Sobota, 8 sierpia 2020Imieniny: Iza, Cyprian, Dominik
 
Home
19-06-2011 Zawody Strzeleckie PDF Drukuj Email

Dnia 19 czerwca 2011 roku na strzelnicy w Zielonej Górze odbył się obowiązkowy trening strzelecki mający na celu podnoszenie umiejętności mysliwych z naszego Koła. Rozegrano również zawody o Puchar Prezesa Koła w konkurencji śrut oraz o puchar Łowczego Koła w konkurencji kula.

Szczegółowa relacja z zawodów zamieszczona jest w zakładce - Strzelectwo.

Darz Bór!

 
11-06-2011 Złoty Rogacz i Złoty Oręż PDF Drukuj Email

 

11 czerwca 2011 roku na obwodzie 113 rozpoczęło się polowanie Złoty Rogacz i Złoty Oręż. Polowanie przeprowadzono na dwóch obwodach. Prowadzącym polowanie był Łowczy - Jan Bogusz. Rogacze strzelili Bartosz Romanowski i Jan Bogusz. Dziki strzelili Kazimierz Lis, Paweł Jarmużek i Karol Neryng. Kończąc polowanie Łowczy Koła ogłosił Królem polowania w kategorii Złoty Rogacz - Bartosza Romanowskiego, a w kategorii Złoty Oręż - Karola Nerynga. Gratulacje!

Darz Bór!

 
Kalendarz imprez 2011 PDF Drukuj Email

Zarząd Koła Łowieckiego PONOWA Skąpe zaprasza myśliwych naszego Koła do udziału w następujących imprezach:

  • 11.06.2011 r. Złoty Rogacz i Złoty Oręż obw. 113 zbiórka myśliwych przy stole Hubertowskim o godz. 17.00.
  • 19.06.2011 r. obowiązkowy trening strzelecki. Zawody strzeleckie o Puchar Prezesa w konkurencji śrut. Zawody strzeleckie o Puchar Łowczego w konkurencji kula. Strzelnica w Zielonej Górze godz. 9.00.
  • 15.08.2011 r. Złota Kaczka obw. 103. Zbiórka myśliwych o godz. 6.00 przy cmentarzu w Nowej Wiosce.
  • 10.09.2011 r. Złoty Wieniec i Złoty Oręż bis obw. 103. Zbiórka myśliwych o godz. 17.00 przy stole Hubertowskim.

Prowadzącym polowania będzie Łowczy Koła - Jan Bogusz.

Darz Bór!

 
05-06-2011 Walne Zgromadzenie PDF Drukuj Email

 

05 czerwca 2011 r. o godz. 11.00 w Leśniczówce Złoty Potok odbyło się Walne Zgromadzenie Członków Koła Łowieckiego PONOWA Skąpe. Zebranie otworzył Prezes Koła - Andrzej Podraza. Na początku minutą ciszy uczciliśmy pamięć zmarłego nastora polskich myśliwych, założyciela naszego Koła - Bolesława Kostkiewicza. Następnie wybrano przewodniczącego Walnego Zgromadzenia - Waldemara Romanowskiego oraz sekretarza - Pawła Romanowskiego. W kolejnych punktach zatwierdzono porządek obrad , przyjęto protokół z poprzedniego Walnego Zgromadzenia i dokonano wyboru Komisji Uchwał i Wniosków - Lech Białoń, Jarosław Hopen, Paweł Mielcarek oraz Komisji Mandatowej/Skrutacyjnej - Wiesław Jędrasiak, Ryszard Pawelski, Marek Sroczyński. Miłym akcentem było ogłoszenie przez Łowczego - Jana Bogusza wyników konkursu Lisiarz Roku - został nim Ireneusz Woch, który otrzymał w nagrodę okazały puchar. W następnych punktach porządku obrad, Zarząd Koła przedstawił sprawozdanie z działalności za miniony rok gospodarczy. Po wystąpieniu Prezesa Koła, sprawozdanie Komisji Rewizyjnej odczytał jej przewodniczący - Lesław Cerkowniak. W kolejnym punkcie Skarbnik - Mirosław Kuś przedstawił bilans Koła za minony rok gospodarczy, a Łowczy - Jan Bogusz roczny plan łowiecki, oba dokumenty zostały przyjęte przez Walne Zgromadzenie. Następnie przegłosowano punkty do Uchwały Walnego Zgromadzenia (Ustalenie organizacji polowań i sprzedaży dla myśliwych dewizowych; Ustalenie zwrotu kosztów związanych z pozyskaniem i odstawieniem tusz do punktu skupu; Ustalenie limitu prac/godzin/ obowiązkowych oraz prac dodatkowych na rzecz Koła oraz zwolnień z tych prac; Ustalenie opłat narzecz Koła; Ustalenie wysokości pogotowia kasowego; Ustalenie funduszu reprezentacyjnego dla Zarządu; Ustalenie zwrotu wydatków związanych z działalnością Zarządu i Komisji Rewizyjnej; Organizacja przez Zarząd polowań dla członków Koła; Postępowanie z trofeum pozyskanym przez członków Koła; Zaproszenie gości na polowania zbiorowe i uroczyste; Zabawa myśliwska; Działania dotyczące działki dzierżawionej przez Koło; Stanica Koła; Przystrzelanie broni, trening strzelecki, zakup amunicji na zawody; zasady przyznawania upoważnień do wykonywania polowań indywidualnych; Regulamin Lisiarza Roku; Podział obwody 113 na podrejony; Regulamin porządku obrad Walnego Zgromadzenia). W kolejnym punkcie przedstawiono i przyjęto preliminarz finansowy na rok gospodarczy 2011/2012. W punktach 34 i 35 przedstawiono i przedyskutowano sprawę AGRO-BORU. Następnie Walne zgromadzenie rozpatrywało odwołania Kolegów od decyzji Zarządu Koła. Jedno odwołanie dotyczące nieprzyjęcia do Koła zostało rozpatrzone pozytywnie, następne cztery odwołania rozpatrzono negatywnie. Następnie Walne Zgromadzenie udzieliło absolutorium Zarządowi Koła i podjęło uchwałę, która będzie obowiązywała w bieżącym roku gospodarczym.

Darz Bór!

 
Walne Zgromadzenie 05-06-2011 PDF Drukuj Email

Zarząd Koła Łowieckiego PONOWA w Skąpem zwołuje w dniu 05.06.2011 r. o godzinie 11.00 w Złotym Potoku Walne Zgromadzenie Członków Koła.

Obecność wszystkich Członków Koła obowiązkowa.

Darz Bór!

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 następna > ostatnia >>

Strona 46 z 47

Zwierzyna


Więcej...

W sierpniu polujemy na:
Jelenie szlachetne:
byki od 21.08
Sarny:
kozły
Dziki:
odyńce, wycinki, przelatki i warchlaki cały miesiąc, a lochy od 15.08

Całość >>


Źródło: http://www.pzlow.pl

Projekt i wykonanie NETSEND