Poniedziałek, 26 lipca 2021Imieniny: Anna, Grażyna, Mirosława
 
Home
Msza Hubertowska 3 listopad 2019 PDF Drukuj Email


 

W kościele pw. Św. Jadwigi w Radoszynie 3 listopada zazieleniło się…

To myśliwi z Koła Łowieckiego „Ponowa” Skąpe w dniu święta swojego patrona św. Huberta spotkali się na uroczystej mszy świętej. Proboszcz ksiądz Leszek Wilk sprawował ja w intencji myśliwych i ich rodzin ,modliliśmy się również za kolegów którzy odeszli do krainy wiecznych łowów. Frekwencja dopisała, kościół pięknie przygotowany przez naszych kolegów z Radoszyna  Łukasza i Mateusza  oraz ich małżonki  - Magda i Ola Gorsiak oraz Mirosława Kuś spędziły pół soboty pracując przy wystroju  ale warto było ,efekt prezentował się znakomicie… Sygnaliści kol. Robert i kol. Janusz zaakcentowali naszą obecnosć odegranymi sygnałami. Nic dodać nic ująć kolejne udane spotkanie myśliwych kończyliśmy na stanicy przy kawie i słodkościach…

Oby jak najwięcej takich spotkań. Kolejna okazja już w sobotę po polowaniu Hubertowskim biesiadujemy na stanicy.

Chętnych Kolegów prosimy również o zapisywanie się na Andrzejki, impreza odbędzie się 23 listopada.

 

 

Darz Bór!


 
PDF Drukuj Email

 

 

PAMIĘTAJMY O GROBACH KOLEGÓW....Jesteśmy w przededniu listopadowego święta zmarłych należ wspomnieć o Tych którzy już odeszli na wieczną posługę i polują u boku św. Huberta . Miedzy innymi dzięki tym kolegą powstał wspaniały dorobek ,mamy to co mamy ,możemy być z tego dumni i możemy się tym chlubić. Z wieloma z nich staliśmy na sąsiednich stanowiskach na linii czy tez ramie w ramie przy leśnym ognisku. Przypomnijmy sobie o Nich wszystkich. Pamięć ta powinna być naszym, nie tylko ludzkim ale też i organizacyjnym obowiązkiem! Zbliża się również święto naszego Patrona. Może pora zapoczątkować nowa tradycje …może przyjmie się to i utrwali. Chodzi o zwyczaj układania na grobach Kolegów gałązki jedliny, zapalenia ognika pamięci. Spełnijmy tym samym naszą koleżeńską i organizacyjną powinność. Polowanie Hubertowskie na obw. 113 będzie dobra okazją. Chwile czasu poświęćmy na przystanek kolo cmentarza jednego i drugiego zabierzmy znicz ze sobą z domu… bycie myśliwym ,członkiem kola Ponowa powinno zobowiązywać. Jest pomysł, trzeba go zrealizować …Będziemy też bacznie obserwowani przez przechodniów odwiedzających w tym czasie cmentarze, a to nie jest obojętne dla budowania naszego bardziej pozytywnego wizerunku.Niech im knieja wiecznie szumi…

 


· śp. Andrzejak Marian

· śp. Bortkiewicz Henryk

· śp. Chrostek Wiesław

· śp. Ciechanowicz Tadeusz

· śp. Czarnuszewicz Stanisław

· śp. Gorsiak Jan

· śp. Hoppen Zygmunt

· śp. Jankowski Stanisław

· śp. Kamiński Marek

· śp. Kamiński Franciszek

· śp. Jelak Edward

· śp. Liebner Szczepan

· śp. Popławski Stanisław

· śp. Rusiecki Piotr

· śp. Spatari Witold

· śp. Kałużny Adam

śp. Korzeniewski Aleksander

· śp. Szlagowski Jan

· śp. Tamuć Mikołaj

· śp. Toczyński Janusz

· śp. Tyrakowski Ryszard

· śp. Odasz Zygfryd

· śp. Sobiechowski Stanisław

· śp. Lozia Andrzej

· śp. Owoc Alfred

· śp. Romanowski Stanisław

· śp. Wieliński Szczepan

· śp. Rudziński Zygmunt

· śp. Tchórzewski Zdzisław

· śp. Szymański Bolesław

· śp. Woch Edward

· śp. Sawicki Edward

· śp. Kostkiewicz Bolesław

· śp. Jarmużek Zdzisław

· śp. Włodyka Piotr

· śp. Romanowski Jan

· śp. Garbowski Józef

· śp. Benedykt Mielcarek

· śp. Tadeusz Oleszczuk

· śp. Bortkiewicz Maria

· śp. Neryng Bogdan

 Wspominamy Was z należytym szacunkiem i czcią , niech umiłowana knieja wiecznie szumi nad Waszymi mogiłami, a pamięć pozostanie wśród nas.

W hołdzie kolegom …

 

Darz Bór.

 

 
PDF Drukuj Email

 

 

 

 

Jak każdy z nas wie 3 listopada przypada święto naszego patrona-św. Huberta. Z tej okazji Zarząd Koła zaprasza na uroczystą msze hubertowską w intencji członków naszego koła i ich rodzin oraz za kolegów myśliwych którzy odeszli do krainy wiecznych łowów.

Po mszy spotykamy sie na stanicy na słodkim poczestunku.

 


Darz Bór!

 
PDF Drukuj Email

Szanowna Koleżanko i Koledzy.


Zarząd koła prosi myśliwych polujących na obwodzie 103 o szczególne zwrócenie uwagi na zasiewy zgłoszone przez jednego z naszych członków . Na rejonie nr 10 jak pisze kolega : "została posiana pierwotna pszenica w jakości BIO o unikalnych cechach genotypowych, której materiał siewny został odtworzony i opatentowany przez kontrahenta naszego kolegi. Z uwagi na bardzo drogi materiał siewny i uzyskany z niego materiał odtworzeniowy w jakości EKO, nawet najmniejsze uszkodzenia uprawy przez zwierzynę spowodują znaczne straty finansowe."

Bacząc na prośbę kolegi o ochronę jego zasiewów prosimy myśliwych o zwrócenie szczególnej uwagi na wyżej wspomniane uprawy. Być może pozwoli nam to uniknąć  konsekwencji finansowych.


Z myśliwskim pozdrowieniem Darz Bór!

Zarząd.


 
PDF Drukuj Email

 

 

 

Sezon polowań zbiorowych w tym roku w naszym kole rozpoczęliśmy na obwodzie 103.

W sobotę 12 października na zbiórce stanęło 20 myśliwych. Polowanie prowadził łowczy Jan Bogusz a pomagał mu Paweł Tatarynowicz .Gościliśmy w naszym łowisku kolegów z innych kół. Jak gościnnym jest nasze koło okazało się później - każdy z gości miał czarnego zwierza i każdy z nich strzelał… Pierwszy miot na 12 daje nam odyńca którego strzelił kol. Michał Skóra z K.Ł. „Lis” Łagów oraz koze pozyskaną Pawła Tatarynowicza. Następny miot na 12 i tutaj padają strzały dzięki podłowczemu i kol. Mikołajowi do pokotu dokładamy 2  sarny. Trzeci miot na 12 i znowu prowadzący obstawili miot z dzikami, przelatka strzela kol. Krzysiek Para z K.Ł. „Głuszec” Krosno Odrz i znowu Paweł . Zaliczamy obiad przy stole i jedziemy na bagno ,tutaj też w miocie czarny zwierz. Wycinka strzela kol. Karol Neryng, tradycja w tym dniu było że w każdym miocie Paweł cos strzelał i tym razem nie było inaczej - położył lisa. Ostatni miot na kurnikach pusty.

Pokot na którym złożono 4 dziki,3 kozy i lisa zakończył ten piękny dzień w łowisku, wspaniała pogoda i hojność św. Huberta pozwoliła nacieszyć się rozpoczęciem sezonu.

Królem oczywiście został Paweł Tatarynowicz-Gratulujemy!

Sygnały pokotu rozbrzmiały nad stawami w Nowej Wiosce…. A już niebawem następne spotkanie na Św. Huberta….

Darz Bór!


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 50

Zwierzyna


Więcej...

W lipcu polujemy na:
Sarny:
kozły
Dziki:
odyńce, wycinki, przelatki i warchlaki
Lisy, Jenoty, Norki Amerykańskie, Szopy Pracze

Całość >>


Źródło: http://www.pzlow.pl

Projekt i wykonanie NETSEND