Sobota, 23 marca 2019Imieniny: Pelagia, Feliks, Zbysław
 
Home
03-11-2012 Polowanie Hubertowskie PDF Drukuj Email

 

ŚWIĘTO MYŚLIWYCH - POLOWANIE HUBERTOWSKIE

Dnia  03 listopada 2012 roku na obwodzie 113 odbyło się polowanie hubertowskie. Prowadzącym polowanie był kol. Andrzej Podraza, któremu pomagał Łowczy - Jan Bogusz. Po zbiórce prowadzący powitał myśliwych, gości oraz knieję, wymienił zwierzynę przewidzianą do odstrzału oraz sprawdził obecność. Tego dnia przybyło 33 myśliwych chcąc pokłonić się w tym wyjątkowym dniu naszemu patronowi. Po sygnale Apel na Łowy jako pierwszy miot wzięliśmy"15". Pomimo obecności kóz żaden myśliwy nie oddał strzału. Drugi miot wąwóz na "14B" był bogaty w zwierzynę płową, padły dwa strzały, niestety niecelne. Kolejne pędzenie to "9" gdzie kol. Mirek Kuś strzelił lisa. Jako ostatni naganka popędziła "12" stacja Niekarzyn gdzie była tylko 1 łania i właśnie w tym dniu św. Hubert ofiarował ją kol. Markowi Cichowskiemu. Na zakończenie polowania ceremonię uświetnił nasz wieloletni Przyjaciel, sygnalista - Łukasz Sikora, który jak przystało na mistrza nie zawiódł. Prowadzący podziękował św. Hubertowi za dary, nagance i psom za nieocenioną pomoc, a myśliwym za obecność. Królem polowania hubertowskiego został kolega Marek Cichowski. Po odegraniu jelenia i lisa na rozkładzie prowadzący zakończył polowanie. Druga część należała do Prezesa Koła - Andrzeja Podrazy, który podziękował przede wszystkim Łowczemu za ogromną pomoc włożoną w pracę na rzecz Koła. Wymienieni zostali również koledzy, którzy pomagają Łowczemu w organizacji polowań dla myśliwych zagranicznych. Zarząd Koła docenił również kolegów: Lecha Białonia, Bartosza Derejczyka, Józefa Garbowskiego oraz Ryszarda Pawelskiego za trud szacowania szkód łowieckich fundując im pamiątkowe puchary. Po polowaniu myśliwi przystąpili do biesiady przy stole myśliwskim, gdzie przy akompaniamencie sygnalisty Łukasza Sikory wspominaliśmy swoje cenne chwile na łowach. Dla obecnych na polowaniu Zarząd przygotował wspaniałości kulinarne, które wręczono wszystkim odjeżdżającym.

Darz Bór!

 
Msza Hubertowska 04-11-2012 r. PDF Drukuj Email

Zarząd Koła Łowieckiego PONOWA Skąpe zaprasza wszystkich myśliwych naszego Koła  wraz z rodzinami na uroczystą mszę hubertowską , która odbędzie się  04 listopada 2012 r.  o godzinie 10.00 !!! w kościele w Nowej Wiosce.

Darz Bór!

 
Składka Członkowska PZŁ na 2013 rok. PDF Drukuj Email

Zarząd Okręgowy PZŁ informuje, że zgodnie z uchwałą nr 27/2012 Naczelnej Rady Łowieckiej z dnia 4 września 2012 r. wysokość składki członkowskiej na 2013 rok wynosi:

  1. Składka normalna - 282 zł. (plus ubezpieczenie 33 zł.) - razem 315 zł.
  2. Składka ulgowa - 141 zł. (plus ubezpieczenie 33 zł.) - razem 174 zł.
  3. Wysokość wpisowego do PZŁ w 2013 roku wynosi 846 zł.

Składkę należy wpłacić za pośrednictwem koła macierzystego, na konto Zarządu Okręgowego PZŁ w Zielonej Górze nr 70 1090 1535 0000 0000 5301 9163, do dnia 31.12.2012 r.

Myśliwi Koła Łowieckiego PONOWA Skąpe zobowiązani są przekazać składkę i legitymacje PZŁ do Skarbnika Koła  - Mirosława Kusia do 23.12.2012 r.

Darz Bór!

 
20-10-2012 Polowanie zbiorowe PDF Drukuj Email

 

20 października 2012 roku na obwodzie 103 odbyło się drugie polowanie zbiorowe w sezonie 2012/2013. Pogoda była piękna co widać na zdjęciach. Polowanie prowadził Podłowczy kol. Paweł Tatarynowicz, a pomagał Łowczy kol. Jan Bogusz. Łowy rozpoczęły się zbiórką podczas której prowadzący powitał myśliwych, zaproszonych gości,  nagankę i knieję, omówił zasady bezpieczeństwa oraz wymienił zwierzynę na którą bedziemy polować. Gdy sygnaliści zagrali apel na łowy ruszyliśmy na polowanie. W pierwszym pędzeniu celnie strzelał do dzika kol. Paweł Mielcarek. Drugie pędzenie zakończyło się pokojowo. W trzecim pędzeniu św. Hubert sprzyjał kol. Janowi Boguszowi, który pozyskał odyńca. Czwarty i piąty miot zakończyliśmy pokojowo. W szóstym miocie były dziki i jelenie, ale nistety, strzały myśliwych były niecelne, tylko psy zdławiły warchlaka. W ostatnim miocie "bagno żelechowskie" były trzy byki, ale na nie w tym dniu nie polowaliśmy. Polowanie zakończyło się ok. 17.00  tradycyjnym pokotem podczas, którego prowadzący oglosił królem polowania kol. Jana Bogusza wręczając pamiątkowy medal. Sygnaliści odegrali "dzik na rozkładzie" po czym prowadzący zakończył polowanie.

Darz Bór!

(zdjęcia w zakładce galeria zdjęć)

 
06-10-2012 Polowanie zbiorowe PDF Drukuj Email

Pierwsze polowanie zbiorowe otwierające sezon zbiorówek 2012/2013 odbyło się na obwodzie 113. Zgodnie z podanym wcześniej planem polowań prowadzącym był kol. Łowczy Jan Bogusz we współpracy z kol. Pawłem Tatarynowiczem. Na początku polowania Łowczy przywitał przybyłych myśliwych, nagankę, knieję i oddał głos Prezesowi, który pokrótce omówił zasady bezpieczeństwa oraz przypomniał zebranym o dobrych zwyczajach obowiązujących na polowaniach wyrażając nadzieję na dobre relacje koleżeńskie. Łowczy przystąpił do losowania kart stanowiskowych podzielonych na 22 myśliwych. Po apelu na łowy udaliśmy się na pierwszy miot, trzciny na jedynce. Pomimo obecności jeleni w tym głównie byków padł tylko 1 strzał do lisa- niestety pudło. Jako drugi miot braliśmy kukurydzę na 2B, który ku zdziwieniu obecnych okazał się pusty. Trzecie pędzenie to drugi łan kukurydzy na dwójce ponownie bez strzału. Następnie udaliśmy się na pewny miot na 15, ale i tam grzybiarze zrobili swoje, kolejny raz nic. Jako ostatni miot przed obiadem wybrano 7 i tu św. Hubert postanowił nagrodzić obecnością zwierzyny. Najpierw kanonada do sznurującego lisa - uszedł. Potem salwa do łani i tu szczęśliwym myśliwym został kol. Marek Cichowski. Po pełnym sytości posiłku naganka ruszyła na 12 - stacja Niekarzyn. Po wielokrotnych próbach ruszenia napotkanej chmary jeleni nagance udało się ją wypłoszyć poza miot. Tu celne strzały oddali kol. Łowczy oraz dwukrotnie Kol. Paweł Tatarynowicz. Pod koniec pędzenia jelenie wyszły na kolejnych myśliwych i kol. Bartosz Derejczyk oddał strzały do chmary. Okazało się, że cielak uszedł farbując. Prowadzący zezwolił na poszukiwanie postrzałka wraz z psem. Jako ostatni miot braliśmy 14A. Typowo dziczy miot okazał się pusty. W międzyczasie powrócił kol. Bartosz Derejczyk wraz ze znalezionym przez psa cielakiem. Tego dnia św Hubert okazał się łaskawy. Na pokocie znalazło się 5 jeleni. Królem polowania został kol. Paweł Tatarynowicz. Sygnaliści odegrali Jeleń na rozkładzie i król polowania po czym Łowczy zakończył polowanie.

Darz Bór!

 
<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 następna > ostatnia >>

Strona 32 z 40

Zwierzyna


Więcej...

W marcu polujemy na:
Dziki:
odyńce, wycinki, przelatki i warchlaki
Tchórze i kuny
Lisy, Jenoty, Norki Amerykańskie, Szopy Pracze

Całość >>


Źródło: http://www.pzlow.pl

Projekt i wykonanie NETSEND