Niedziela, 18 kwietnia 2021Imieniny: Apoloniusz, Bogusława, Bogusław
 
Home
Zabawa Myśliwska 21.01.2012 PDF Drukuj Email

 

 
06-12-2011 Informacje Zarządu Koła PDF Drukuj Email

Wysokość składki członkowskiej na rok 2012 wynosi:
a)  składka normalna - 300 zł (w tym ubezpieczenie - 31zł).
b)  składka ulgowa wynosi -  165 zł ( w tym ubezpieczenie -  31zł)
Płatne u Skarbnika max. do 20.12.2011 wraz z legitymacją PZŁ
Zbiórka na polowaniu wigilijnym odbędzie się w Mostkach za wiaduktem
godz 8.00. W tym miejscu zawsze organizowane będą zbiórki przed
polowaniami na obwodzie 103.


Darz Bór!

 
06-11-2011 Msza Hubertowska PDF Drukuj Email

 

06 listopada 2011 roku o godzinie 10.15 w kościele w Radoszynie odbyła się coroczna msza hubertowska. w udekorowanym myśliwskimi akcentami kościele zebrali się licznie myśliwi wraz z rodzinami, aby uczcić swojego patrona - św. Huberta. Msza rozpoczęła się od uroczystego wprowadzenia sztandaru naszego Koła. podczas mszy ksiądz proboszcz mówił o ważnej roli myśliwych w środowisku lokalnym. Uroczystość uświetnili swoją grą sygnaliści Bartosz i Tomasz Romanowscy. Po zakończeniu mszy św. zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie. Msze hubertowskie sa od kilku lat tradycją naszego Koła, organizowane są w kościołach na terenie jego działania. Celem tych uroczystości jest przybliżenie mieszkańcom idei myślistwa i funkcjonowania Koła. Słowa podziękowania za udekorowanie kościoła kierujemy do  myśliwych z Radoszyna i ich żon.

Darz Bór!

(zdjęcia w zakładce galeria zdjęć)

 
05-11-2011 Polowanie Hubertowskie PDF Drukuj Email

Do tradycji mysliwskiej należy świętowanie dnia patrona - św. Huberta. Zwyczaj ten jest kultywowany w naszym Kole. Spotkaliśmy się 05 listopada na obwodzie 113 na polowaniu hubertowskim. Polowanie prowadził Łowczy - Jan Bogusz, a pomagał Podłowczy - Paweł Tatarynowicz. Odprawę myśliwych zorganizowano na rejonie 13A. Prowadzący powitał gości, myśliwych, nagankę, knieję i psy oraz przypomniał o zasadach bezpieczeństwa. Następnie przeprowadzono losowanie kart stanowiskowych. Pierwsze pędzenie - trzciny "13A" "10" zakończyło się 2 pudłami do łań, a Paweł Mielcarek strzelił dzika i lisa. Drugie pędzenie zakończyło się pokojowo. Trzeci miot "14B", jedną łanię strzelił Paweł Romanowski. Czwarte pędzenie zakończyło się pokojowo, w miocie naganka spotkała grzybiarzy. Polowanie zakończył uroczysty pokot przy nowym stole myśliwskim. Ogłoszono króla polowania, którym został Paweł Romanowski. Oddano cześć zwierzynie właściwymi sygnałami. Na koniec głos zabrał Prezes - Andrzej Podraza, który pozdrowił wszystkich myśliwych, a Łowczy Koła wręczył pamiątkowe odznaki wszystkim uczestnikom polowania. Polowanie zakończyło się, a rozpoczęła biesiada z pysznym bigosem, szaszłykami, golonkami i oczywiście tradycyjnym pieczonym dzikiem. Przy ognisku czas szybko upłynął do późnego wieczora, a przy stole rozbrzmiewały barwne myśliwskie opowieści.

Darz Bór!

(zdjęcia w zakładce galeria zdjęć)

 
15-10-2011 Polowanie zbiorowe PDF Drukuj Email

Dnia 15 października 2011 roku na obwodzie 113 odbyło się drugie polowanie zbiorowe dla członków Koła Łowieckiego PONOWA Skąpe. Polowanie prowadził Podłowczy - Paweł Tatarynowicz, a pomagał Łowczy - Jan Bogusz. Zbiórka z odprawą myśliwych została przeprowadzona na rejonie 2A przy kukurydzy i tam rozpoczął się pierwszy miot, bez strzału, chociaż zwierzyna była ale nie dała się wypchnąć na linię myśliwych. Drugi miot na 2A i 2B zakończył sie dwoma niecelnymi strzałami do dzika i lisa. Trzeci miot - topinambur na "9" niestety pusty. Potem przerwa na grochówkę przy nowym stole myśliwskim. Czwarte i piąte pędzenia na 8B i 8A zakończyły się pokojowo. Szósty miot - trzciny na "9", były 2 łanie i cielak, niestety myśliwi 8 razy strzelali niecelnie. Prowadzący zakończył polowanie na granicy rejonów 13A i "9".

Darz Bór!

 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 49 następna > ostatnia >>

Strona 46 z 49

Zwierzyna


Więcej...

W kwietniu polujemy na:
Dziki:
odyńce, wycinki, przelatki i warchlaki
Piżmaki
do 15.04


Źródło: http://www.pzlow.pl

Projekt i wykonanie NETSEND