Niedziela, 5 lipca 2020Imieniny: Karolina, Antoni, Filomena
 
Home
05-11-2011 Polowanie Hubertowskie PDF Drukuj Email

Do tradycji mysliwskiej należy świętowanie dnia patrona - św. Huberta. Zwyczaj ten jest kultywowany w naszym Kole. Spotkaliśmy się 05 listopada na obwodzie 113 na polowaniu hubertowskim. Polowanie prowadził Łowczy - Jan Bogusz, a pomagał Podłowczy - Paweł Tatarynowicz. Odprawę myśliwych zorganizowano na rejonie 13A. Prowadzący powitał gości, myśliwych, nagankę, knieję i psy oraz przypomniał o zasadach bezpieczeństwa. Następnie przeprowadzono losowanie kart stanowiskowych. Pierwsze pędzenie - trzciny "13A" "10" zakończyło się 2 pudłami do łań, a Paweł Mielcarek strzelił dzika i lisa. Drugie pędzenie zakończyło się pokojowo. Trzeci miot "14B", jedną łanię strzelił Paweł Romanowski. Czwarte pędzenie zakończyło się pokojowo, w miocie naganka spotkała grzybiarzy. Polowanie zakończył uroczysty pokot przy nowym stole myśliwskim. Ogłoszono króla polowania, którym został Paweł Romanowski. Oddano cześć zwierzynie właściwymi sygnałami. Na koniec głos zabrał Prezes - Andrzej Podraza, który pozdrowił wszystkich myśliwych, a Łowczy Koła wręczył pamiątkowe odznaki wszystkim uczestnikom polowania. Polowanie zakończyło się, a rozpoczęła biesiada z pysznym bigosem, szaszłykami, golonkami i oczywiście tradycyjnym pieczonym dzikiem. Przy ognisku czas szybko upłynął do późnego wieczora, a przy stole rozbrzmiewały barwne myśliwskie opowieści.

Darz Bór!

(zdjęcia w zakładce galeria zdjęć)

 
15-10-2011 Polowanie zbiorowe PDF Drukuj Email

Dnia 15 października 2011 roku na obwodzie 113 odbyło się drugie polowanie zbiorowe dla członków Koła Łowieckiego PONOWA Skąpe. Polowanie prowadził Podłowczy - Paweł Tatarynowicz, a pomagał Łowczy - Jan Bogusz. Zbiórka z odprawą myśliwych została przeprowadzona na rejonie 2A przy kukurydzy i tam rozpoczął się pierwszy miot, bez strzału, chociaż zwierzyna była ale nie dała się wypchnąć na linię myśliwych. Drugi miot na 2A i 2B zakończył sie dwoma niecelnymi strzałami do dzika i lisa. Trzeci miot - topinambur na "9" niestety pusty. Potem przerwa na grochówkę przy nowym stole myśliwskim. Czwarte i piąte pędzenia na 8B i 8A zakończyły się pokojowo. Szósty miot - trzciny na "9", były 2 łanie i cielak, niestety myśliwi 8 razy strzelali niecelnie. Prowadzący zakończył polowanie na granicy rejonów 13A i "9".

Darz Bór!

 
Polowanie dewizowe październik 2011 PDF Drukuj Email

11 i 13 października 2011 roku  Zarząd naszego Koła zorganizował polowania dewizowe. Gościliśmy grupę 8 myśliwych z Francji. Polowanie prowadził Łowczy - Jan Bogusz, a pomagał Podłowczy - Paweł Tatarynowicz. Podczas polowań strzelono 15 dzików, w tym odyńca 120 kg i 19,5 cm. szable, jedną łanię i 5 byków, w tym jednego na medal brązowy (ok. 181 pkt., wieniec - 6,76 kg., 14-tak obustronnie koronny). Dwa dni ciężkiego polowania w deszczu, docenić trzeba pracę prowadzących, pracę naganki i psów. Pokot odbył się przy nowym stole myśliwskim. Myśliwi z Francji byli pod wielkim wrażeniem.

Darz Bór!

 
Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie PDF Drukuj Email

KOŁO ŁOWIECKIE „ PONOWA”

W SKĄPEM

www.ponowa.pl

                                                                                                              

Członkowie Koła Łowieckiego

Ponowa Skąpe

 

         Zarząd Koła Łowieckiego PONOWA w Skąpem zwołuje w dniu 29.10.2011 roku o godzinie 16.00 w Rokitnicy Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Członków Koła.

Darz Bór! 

 
01-10-2011 Polowanie zbiorowe PDF Drukuj Email

01 października 2011 roku na obwodzie 103 odbyła się pierwsza zbiorówka w sezonie 2011/2012. Polowanie prowadził skarbnik - Mirosław Kuś, a pomagali łowczy - Jan Bogusz i podłowczy - Paweł Tatarynowicz. Na początku prowadzący powitał wszystkich myśliwych oraz omówił zasady bezpieczeństwa. Następnie nowi członkowie naszego Koła - Marek Cichowski i Piotr Jeryminowicz złożyli uroczyste ślubowanie, które przyjął prezes - Andrzej Podraza. Nowym kolegom życzymy - Darz Bór! Po ślubowaniu wylosowaliśmy karty stanowiskowe i udaliśmy się na wyznaczone przez prowadzących pozycje. W pierwszm pędzeniu nie padł żaden strzał, natomiast w drugim były dziki, do których oddano 3 niestety niecelne strzały. W trzecim i czwartm pędzeniu oddano po jednym niecelnym strzale. Około godz. 14.00 ogłoszono przerwę na obiad. Po obiedzie wzięliśmy jeszcze "2" i "1", co prawda zwierzyna była, ale zbyt wielki łan kukurydzy uniemożliwiał jej wypchnięcie na linię myśliwych. Tak więc na pokocie nie znalazła się żadna zwierzyna, ale prowadzący optymistycznie zakończył polowanie mówiąc: świeżego powietrza i słońca było pod dostatkiem.

Darz Bór!

 (zdjęcia w zakładce galeria zdjęć)

 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 następna > ostatnia >>

Strona 44 z 47

Zwierzyna


Więcej...

W lipcu polujemy na:
Sarny:
kozły
Dziki:
odyńce, wycinki, przelatki i warchlaki
Lisy, Jenoty, Norki Amerykańskie, Szopy Pracze

Całość >>


Źródło: http://www.pzlow.pl

Projekt i wykonanie NETSEND