Poniedziałek, 25 maja 2020Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda
 
Home
PDF Drukuj Email

 


Zarząd Koła informuje o terminach uroczystych polowań:

 "Złota Kaczka"- 17.08.2019 - Zbiórka o godz 6:00 w stałym miejscu.


"Złoty Wieniec"- 7.09.2019- Zbiórka o godz 17:00 przy stole na obw.103

 
Przystrzelanie Broni PDF Drukuj Email

Zarząd Koła informuje iż działając zgodnie z obowiązującym prawem (§ 4, pkt 9 Rozporządzenia Ministra Ochrony Środowiska Zasobów Naturalnych i Leśnictwa w sprawie szczegółowych warunków wykonywania polowania) organizuje coroczne obowiązkowe przystrzelanie broni myśliwskiej.

 

Sprawdzian ten oraz trening strzelecki rozpocznie sie w dniu 07.07.2019 o godz. 11:00 na strzelnicy P.Z.Ł. w Zielonej Górze.

 

Darz Bór!

 

 
Polowanie Złoty Rogacz 2019 PDF Drukuj Email

 

 

 

 

 

Tegoroczny „Złoty Rogacz” i „Złoty Oręż” został zaplanowany przez zarząd koła  na 8 czerwca. Rozpoczęliśmy zbiórką o godz. 17 przy stole Hubertowskim na obwodzie 113.Stanęło na niej 20 kolegów myśliwych w tym dwóch gości zaproszonych byli to kol. Bartek Steckiewicz oraz kol. Wojtek Andrzejak. Łowczy omówił zasady na jakich mieliśmy polować, wyjaśnił również reguły na jakich w tym sezonie będą wydawane odstrzały na zwierzynę trofealna - w tej materii mamy nowości jak to się sprawdzi i czy będziemy z tego zadowoleni to się okaże jednak takich kroków wymaga sytuacja ,pożyjemy zobaczymy.

Tradycyjnie losowaliśmy kartki z ambonami, polowaliśmy na dwóch obwodach. Po wydaniu upoważnień i reszcie formalności ruszyliśmy w knieje. Wieczorne wyjście sukcesem zakończył tylko kol. Andrzej Podraza - pozyskał dzika ,reszta myśliwych zwierza tylko widziała…

Powiedzenie "Ranek Panek" do tegorocznego polowania pasuje znakomicie …poranne wyjście  skutecznym strzałem zakończyli kol. Marek Cichowski, Karol Neryng, Jasiu Bogusz i Paweł Tatarynowicz strzelili oni po rogaczu. Kol. Mateusz Gorsiak również strzelał-wyprosił wataszke dzików z pszenicy, jednego przelatka przywiózł na pokot.Na rozkładzie mamy 4 rogacze i 2 dziczki. Mamy również postrzałka którego zgłosił kol. Andrzej Podraza, strzelał o świcie do rogacza, niestety ranny zwierz uszedł.

Kol. Bartek Romanowski zagrał zbiórkę, kończąc te łowy prowadzący ogłosił Króla Polowanie w kategorii „Złoty Rogacz” został nim kol Karol Neryng a Królem w kategorii „Złoty Oręż” ogłoszono kol. Mateusza Gorsiaka. Odegrano sygnały pokotu i zakończono to udane wspólne polowanie myśliwych z „Ponowy”.

Po zakończeniu polowania kol. Karol Neryng wraz ze swoim posokowcem udali się z pechowym strzelcem na zaznaczony wcześniej zestrzał Św. Hubert czuwał i pozwolił dojść ranionego rogacza. Zwierz uszedł ok. 400 m i po krótkim gonie „Lolek” umożliwił przewodnikowi oddanie strzału łaski…

To jest Polowanie…

Darz Bór!


 
95 lat mineło... PDF Drukuj Email


 

 

95 lecie Lasów Państwowych


W tym roku leśnicy świętują  95 lecie istnienia .Warto zauważyć, że Lasy Państwowe to 95 lat tradycji i pracy na rzecz polskiej przyrody. Dzięki działalności Lasów Państwowych stale wzrasta lesistość Polski. Obecnie Polska jest pod tym względem w europejskiej czołówce. Niemal 30 proc. powierzchni kraju stanowią lasy. Jak wskazują badania opinii publicznej, obywatele doceniają pracę leśników plasując ich w czołówce zawodów o największym zaufaniu społecznym.

Jak ważna jest współpraca nas myśliwych z leśnikami nikomu nie trzeba tłumaczyć.Gospodarujemy na terenie Nadłeśnictwa Świebodzin oraz Nadleśnictwa Sulechów. Szczególnie dobra współpraca ze Służbą Leśną Nadleśnictwa Świebodzin bardzo cieszy.

W tym miejsu w imieniu Zarządu Koła oraz Wszystkich kolegów myśliwych składamy serdeczne życzenia wszystkim pracownikom Lasów Państwowych,szczególny ukłon w strone Pana Nadleśniczego Nadleśnictwa Świebodzin mgr. inż. Lecha Kołdyki .Życzymy wam duzo satysfakcji z wypełniania obowiazkow zawodowych. Niech duma i radość z pracy dodaje wam sił w działaniach na rzecz przyrody. Dużo Zdrowia!


Darz Bór!

 

 
Walne Zgromadzenie 19.05.2019 PDF Drukuj Email

 


19 maja b.r. spotkaliśmy się na naszej stanicy myśliwskiej w Radoszynie na corocznym Sprawozdawczym Walnym Zgromadzeniu Członków Koła Łowiekiego "Ponowa" Skąpe .

Zebranie rozpoczęliśmy o godz. 9:00 Wśród nas członków „Ponowy” był również gość zaproszony. Z ramienia Zarządu Okręgowego P.Z.Ł. w Zielonej Górze  obecny był kol. Andrzej Bawłowicz.

Kol. Bawłowicz przybył ,aby uhonorować wieloletniego członka naszego Koła kol. Jana Stawiarza Brązowym Medalem Zasługi Łowieckiej.

I właśnie tym ważnym wydarzeniem rozpoczęliśmy nasze niedzielne spotkanie. Kolega Jan w kilku słowach podziękował zarządowi oraz kolegom za wyróżnienie, w jego słowach można było wyczuć wzruszenie…

Zebraliśmy się ,aby omówić miniony rok gospodarczy i zaplanować obecny, było nas 28 myśliwych.

Wybraliśmy spośród nas prowadzącego obrady - został nim kol. Paweł Romanowski i rozpoczęliśmy zebranie zgodnie z porządkiem obrad opracowanym przez zarząd.

Dyskusja nad sprawami związanymi z życiem koła, prowadzoną gospodarką oraz planami i obawami na przyszłość sprawiła ze czas uciekał szybko. Szczególnie gorąca dyskusja rozgorzała ,gdy poruszyliśmy sprawy szkód łowieckich .Jest to bardzo ważny aspekt naszej działalności i szczególnie musimy się skupić nad ich ograniczeniem. Po wystąpieniach kilku kolegów wniosek nasuwa się sam- wszyscy jak jeden mąż musimy walczyć ,aby jak najmniej pieniędzy z kasy koła wypływało właśnie na wypłaty szkód- jest to nasz obowiązek jako członków koła.

I tak dyskutując doczekaliśmy tradycyjnego pysznego obiadu ,jedzenie przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich z Darnawy i jak zwykle było pysznie- Dziękujemy!

Głosowania nad absolutorium dla poszczególnych członków zarządu zwiastowały zbliżający się koniec obrad, Łowczy koła kol. Jan Bogusz ogłosił jeszcze wyniki rywalizacji o Króla Sezonu w „Ponowie” oraz Króla Lisiarzy. Odpowiednio koledzy Karol Neryng oraz Kazimierz Lis odebrali puchary za swoje wyniki w minionym roku gospodarczym.

Sztandar Koła został odprowadzony …chętni mogli jeszcze zostać pobiesiadować. Wszystko za sprawą kol .Mikołaja Kusia , który w ten sposób chciał podziękować kolegom myśliwym , którzy nie zapomnieli o nim w tak ważnym dla niego dniu i byli obecni na jego ślubie. To jest łowiectwo…


Darz Bór!


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 46

Zwierzyna


Więcej...

W maju polujemy na:
Sarny:
kozły od 11.05
Dziki:
odyńce, wycinki, przelatki i warchlaki
Jenoty, Norki Amerykańskie, Szopy Pracze

Całość >>


Źródło: http://www.pzlow.pl

Projekt i wykonanie NETSEND