Niedziela, 18 kwietnia 2021Imieniny: Apoloniusz, Bogusława, Bogusław
 
Home
Polowanie dewizowe październik 2011 PDF Drukuj Email

11 i 13 października 2011 roku  Zarząd naszego Koła zorganizował polowania dewizowe. Gościliśmy grupę 8 myśliwych z Francji. Polowanie prowadził Łowczy - Jan Bogusz, a pomagał Podłowczy - Paweł Tatarynowicz. Podczas polowań strzelono 15 dzików, w tym odyńca 120 kg i 19,5 cm. szable, jedną łanię i 5 byków, w tym jednego na medal brązowy (ok. 181 pkt., wieniec - 6,76 kg., 14-tak obustronnie koronny). Dwa dni ciężkiego polowania w deszczu, docenić trzeba pracę prowadzących, pracę naganki i psów. Pokot odbył się przy nowym stole myśliwskim. Myśliwi z Francji byli pod wielkim wrażeniem.

Darz Bór!

 
Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie PDF Drukuj Email

KOŁO ŁOWIECKIE „ PONOWA”

W SKĄPEM

www.ponowa.pl

                                                                                                              

Członkowie Koła Łowieckiego

Ponowa Skąpe

 

         Zarząd Koła Łowieckiego PONOWA w Skąpem zwołuje w dniu 29.10.2011 roku o godzinie 16.00 w Rokitnicy Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Członków Koła.

Darz Bór! 

 
01-10-2011 Polowanie zbiorowe PDF Drukuj Email

01 października 2011 roku na obwodzie 103 odbyła się pierwsza zbiorówka w sezonie 2011/2012. Polowanie prowadził skarbnik - Mirosław Kuś, a pomagali łowczy - Jan Bogusz i podłowczy - Paweł Tatarynowicz. Na początku prowadzący powitał wszystkich myśliwych oraz omówił zasady bezpieczeństwa. Następnie nowi członkowie naszego Koła - Marek Cichowski i Piotr Jeryminowicz złożyli uroczyste ślubowanie, które przyjął prezes - Andrzej Podraza. Nowym kolegom życzymy - Darz Bór! Po ślubowaniu wylosowaliśmy karty stanowiskowe i udaliśmy się na wyznaczone przez prowadzących pozycje. W pierwszm pędzeniu nie padł żaden strzał, natomiast w drugim były dziki, do których oddano 3 niestety niecelne strzały. W trzecim i czwartm pędzeniu oddano po jednym niecelnym strzale. Około godz. 14.00 ogłoszono przerwę na obiad. Po obiedzie wzięliśmy jeszcze "2" i "1", co prawda zwierzyna była, ale zbyt wielki łan kukurydzy uniemożliwiał jej wypchnięcie na linię myśliwych. Tak więc na pokocie nie znalazła się żadna zwierzyna, ale prowadzący optymistycznie zakończył polowanie mówiąc: świeżego powietrza i słońca było pod dostatkiem.

Darz Bór!

 (zdjęcia w zakładce galeria zdjęć)

 
24-09-2011 Prace przy nowym stole myśliwskim PDF Drukuj Email

24 września 2011 roku Zarząd Koła zorganizował prace gospodarcze przy nowym stole myśliwskim na obwodzie 113. Stół został wykonany przez nowego członka Koła - Marka Cichockiego, prezentuje się okazale i oby służył przez wiele lat myśliwym Koła Łowieckiego PONOWA Skąpe. Prace nasze polegały na zagospodarowaniu i ogrodzeniu terenu wokół stołu. Wspólna praca myśliwych naszego Koła przebiegała bardzo sprawnie i efektywnie, co widać na zdjęciach. Z niecierpliwością oczekujemy na pierwszy pokot przy nowym stole i pierwszą biesiadę po polowaniu zbiorowym (mamy nadzieję, że po wygłoszeniu tradycyjnych słów "królu czyń swoją powinność", biesiada będzie prawdziwie królewskaUśmiech)

Darz Bór!

(zdjęcia w zakładce galeria zdjęć)

 
Informacje Zarządu Koła! PDF Drukuj Email

 

  • 24 września 2011 roku o godz. 9.00 przy nowym stole myśliwskim na obwodzie 113 w reionie nr 8B Zarząd Koła organizuje prace zbiorowe dla wszystkich Członków Koła. Obecność obowiązkowa. Prosimy o zabranie ze sobą: szpadli, młotka lub grabi.
  • 06 listopada 2011 roku o godz. 9.30 w kościele w Radoszynie odbądzie się uroczysta Msza Hubertowska. Wszystkich Członków Koła serdecznie zapraszamy.
  • W zakładce "Polowania" zamieszczony jest kalendarz polowań zbiorowych na sezon 2011/2012.

 Darz Bór!

 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 49 następna > ostatnia >>

Strona 47 z 49

Zwierzyna


Więcej...

W kwietniu polujemy na:
Dziki:
odyńce, wycinki, przelatki i warchlaki
Piżmaki
do 15.04


Źródło: http://www.pzlow.pl

Projekt i wykonanie NETSEND