Niedziela, 18 kwietnia 2021Imieniny: Apoloniusz, Bogusława, Bogusław
 
Home
05-01-2013 Polowanie Zbiorowe PDF Drukuj Email

05 stycznia 2013 roku na obwodzie 113 odbyło się polowanie zbiorowe. Prowadzącym był kol. Bartosz Derejczyk, a pomagał kol. Paweł Mielcarek. Polowanie rozpoczęło się od zbiórki, na której prowadzący przypomniał zasady bezpieczeństwa, wymienił zwierzynę do polowania oraz rozlosowano karty stanowiskowe. Jako pierwszy miot wzięto "4". Naganka ruszyła, w młodniku były dziki, do których oddano kilka strzałów, ale niestety niecelnych. Kolejne pędzenie na '9" i znowu prowadzący obstawili miot z dzikami. Tutaj klasycznym trypletem popisał się kol. Karol Neryng sytrzelając trzy dziki, jednego dzika strzelił kol. Paweł Mielcarek. Następny miot wzięliśmy na "14", z tego miotu uszła łania, do której oddano niecelny strzał. Z "14" przejechaliśmy na "11" i tutaj czarnego zwierza nie brakowało, strzałów padło wiele, ale tylko 3 celne, dziki strzelili kol. Paweł Mielcarek, kol. Tadeusz Wijatyk i jak się później okazało kol. Kazimierz Lis. Ostatni miot prowadzący zaplanowali na"8". W tym miocie również była zwierzyna - dziki i jelenie. Celny strzał do dzika oddał kol. Paweł Tatarynowicz. Z racji, że byliśmy blisko stołu myśliwskiego szybko tam przeszliśmy. Sygnaliści zagrali zbiórkę. Prowadzący kol. Bartosz Derejczyk podsumował udane polowanie. Odegrano sygnał dzik na rozkładzie. Królem polowania został kol. Paweł Mielcarek. Po udanych łowach zasiedliśmy do posiłku, który na świeżym poietrzu i przy ognisku smakował wybornie.

Darz Bór!

 

 
22-12-2012 Polowanie Wigilijne PDF Drukuj Email

Dnia 22.12.2012 r na obwodzie nr 103 odbyło się uroczyste polowanie Wigilijne!!! Na zbiórkę przybyło 18 kolegów po strzelbie. Prowadzącym polowanie był kol. Mielcarek Paweł wraz z pomagającym mu Kol. Białoniem Leszkiem. Po powitaniu uczestników polowania i krótkiej odprawie myśliwi wysłuchali sygnału "Apel na Łowy " i udali się w knieję. Prowadzący przygotowali na ten dzień sześć miotów. Jako pierwszy opolowywany był miot na rejonie nr. 10. W miocie tym padło pięć strzałów w wyniku, których kol. Kuś Mirosław pozyskał kozę,  a kol. Karol Neryng i kol. Mielcarek Paweł pozyskali po lisie. Następnym miotem przewidzianym do opolowania była "Zagródka" na rejonie nr 11.W tym miocie dziki pozyskali kol. Romanowski Waldemar i Bartosz, kol. Neryng Karol oraz Gorsiak Mateusz. Z rejonu nr 11 udaliśmy się na rejon nr 9. Podczas tego pędzenia kol. Mielcarek Paweł pozyskał dwa warchlaki, a kol Romanowski Tomasz i Cichowski Marek mieli też swoje szanse jednak gruby odyniec okazał się przebieglejszy. Ostatni miot jaki udało przepędzić się tego dnia znajdował się na rejonie nr 3 gdzie natrafiliśmy jednego lisa do którego strzelał kol. Cerkowniak Lesław jednak chybił.

Zakończenie polowania oraz pokot odbył się przy Stole Myśliwskim. Królem polowania został kol. Karol Neryng.

W czasie drugiego pędzenia kol Gorsiak Mateusz strzelił swojego pierwszego dzika na polowaniu zbiorowym, tak więc zgodnie z tradycją musiał przejść Chrzest Myśliwski i Pasowanie, którego dokonał najstarszy stażem uczestnik polowania kol. Romanowski Waldemar. Polowanie przebiegało w bezpiecznej, miłej, koleżeńskiej i świątecznej atmosferze.

Darz Bór!

 
04-11-2012 Msza Hubertowska PDF Drukuj Email

04 listopada 2012 roku o godz. 10.00 uczestniczyliśmy w naszej tradycyjnej mszy hubertowskiej. Msza odbyła się po raz pierwszy w świątyni  na terenie obwodu 103, w zabytkowym drewnianym kościele z 1670 r. p.w. św. Anny w Nowej Wiosce. Msza rozpoczęła się od uroczystego wprowadzenia sztandaru przez księdza proboszcza Marka Konkola i księdza wikariusza Jarosława Luberę. Podczas homilii Ksiądz Proboszcz mówił o ważnej roli myśliwych w środowisku przyrodniczym. Uroczystość uświetnił zaprzyjaźniony z naszym Kołem, sygnalista - Łukasz Sikora. Obecność myśliwych na uroczystościach kościelnych jest najlepszym sposobem prezentacji walorów kultury łowieckiej. Odrodzony kult naszego patrona - św. Huberta, na pewno przybliża mieszkańcom ideę myślistwa i stanowi ważny element współpracy Koła ze środowiskiem lokalnym.

Darz Bór!

 

 
03-11-2012 Polowanie Hubertowskie PDF Drukuj Email

 

ŚWIĘTO MYŚLIWYCH - POLOWANIE HUBERTOWSKIE

Dnia  03 listopada 2012 roku na obwodzie 113 odbyło się polowanie hubertowskie. Prowadzącym polowanie był kol. Andrzej Podraza, któremu pomagał Łowczy - Jan Bogusz. Po zbiórce prowadzący powitał myśliwych, gości oraz knieję, wymienił zwierzynę przewidzianą do odstrzału oraz sprawdził obecność. Tego dnia przybyło 33 myśliwych chcąc pokłonić się w tym wyjątkowym dniu naszemu patronowi. Po sygnale Apel na Łowy jako pierwszy miot wzięliśmy"15". Pomimo obecności kóz żaden myśliwy nie oddał strzału. Drugi miot wąwóz na "14B" był bogaty w zwierzynę płową, padły dwa strzały, niestety niecelne. Kolejne pędzenie to "9" gdzie kol. Mirek Kuś strzelił lisa. Jako ostatni naganka popędziła "12" stacja Niekarzyn gdzie była tylko 1 łania i właśnie w tym dniu św. Hubert ofiarował ją kol. Markowi Cichowskiemu. Na zakończenie polowania ceremonię uświetnił nasz wieloletni Przyjaciel, sygnalista - Łukasz Sikora, który jak przystało na mistrza nie zawiódł. Prowadzący podziękował św. Hubertowi za dary, nagance i psom za nieocenioną pomoc, a myśliwym za obecność. Królem polowania hubertowskiego został kolega Marek Cichowski. Po odegraniu jelenia i lisa na rozkładzie prowadzący zakończył polowanie. Druga część należała do Prezesa Koła - Andrzeja Podrazy, który podziękował przede wszystkim Łowczemu za ogromną pomoc włożoną w pracę na rzecz Koła. Wymienieni zostali również koledzy, którzy pomagają Łowczemu w organizacji polowań dla myśliwych zagranicznych. Zarząd Koła docenił również kolegów: Lecha Białonia, Bartosza Derejczyka, Józefa Garbowskiego oraz Ryszarda Pawelskiego za trud szacowania szkód łowieckich fundując im pamiątkowe puchary. Po polowaniu myśliwi przystąpili do biesiady przy stole myśliwskim, gdzie przy akompaniamencie sygnalisty Łukasza Sikory wspominaliśmy swoje cenne chwile na łowach. Dla obecnych na polowaniu Zarząd przygotował wspaniałości kulinarne, które wręczono wszystkim odjeżdżającym.

Darz Bór!

 
Msza Hubertowska 04-11-2012 r. PDF Drukuj Email

Zarząd Koła Łowieckiego PONOWA Skąpe zaprasza wszystkich myśliwych naszego Koła  wraz z rodzinami na uroczystą mszę hubertowską , która odbędzie się  04 listopada 2012 r.  o godzinie 10.00 !!! w kościele w Nowej Wiosce.

Darz Bór!

 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 49 następna > ostatnia >>

Strona 41 z 49

Zwierzyna


Więcej...

W kwietniu polujemy na:
Dziki:
odyńce, wycinki, przelatki i warchlaki
Piżmaki
do 15.04


Źródło: http://www.pzlow.pl

Projekt i wykonanie NETSEND