Czwartek, 20 czerwca 2019Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał
 
Home
Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie PDF Drukuj Email

KOŁO ŁOWIECKIE „ PONOWA”

W SKĄPEM

www.ponowa.pl

                                                                                                              

Członkowie Koła Łowieckiego

Ponowa Skąpe

 

         Zarząd Koła Łowieckiego PONOWA w Skąpem zwołuje w dniu 29.10.2011 roku o godzinie 16.00 w Rokitnicy Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Członków Koła.

Darz Bór! 

 
01-10-2011 Polowanie zbiorowe PDF Drukuj Email

01 października 2011 roku na obwodzie 103 odbyła się pierwsza zbiorówka w sezonie 2011/2012. Polowanie prowadził skarbnik - Mirosław Kuś, a pomagali łowczy - Jan Bogusz i podłowczy - Paweł Tatarynowicz. Na początku prowadzący powitał wszystkich myśliwych oraz omówił zasady bezpieczeństwa. Następnie nowi członkowie naszego Koła - Marek Cichowski i Piotr Jeryminowicz złożyli uroczyste ślubowanie, które przyjął prezes - Andrzej Podraza. Nowym kolegom życzymy - Darz Bór! Po ślubowaniu wylosowaliśmy karty stanowiskowe i udaliśmy się na wyznaczone przez prowadzących pozycje. W pierwszm pędzeniu nie padł żaden strzał, natomiast w drugim były dziki, do których oddano 3 niestety niecelne strzały. W trzecim i czwartm pędzeniu oddano po jednym niecelnym strzale. Około godz. 14.00 ogłoszono przerwę na obiad. Po obiedzie wzięliśmy jeszcze "2" i "1", co prawda zwierzyna była, ale zbyt wielki łan kukurydzy uniemożliwiał jej wypchnięcie na linię myśliwych. Tak więc na pokocie nie znalazła się żadna zwierzyna, ale prowadzący optymistycznie zakończył polowanie mówiąc: świeżego powietrza i słońca było pod dostatkiem.

Darz Bór!

 (zdjęcia w zakładce galeria zdjęć)

 
24-09-2011 Prace przy nowym stole myśliwskim PDF Drukuj Email

24 września 2011 roku Zarząd Koła zorganizował prace gospodarcze przy nowym stole myśliwskim na obwodzie 113. Stół został wykonany przez nowego członka Koła - Marka Cichockiego, prezentuje się okazale i oby służył przez wiele lat myśliwym Koła Łowieckiego PONOWA Skąpe. Prace nasze polegały na zagospodarowaniu i ogrodzeniu terenu wokół stołu. Wspólna praca myśliwych naszego Koła przebiegała bardzo sprawnie i efektywnie, co widać na zdjęciach. Z niecierpliwością oczekujemy na pierwszy pokot przy nowym stole i pierwszą biesiadę po polowaniu zbiorowym (mamy nadzieję, że po wygłoszeniu tradycyjnych słów "królu czyń swoją powinność", biesiada będzie prawdziwie królewskaUśmiech)

Darz Bór!

(zdjęcia w zakładce galeria zdjęć)

 
Informacje Zarządu Koła! PDF Drukuj Email

 

 • 24 września 2011 roku o godz. 9.00 przy nowym stole myśliwskim na obwodzie 113 w reionie nr 8B Zarząd Koła organizuje prace zbiorowe dla wszystkich Członków Koła. Obecność obowiązkowa. Prosimy o zabranie ze sobą: szpadli, młotka lub grabi.
 • 06 listopada 2011 roku o godz. 9.30 w kościele w Radoszynie odbądzie się uroczysta Msza Hubertowska. Wszystkich Członków Koła serdecznie zapraszamy.
 • W zakładce "Polowania" zamieszczony jest kalendarz polowań zbiorowych na sezon 2011/2012.

 Darz Bór!

 
10-09-2011 Złoty Wieniec i Złoty Oręż PDF Drukuj Email

 • Dnia 10 września 2011 roku na obwodzie 103 Zarząd Koła Łowieckiego "PONOWA" Skąpe zorganizował uroczyste polowanie Złoty Wieniec i Złoty Oręż bis.
 • Polowanie rozpoczęliśmy zbiórką myśliwych o godz. 17.00 przy stole Hubertowskim. Prowadzący Łowczy - Jan Bogusz przywitał wszystkich i przeprowadził losowanie ambon. Po zbiórce myśliwi prowadzili pogawędki, po czym udali się na wylosowane stanowiska. Wieczorne wyjście sukcesem zakończył Zdzisław Liebner strzelając jelenia byka. Około 22.00 spotkaliśmy się przy ognisku i posiłku z grilla.  Poczas porannego wyjścia św. Hubert darzył Wojciechowi Gorsiakowi, który strzelił dzika i Karolowi Neryngowi,  pozyskał borsuka. Tak więc rano na pokocie znalazły się; jeleń byk, dzik i borsuk. Podczas zbiórki kończącej polowanie królem w kategorii Złoty Wieniec został Zdzisław Liebner, a w kategorii Złoty Oręż - Wojciech Gorsiak. Koledzy otrzymali pamiątkowe medale i nagrody rzeczowe. Gratulujemy!!!

  Darz Bór!

  (zdjęcia w zakładce galeria zdjęć)

   
  << pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 następna > ostatnia >>

  Strona 39 z 41

  Zwierzyna


  Więcej...

  W czerwcu polujemy na:
  Sarny:
  kozły
  Dziki:
  odyńce, wycinki, przelatki i warchlaki
  Lisy, Jenoty, Norki Amerykańskie, Szopy Pracze

  Całość >>


  Źródło: http://www.pzlow.pl

  Projekt i wykonanie NETSEND