Sobota, 23 marca 2019Imieniny: Pelagia, Feliks, Zbysław
 
Home
26-01-2013 Zabawa Myśliwska PDF Drukuj Email

26 stycznia 2013 roku w ośrodku wypoczynkowym "Pod Modrzewiem" w Kosobudzu Zarząd Koła Łowieckiego PONOWA Skąpe zorganizował zabawę myśliwską dla członków Koła. Zabawę rozpoczął Prezes Koła kol. Andrzej Podraza witając wszystkich i życząc udanej imprezy. Następnie podano do stołów, które uginały się od wyśmienitych potraw. Atrakcją dań był efektowny tort i dzik z pieca pani Józi Pawelskiej (widoczne na zdjęciach) oraz paśnik ze smaczną dziczyzną. Do tańca przygrywał zespół muzyczny ASPEKT. Podczas zabawy Zarząd Koła uhonorował dyplomami i nagrodami aktywnych i zaangażowanych Członków Koła: kol. Waldemara Parę, kol. Stefana Banasia, kol. Bartosza Romanowskiego, kol. Jana Bogusza i kol. Pawła Tatarynowicza. Wszyscy bawili się znakomicie (widać to na fotkach).  Humory i kondycja wszystkim dopisywały, wszyscy będziemy miło wspominali wesoło spędzony czas.

Darz Bór!

 
12-01-2013 Polowanie Zbiorowe PDF Drukuj Email

 

12 stycznia 2013 roku na obwodzie 103 odbyło sie ostatnie polowanie zbiorowe w sezonie 2012/2013. Prowadzącym był kol. Lesław Cerkowniak, a pomagał kol. Jan Bogusz. Rano spotkaliśmy sie przy wiadukcie w Mostkach, tam też prowadzący zarządził zbiórkę myśliwych. Podczas zbiórki wymieniono zwierzynę do polowania, rozlosowano karty stanowiskowe i oczywiście przypomniano o zasadach bezpieczeństwa. Po zbiórce ruszyliśmy na "1". Piękna zimowa sceneria rozbudzała myśliwskie marzenia o spotkaniu zwierza, który wybiega spod ośnieżonych drzew. W pierwszym miocie celne strzały oddali Paweł Tatarynowicz do dzika i Paweł Romanowski do lisa. Drugi miot na "6" zakończył się bez strzału. kilku myśliwych widziało lisa, ale ten sprytnie uszedł. Kolejne pędzenie na "4", zakończyło się pokojowo, tutaj nagance nie udało się wypchnąć czarnego zwierza. W kolejnym pędzeniu emocje myśliwych pobudziła sarna wyskakując dynamicznie z miotu pod naporem psów, ale na sarny tego dnia nie polowaliśmy. Następnie przejechaliśmy na "8". W miocie były dziki, ale naganka nie zdołała ich wypchnąć na linię myśliwych. W ostatnim pędzeniu "przy kurnikach" nie udało się spotkać zwierza. Pokot odbył się w leśniczówce "Złoty Potok". Prowadzący podsumował polowanie. Ogłosił królem polowania kol. Pawła Tatarynowicza. Król otrzymał pamiątkowy medal. Następnie Łowczy kol. Jan Bogusz podsumował sezon polowań zbiorowych przyznając tytuł króla polowań zbiorowych 2012/2013 kol. Pawłowi Tatarynowiczowi. Król otrzymał pamiątkowy puchar. Za niecelne strzały wspaniałą procę wręczono kol. Kazimierzowi Lisowi. Na zakończenie sygnaliści zagrali dzik i lis na rozkładzie. Prowadzący kol. Lesław Cerkowniak zakończył polowanie, a gospodarz leśniczówki kol. Marek Cichowski zaprosił wszystkich na obiad i pieczonego dzika.

Darz Bór!

 
05-01-2013 Polowanie Zbiorowe PDF Drukuj Email

05 stycznia 2013 roku na obwodzie 113 odbyło się polowanie zbiorowe. Prowadzącym był kol. Bartosz Derejczyk, a pomagał kol. Paweł Mielcarek. Polowanie rozpoczęło się od zbiórki, na której prowadzący przypomniał zasady bezpieczeństwa, wymienił zwierzynę do polowania oraz rozlosowano karty stanowiskowe. Jako pierwszy miot wzięto "4". Naganka ruszyła, w młodniku były dziki, do których oddano kilka strzałów, ale niestety niecelnych. Kolejne pędzenie na '9" i znowu prowadzący obstawili miot z dzikami. Tutaj klasycznym trypletem popisał się kol. Karol Neryng sytrzelając trzy dziki, jednego dzika strzelił kol. Paweł Mielcarek. Następny miot wzięliśmy na "14", z tego miotu uszła łania, do której oddano niecelny strzał. Z "14" przejechaliśmy na "11" i tutaj czarnego zwierza nie brakowało, strzałów padło wiele, ale tylko 3 celne, dziki strzelili kol. Paweł Mielcarek, kol. Tadeusz Wijatyk i jak się później okazało kol. Kazimierz Lis. Ostatni miot prowadzący zaplanowali na"8". W tym miocie również była zwierzyna - dziki i jelenie. Celny strzał do dzika oddał kol. Paweł Tatarynowicz. Z racji, że byliśmy blisko stołu myśliwskiego szybko tam przeszliśmy. Sygnaliści zagrali zbiórkę. Prowadzący kol. Bartosz Derejczyk podsumował udane polowanie. Odegrano sygnał dzik na rozkładzie. Królem polowania został kol. Paweł Mielcarek. Po udanych łowach zasiedliśmy do posiłku, który na świeżym poietrzu i przy ognisku smakował wybornie.

Darz Bór!

 

 
22-12-2012 Polowanie Wigilijne PDF Drukuj Email

Dnia 22.12.2012 r na obwodzie nr 103 odbyło się uroczyste polowanie Wigilijne!!! Na zbiórkę przybyło 18 kolegów po strzelbie. Prowadzącym polowanie był kol. Mielcarek Paweł wraz z pomagającym mu Kol. Białoniem Leszkiem. Po powitaniu uczestników polowania i krótkiej odprawie myśliwi wysłuchali sygnału "Apel na Łowy " i udali się w knieję. Prowadzący przygotowali na ten dzień sześć miotów. Jako pierwszy opolowywany był miot na rejonie nr. 10. W miocie tym padło pięć strzałów w wyniku, których kol. Kuś Mirosław pozyskał kozę,  a kol. Karol Neryng i kol. Mielcarek Paweł pozyskali po lisie. Następnym miotem przewidzianym do opolowania była "Zagródka" na rejonie nr 11.W tym miocie dziki pozyskali kol. Romanowski Waldemar i Bartosz, kol. Neryng Karol oraz Gorsiak Mateusz. Z rejonu nr 11 udaliśmy się na rejon nr 9. Podczas tego pędzenia kol. Mielcarek Paweł pozyskał dwa warchlaki, a kol Romanowski Tomasz i Cichowski Marek mieli też swoje szanse jednak gruby odyniec okazał się przebieglejszy. Ostatni miot jaki udało przepędzić się tego dnia znajdował się na rejonie nr 3 gdzie natrafiliśmy jednego lisa do którego strzelał kol. Cerkowniak Lesław jednak chybił.

Zakończenie polowania oraz pokot odbył się przy Stole Myśliwskim. Królem polowania został kol. Karol Neryng.

W czasie drugiego pędzenia kol Gorsiak Mateusz strzelił swojego pierwszego dzika na polowaniu zbiorowym, tak więc zgodnie z tradycją musiał przejść Chrzest Myśliwski i Pasowanie, którego dokonał najstarszy stażem uczestnik polowania kol. Romanowski Waldemar. Polowanie przebiegało w bezpiecznej, miłej, koleżeńskiej i świątecznej atmosferze.

Darz Bór!

 
04-11-2012 Msza Hubertowska PDF Drukuj Email

04 listopada 2012 roku o godz. 10.00 uczestniczyliśmy w naszej tradycyjnej mszy hubertowskiej. Msza odbyła się po raz pierwszy w świątyni  na terenie obwodu 103, w zabytkowym drewnianym kościele z 1670 r. p.w. św. Anny w Nowej Wiosce. Msza rozpoczęła się od uroczystego wprowadzenia sztandaru przez księdza proboszcza Marka Konkola i księdza wikariusza Jarosława Luberę. Podczas homilii Ksiądz Proboszcz mówił o ważnej roli myśliwych w środowisku przyrodniczym. Uroczystość uświetnił zaprzyjaźniony z naszym Kołem, sygnalista - Łukasz Sikora. Obecność myśliwych na uroczystościach kościelnych jest najlepszym sposobem prezentacji walorów kultury łowieckiej. Odrodzony kult naszego patrona - św. Huberta, na pewno przybliża mieszkańcom ideę myślistwa i stanowi ważny element współpracy Koła ze środowiskiem lokalnym.

Darz Bór!

 

 
<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 następna > ostatnia >>

Strona 31 z 40

Zwierzyna


Więcej...

W marcu polujemy na:
Dziki:
odyńce, wycinki, przelatki i warchlaki
Tchórze i kuny
Lisy, Jenoty, Norki Amerykańskie, Szopy Pracze

Całość >>


Źródło: http://www.pzlow.pl

Projekt i wykonanie NETSEND