Drukuj Email

 

 

Dziś Wielki Piątek to właśnie tego dnia Święty Hubert polując w Górach Ardeńskich napotkał Białego Jelenia z Świetlistym Krzyżem w Wieńcu. Miał wtedy usłyszeć głos Stwórcy Ostrzegający go przed jego niepohamowana pasją… tyle legenda. Większość myśliwych jednak to ludzie przesądni mający swoje przyzwyczajenia niech jednak każdy podejmie sam decyzje czy w dzień taki jak dzisiaj warto polować…

W imieniu Zarządu Koła w tym miejscu wszystkim członkom i ich rodzinom ,sympatykom naszego Koła życzymy…

 


Zdrowia i Wszelkiej Pomyślności
z Okazji Świąt Wielkanocnych,
Wielu Błogosławieństw od Zmartwychwstałego
i Wszystkiego, Co najlepsze…

Wesołego Alleluja!


Darz Bór!


 
Międzynarodowa Ocena Pracy Posokowców I Tropowców PDF Drukuj Email

 

 


Międzynarodowa Ocena Pracy Posokowców i Tropowców odbyła się na terenie O.H.Z. Zarządu Głównego P.Z.Ł. w Niecieczy

Konkurs Organizował Zarząd Okręgowy P.Z.Ł. Zielona Góra wraz z Nadleśnictwem Nowa Sól.

Na zbiórce staneło 22 przewodników wraz ze swoimi towarzyszami.

W stawce posokowców(Sścieżka tropowa 1000m/24h) startowało 12 Posokowców Bawarskich.

W stawce tropowców(ścieżka tropowa 600m/16h) startowały 3 Jamniki,2 Gończe Polskie,1 Gończy Słowacki,3 Płochacze Niemieckie,1 Labrador Retriever.

Wysoki poziom konkursu ,ciężkie warunki(padający całą noc deszcz oraz chmara danieli przemieszczająca sie w rejonie ścieżek konkursowych) spowodowały że nie wszystkie psy ukończyły prace.

W kategorii Posokowców zwyciężył   Posokowiec  Bawarski "BAJA" Leśny Trop przewodnik Grzegorz Maciąg

W kategorii Tropowców zwycieżył Labrador Retriever "AMIR WERY" Syberia przewodnik Elżbieta Michalska

Duet z naszego koła czyli "Lorcan" Airgialla FCI przewodnik Karol Neryng -zajął bardzo wysoką III Lokate z kompletem punktów 100/100 zdobywają tym samym kolejny Dyplom I Stopnia.


Gratulacje!
Darz Bór!

 
PDF Drukuj Email

 

 

Klub Gończego Polskiego przy PZŁ wraz z Kołem Łowieckim nr 8 "WIENIEC" w Mirosławcu , Zarządem Głównym PZŁ, Zarządem Okręgowym PZŁ w Koszalinie oraz Zarządem Okręgowym w Pile 7 kwietnia zorganizował Krajową Ocenę Pracy Tropowców dla Ras Polskich oraz Krajową Ocenę Pracy Posokowców. Konkurs odbywał się na terenie Nadleśnictwa Kalisz Pomorski. Wystartowało 13 przewodników wraz ze swoimi gończymi oraz posokowcami. W kategorii Posokowców zwyciężył „Lorcan” Airgialla FCI czyli nasz Lolek !

Posokowiec zdobył dyplom I Stopnia z maksymalna ilością punktów 100/100.Zwycięstwo w konkursie dało również naszemu duetowi wniosek na Championa Pracy.

Gratulacje!


Darz Bór!


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 47

Zwierzyna


Więcej...

W sierpniu polujemy na:
Jelenie szlachetne:
byki od 21.08
Sarny:
kozły
Dziki:
odyńce, wycinki, przelatki i warchlaki cały miesiąc, a lochy od 15.08

Całość >>


Źródło: http://www.pzlow.pl

Projekt i wykonanie NETSEND