Wtorek, 28 września 2021Imieniny: Marek, Wacław
 
Home
Ostatnia zbiorówka. PDF Drukuj Email

 

 


 

Miniony Sezon Polowań Zbiorowych w Ponowie był bardzo specyficzny.

Zarząd Koła reagując na bieżąco na zmieniającą się sytuacje dotyczącą walki z ASF był zmuszony odwołać dwa polowania zbiorowe a na jednym ograniczyć zwierzynę przewidzianą do odstrzału tylko do zwierzyny płowej oraz drapieżników. Pewnych spraw nie przeskoczymy, musimy razem ramie w ramie działać aby z naszego łowiectwa wyciągnąć jeszcze jak najwięcej dobrego…

Ostatnie polowanie zbiorowe w sezonie 2019/2020 było zorganizowane dzięki inicjatywie łowczego, nie było ono wcześniej zaplanowane pomyśl narodził się aby w jakiś sposób zrekompensować naszym myśliwym polowania które się nie odbyły.

30.01.2020 na obwodzie 103 na zbiórce stanęło 21 myśliwych. Polowanie prowadził kol Jan Bogusz a pomagał mu w tym dniu kol. Karol Neryng. Myśliwi pozyskali 4 dziki. Trzy z nich strzelił król kol Bartek Steckiewicz, jednego kol Rysiu Pawelski. Polowanie mimo tylko dobrej aury było udane. Koledzy mieli więcej okazji do pozyskania zwierza ale jak to często bywa(i dobrze) dziki uchodziły Spotkaliśmy również jelenie lecz te mądre zwierzęta wyszły prosto na zaproszonego kolegę który nie posiada uprawnień selekcjonerskich…

Dobrze ze to ostatnie ponadplanowe polowanie mogło się odbyć. Obiektywnie rzecz biorąc chyba wszyscy obecni byli zadowoleni ,zwierza nie brakowało no i ta smaczna zupka na zakończenie…

Oby do października i do nowego sezonu polowań zbiorowych czas upłynął nam szybko i przyjemnie.

Tego życzymy wszystkim kolegom.Darz Bór!


 
Informacja. PDF Drukuj Email

 

Zarząd Koła Informuje.

 

W dniu 22.01.2020 obwód 113 na całym swoim obszarze  został zaliczony do "czerwonej strefy".

Odwołane zostało polowanie zbiorowe które miało odbyc się w dniu 25.01.2020.

 

Darz Bór!


 
Zbiorówka PDF Drukuj Email

W sobotę 11.01.2020 roku odbyło się kolejne polowanie zbiorowe w K.Ł. „Ponowa” Skąpe.

Na zbiórce 24 strzelby w tym goście zaproszeni- kol. Przemysław Wendorff , kol. Tadeusz Wijatyk oraz kol. Zygmunt Gralewski.

W roli prowadzącego w tym dniu wystąpił kol. Bartosz Romanowski który wraz z bratem kol. Pawłem Romanowskim odpowiadał za przebieg polowania.

Polowanie nieco inne od wszystkich ponieważ pierwszy raz od wielu lat nie strzelaliśmy na zbiorówce dzików. Procedury związane z ASF-em oraz udane ostatnie trzy polowania sprawiły ze nasze chłodnie zostały zaplombowane przez P.I.W. i do momentu otrzymania wyników z badania pod kątem wirusa ASF nie polujemy na czarnego zwierza. Do odstrzału mięliśmy wszystkie jelenie, sarny kozy oraz koźlęta i drapieżniki prawem dozwolone. Prowadzący zaplanowali 4 mioty, pierwsze pędzenie w rej 1A/1B dało kozę którą pozyskał sam prowadzący. Kolejny miot na 2B zakończył się bez strzału. Trzecie pędzenie metoda „cichą” było bardziej udane do pokotu dołożyliśmy Jelenia Byka pozyskanego przez gościa zaproszonego kol. Zygmunta Gralewskiego ,kozę strzelił kol. Andrzej Podraza. Ostatnie pędzenie w rej. 9 było bogate w zwierza, widziano dużo dzików a naganka wypchnęła na linie myśliwych chmare jeleni, do jednej z łań celnie strzelał kol. Zbyszek Gorsiak. Również w tym miocie kol. Mateusz Gorsiak do pokotu dołożył sarnę.

Po tym dniu w łowisku myśliwi zgodnie potwierdzili stare powiedzenie, że polowanie to nie tylko strzelanie, miło się słuchało opowieści z lini …dziki wiedziały że tego dnia na nie ,się nie poluje i co niektórym kolegom „tańczyły na nosie”… Rysiu i Paweł na pewno w duchu się uśmiechali i podziwiali inteligencje czarnego zwierza ! Będzie o czym opowiadać na biesiadzie kończącej sezon.

Kończymy łowy a na pokocie kładziemy Jelenia Byka, Łanie oraz 3 kozy.

Królem prowadzący ogłasza kol Gralewskiego.


Darz Bór!


 
Informacja PDF Drukuj Email


 

 

W związku z tym iż w tym sezonie nie odbyło się jedno z zaplanowanych polowań zbiorowych na obwodzie 103 Łowczy Koła wychodzi z propozycją aby przeprowadzić dodatkowe polowanie nie ujęte wczesniej w kalendarzu. Brak dogodnego terminu (kończący się sezon i zobowiązania dotyczące walki z ASF) daje jedynie możliwość zoorganzowania tego polowania w dniu pracującym. Polowanie miałoby się odbyć  30.01.2020 (czwartek) na obwodzie 103. W związku z tym prosimy chętnych myśliwych którzy będą mogli wziąć udzial w tych łowach o zgłaszanie się do  kol. Jana Bogusza. Ze względów organizacyjnych musi uzbierać się odpowiednia ilość chętnych myśliwych do dnia 21.01.2020, w innym wypadku z tego pomysłu zrezygnujemy.Darz Bór!


 
Polowanie Zbiorowe 4.01.2020 PDF Drukuj Email

 


4 Stycznia spotkaliśmy się na pierwszym polowaniu zbiorowym w Nowym 2020 roku. Były to też pierwsze wspólne łowy od Huberta, zamieszanie spowodowane ASF-em nie pozwoliło zorganizować w tym sezonie Polowania Wigilijnego. Myśliwi pełni entuzjazmu przybyli na zbiórke za wiaduktem na obwodzie 103. Na prowadzącego polowanie w tym dniu zarząd koła wyznaczył kol. Marka Cichowskiego a pomagał mu w tym kol. Karol Neryng. Pierwszy raz ten duet odpowiadał za przebieg polowania i jak się później okazało poszło kolegom całkiem nieżle…ale po kolei.

Na zbiórce stanęło 24 myśliwych w tym goście zaproszeni koledzy- Piotr Niemiec, Przemysław Błaszczyk, Przemysław Wendorff, Bartek Steckiewicz i Zygmunt Gralewski. Po odprawie przeprowadzonej przez kol Marka ruszamy w łowisko. Pierwszy miot na rej 10/12 padają w nim strzały(22) i pada czarny zwierz, do dzików celnie strzelają koledzy na dwóch liniach i tak kol. Mirek Kuś, Bartosz Romanowski, Piotr Niemiec, Mikołaj Kuś, Janusz Lubański i Karol Naryng kładą po dziku. Kolejny miot po sąsiedzku na 12 zapowiada się ciekawie ponieważ widziano jak wataha dzików wchodzi do niego po zakończonym pędzeniu na 10. Znowu padają strzały i do pokotu dokładamy kolejnego zwierza ,dziki pozyskują kol. Waldek Para, oraz drugiego w tym dniu kol. Piotr Niemiec i również drugiego kol. Janusz Lubański. W świetnych nastrojach obstawiamy trzeci miot,10 od torów, już na początku pędzenia naganka krzyczy, pada 5 strzałów których efektem są 2 dziki, w tym dniu już trzeci raz Janusz dokłada się do pokotu, jednego dzika strzela Łowczy- kol. Jan Bogusz. W trakcie tego pędzenia pogoda się załamuje co krzyżuje plany prowadzących ale postanawiamy obstawić ostatni miot na 2 ”bagno” tym razem nie padają żadne strzały. Czas kończyc ten wspaniały dzień w łowisku.

Pokot przy stole myśliwskim kończy wspólne łowy, finalnie kładziemy na nim 11 dzików,prowadzący ogłasza Królem Polowania kol. Janusza Lubańskiego który pozyskał tego dnia 3 dziki –GRATULACJE!

Vice Królem zostaje kol Piotr Niemiec –strzelił 2 dziki.

Smaczna zupka i koleżeńskie rozmowy podsumowały wspólny udany dzień w łowisku. Oby jak najwięcej takich udanych polowań.

 

 

Darz Bór!

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 51

Zwierzyna


Więcej...

We wrześniu polujemy na:
Jelenie szlachetne:
byki
Sarny:
kozły
Dziki:
wszystkie

Całość >>


Źródło: http://www.pzlow.pl

Projekt i wykonanie NETSEND