Poniedziałek, 25 maja 2020Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda
 
Home
Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie 29-07-2012 PDF Drukuj Email

Zarząd Koła Łowieckiego PONOWA w Skąpem zwołuje w dniu 29.07.2012 roku o godzinie 10.00 w Rokitnicy Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Członków Koła z następującym porządkiem obrad:

 1. Otwarcie Walnego Zgromadzenia.
 2. Stwierdzenie prawomocności obrad.
 3. Wybór przewodniczącego i sekretarza Zgromadzenia.
 4. Zatwierdzenie porządku obrad.
 5. Przyjęcie protokołu z poprzedniego Walnego Zgromadzenia.
 6. Wybór Komisji Uchwał i Wniosków.
 7. Wybór Komisji Mandatowej.
 8. Przedstawienie sprawy związanej ze stanicą myśliwską.
 9. Przedstawienie sprawy związanej z zakupem dzierżawionych gruntów.
 10. Podjęcie uchwał.
 11. Zakończenie obrad

Obecność wszystkich Członków Koła obowiązkowa.

Darz Bór!

 
02-06-2012 Złoty Rogacz PDF Drukuj Email

 

2 czerwca 2012 roku na obwodzie 113 odbyło się polowanie Złoty Rogacz i Złoty Oręż. Na zbiórce przy stole myśliwskim wszystkich powitał Łowczy kol. Jan Bogusz. Następnie wylosowaliśmy ambony i myśliwi rozjechali się na swoje stanowiska. Po wieczornej zasiadce zjechaliśmy się do stołu na posiłek przygotowany przez Zarząd. Niektórzy myśliwi wrócili z upolowaną zwierzyną. Poranne wyście też okazało się skuteczne. Tegoroczne polowanie było bardzo udane i zakończyło się bogatym pokotem 9 rogaczy i 5 dzików. Rogacze strzelili : Bogusz Jan, Cichowski Marek, Derejczyk Bartosz, Gorsiak Wojciech, Kuś Mirosław, Liebner Zdzisław, Mielcarek Paweł, Tatarynowicz Paweł i zaproszony gość - kol. Lech Kołdyka. Dziki strzelili : Gorsiak Łukasz, Jarmużek Paweł, Kuś Mirosław, Mielcarek Paweł, Neryng Karol. Podczas zbiórki kończącej polowanie Łowczy ogłosił królem polowania w kategorii Złoty Rogacz kol. Lecha Kołdykę natomiast w kategorii Złoty Oręż kol. Mirosława Kusia. Gratulacje dla zwycięzców!

Darz Bór!

(zdjęcia w zakładce galeria zdjęć)

 
24-06-2012 Zawody Strzeleckie PDF Drukuj Email

Zarząd Koła Łowieckiego PONOWA Skąpe informuje, że dnia 24.06.2012 r. o godzinie 9.00 na strzelnicy w Zielonej Górze odbędą się zawody strzeleckie w konkurencjach śrutowych o puchar Prezesa Koła i konkurencjach kulowych o puchar Łowczego. Równolegle odbędzie się obowiązkowy trening strzelań myśliwskich.

Darz Bór!

Komunikat z zawodów dostępny w zakładce Strzelectwo, a zdjęcia w zakładce Galeria zdjęć.

 
02-06-2012 Złoty Rogacz i Złoty Oręż PDF Drukuj Email

 

Zarząd Koła Łowieckiego PONOWA Skąpe zaprasza myśliwych naszego Koła do udziału w polowaniu Złoty Rogacz i Złoty Oręż. Zbiórka myśliwych przy stole Hubertowskim na obwodzie 113, o godz. 17.00. 02 czerwca 2012 roku.

 Darz Bór!

 
23-04-2012 Spotkanie z dziećmi PDF Drukuj Email

 

Dnia 23.04.2012r. myśliwi Koła Łowieckiego ,,Ponowa” Skąpe w ramach współpracy z młodzieżą, zaprosili dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Świebodzinie wraz z opiekunami do łowiska. W spotkaniu uczestniczyli łowczy koła Jan Bogusz oraz strażnicy leśni- Stefan Banaś i Waldemar Para. Podczas spotkania koledzy myśliwi opowiedzieli uczniom o prawach obowiązujących w świecie przyrody, zwyczajach i życiu zwierząt  leśnych ,  a także o roli  i zadaniach kół łowieckich. Wykorzystane trofea myśliwskie oraz inne eksponaty pozwoliły dzieciom poznać różne gatunki zwierząt występujące w naszej okolicy. Uczniowie poznali piękną legendę o św. Hubercie, mogły również obejrzeć mundur myśliwski z odznaczeniami. Dla dzieci była to bardzo atrakcyjna lekcja edukacji przyrodniczej.

Miłym akcentem spotkania było pieczenie kiełbasek przy ognisku przygotowanym przez kol. Karola Nerynga , jak również zagadki leśne, gry i zabawy. Na pożegnanie każde z dzieci otrzymało od myśliwych czekoladę oraz medale. W podzięce za wzbogacające i pouczające spotkanie uczniowie przygotowali pamiątkowy plakat dla koła ,,Ponowa” oraz wręczyli dyplom uznaniowy od dyrekcji szkoły.

Spotkanie to jest przykładem współpracy koła łowieckiego z młodzieżą, która ma na celu m.in. ochronę środowiska.

Darz Bór!

Zdjęcia w zakładce galeria zdjęć.

 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 następna > ostatnia >>

Strona 41 z 46

Zwierzyna


Więcej...

W maju polujemy na:
Sarny:
kozły od 11.05
Dziki:
odyńce, wycinki, przelatki i warchlaki
Jenoty, Norki Amerykańskie, Szopy Pracze

Całość >>


Źródło: http://www.pzlow.pl

Projekt i wykonanie NETSEND