Sobota, 8 sierpia 2020Imieniny: Iza, Cyprian, Dominik
 
Home
PDF Drukuj Email

Zarząd Koła informuje ,iż od dnia 01 września b.r. Książka Wpisów Na Polowania Indywidualne na obw. 113 zostaje przeniesiona na stannice w Radoszynie.

Klucze do bocznej furtki dla każdego z kol. myśliwych są do odebrania u kol. Mirka i kol. Agnieszki.


 

Darz Bór!

 
PDF Drukuj Email

 


Zarząd Koła informuje o terminach uroczystych polowań:

 "Złota Kaczka"- 17.08.2019 - Zbiórka o godz 6:00 w stałym miejscu.


"Złoty Wieniec"- 7.09.2019- Zbiórka o godz 17:00 przy stole na obw.103

 
Przystrzelanie Broni PDF Drukuj Email

Zarząd Koła informuje iż działając zgodnie z obowiązującym prawem (§ 4, pkt 9 Rozporządzenia Ministra Ochrony Środowiska Zasobów Naturalnych i Leśnictwa w sprawie szczegółowych warunków wykonywania polowania) organizuje coroczne obowiązkowe przystrzelanie broni myśliwskiej.

 

Sprawdzian ten oraz trening strzelecki rozpocznie sie w dniu 07.07.2019 o godz. 11:00 na strzelnicy P.Z.Ł. w Zielonej Górze.

 

Darz Bór!

 

 
Polowanie Złoty Rogacz 2019 PDF Drukuj Email

 

 

 

 

 

Tegoroczny „Złoty Rogacz” i „Złoty Oręż” został zaplanowany przez zarząd koła  na 8 czerwca. Rozpoczęliśmy zbiórką o godz. 17 przy stole Hubertowskim na obwodzie 113.Stanęło na niej 20 kolegów myśliwych w tym dwóch gości zaproszonych byli to kol. Bartek Steckiewicz oraz kol. Wojtek Andrzejak. Łowczy omówił zasady na jakich mieliśmy polować, wyjaśnił również reguły na jakich w tym sezonie będą wydawane odstrzały na zwierzynę trofealna - w tej materii mamy nowości jak to się sprawdzi i czy będziemy z tego zadowoleni to się okaże jednak takich kroków wymaga sytuacja ,pożyjemy zobaczymy.

Tradycyjnie losowaliśmy kartki z ambonami, polowaliśmy na dwóch obwodach. Po wydaniu upoważnień i reszcie formalności ruszyliśmy w knieje. Wieczorne wyjście sukcesem zakończył tylko kol. Andrzej Podraza - pozyskał dzika ,reszta myśliwych zwierza tylko widziała…

Powiedzenie "Ranek Panek" do tegorocznego polowania pasuje znakomicie …poranne wyjście  skutecznym strzałem zakończyli kol. Marek Cichowski, Karol Neryng, Jasiu Bogusz i Paweł Tatarynowicz strzelili oni po rogaczu. Kol. Mateusz Gorsiak również strzelał-wyprosił wataszke dzików z pszenicy, jednego przelatka przywiózł na pokot.Na rozkładzie mamy 4 rogacze i 2 dziczki. Mamy również postrzałka którego zgłosił kol. Andrzej Podraza, strzelał o świcie do rogacza, niestety ranny zwierz uszedł.

Kol. Bartek Romanowski zagrał zbiórkę, kończąc te łowy prowadzący ogłosił Króla Polowanie w kategorii „Złoty Rogacz” został nim kol Karol Neryng a Królem w kategorii „Złoty Oręż” ogłoszono kol. Mateusza Gorsiaka. Odegrano sygnały pokotu i zakończono to udane wspólne polowanie myśliwych z „Ponowy”.

Po zakończeniu polowania kol. Karol Neryng wraz ze swoim posokowcem udali się z pechowym strzelcem na zaznaczony wcześniej zestrzał Św. Hubert czuwał i pozwolił dojść ranionego rogacza. Zwierz uszedł ok. 400 m i po krótkim gonie „Lolek” umożliwił przewodnikowi oddanie strzału łaski…

To jest Polowanie…

Darz Bór!


 
95 lat mineło... PDF Drukuj Email


 

 

95 lecie Lasów Państwowych


W tym roku leśnicy świętują  95 lecie istnienia .Warto zauważyć, że Lasy Państwowe to 95 lat tradycji i pracy na rzecz polskiej przyrody. Dzięki działalności Lasów Państwowych stale wzrasta lesistość Polski. Obecnie Polska jest pod tym względem w europejskiej czołówce. Niemal 30 proc. powierzchni kraju stanowią lasy. Jak wskazują badania opinii publicznej, obywatele doceniają pracę leśników plasując ich w czołówce zawodów o największym zaufaniu społecznym.

Jak ważna jest współpraca nas myśliwych z leśnikami nikomu nie trzeba tłumaczyć.Gospodarujemy na terenie Nadłeśnictwa Świebodzin oraz Nadleśnictwa Sulechów. Szczególnie dobra współpraca ze Służbą Leśną Nadleśnictwa Świebodzin bardzo cieszy.

W tym miejsu w imieniu Zarządu Koła oraz Wszystkich kolegów myśliwych składamy serdeczne życzenia wszystkim pracownikom Lasów Państwowych,szczególny ukłon w strone Pana Nadleśniczego Nadleśnictwa Świebodzin mgr. inż. Lecha Kołdyki .Życzymy wam duzo satysfakcji z wypełniania obowiazkow zawodowych. Niech duma i radość z pracy dodaje wam sił w działaniach na rzecz przyrody. Dużo Zdrowia!


Darz Bór!

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 47

Zwierzyna


Więcej...

W sierpniu polujemy na:
Jelenie szlachetne:
byki od 21.08
Sarny:
kozły
Dziki:
odyńce, wycinki, przelatki i warchlaki cały miesiąc, a lochy od 15.08

Całość >>


Źródło: http://www.pzlow.pl

Projekt i wykonanie NETSEND