Środa, 12 grudnia 2018Imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
 
Home
20-10-2012 Polowanie zbiorowe PDF Drukuj Email

 

20 października 2012 roku na obwodzie 103 odbyło się drugie polowanie zbiorowe w sezonie 2012/2013. Pogoda była piękna co widać na zdjęciach. Polowanie prowadził Podłowczy kol. Paweł Tatarynowicz, a pomagał Łowczy kol. Jan Bogusz. Łowy rozpoczęły się zbiórką podczas której prowadzący powitał myśliwych, zaproszonych gości,  nagankę i knieję, omówił zasady bezpieczeństwa oraz wymienił zwierzynę na którą bedziemy polować. Gdy sygnaliści zagrali apel na łowy ruszyliśmy na polowanie. W pierwszym pędzeniu celnie strzelał do dzika kol. Paweł Mielcarek. Drugie pędzenie zakończyło się pokojowo. W trzecim pędzeniu św. Hubert sprzyjał kol. Janowi Boguszowi, który pozyskał odyńca. Czwarty i piąty miot zakończyliśmy pokojowo. W szóstym miocie były dziki i jelenie, ale nistety, strzały myśliwych były niecelne, tylko psy zdławiły warchlaka. W ostatnim miocie "bagno żelechowskie" były trzy byki, ale na nie w tym dniu nie polowaliśmy. Polowanie zakończyło się ok. 17.00  tradycyjnym pokotem podczas, którego prowadzący oglosił królem polowania kol. Jana Bogusza wręczając pamiątkowy medal. Sygnaliści odegrali "dzik na rozkładzie" po czym prowadzący zakończył polowanie.

Darz Bór!

(zdjęcia w zakładce galeria zdjęć)

 
06-10-2012 Polowanie zbiorowe PDF Drukuj Email

Pierwsze polowanie zbiorowe otwierające sezon zbiorówek 2012/2013 odbyło się na obwodzie 113. Zgodnie z podanym wcześniej planem polowań prowadzącym był kol. Łowczy Jan Bogusz we współpracy z kol. Pawłem Tatarynowiczem. Na początku polowania Łowczy przywitał przybyłych myśliwych, nagankę, knieję i oddał głos Prezesowi, który pokrótce omówił zasady bezpieczeństwa oraz przypomniał zebranym o dobrych zwyczajach obowiązujących na polowaniach wyrażając nadzieję na dobre relacje koleżeńskie. Łowczy przystąpił do losowania kart stanowiskowych podzielonych na 22 myśliwych. Po apelu na łowy udaliśmy się na pierwszy miot, trzciny na jedynce. Pomimo obecności jeleni w tym głównie byków padł tylko 1 strzał do lisa- niestety pudło. Jako drugi miot braliśmy kukurydzę na 2B, który ku zdziwieniu obecnych okazał się pusty. Trzecie pędzenie to drugi łan kukurydzy na dwójce ponownie bez strzału. Następnie udaliśmy się na pewny miot na 15, ale i tam grzybiarze zrobili swoje, kolejny raz nic. Jako ostatni miot przed obiadem wybrano 7 i tu św. Hubert postanowił nagrodzić obecnością zwierzyny. Najpierw kanonada do sznurującego lisa - uszedł. Potem salwa do łani i tu szczęśliwym myśliwym został kol. Marek Cichowski. Po pełnym sytości posiłku naganka ruszyła na 12 - stacja Niekarzyn. Po wielokrotnych próbach ruszenia napotkanej chmary jeleni nagance udało się ją wypłoszyć poza miot. Tu celne strzały oddali kol. Łowczy oraz dwukrotnie Kol. Paweł Tatarynowicz. Pod koniec pędzenia jelenie wyszły na kolejnych myśliwych i kol. Bartosz Derejczyk oddał strzały do chmary. Okazało się, że cielak uszedł farbując. Prowadzący zezwolił na poszukiwanie postrzałka wraz z psem. Jako ostatni miot braliśmy 14A. Typowo dziczy miot okazał się pusty. W międzyczasie powrócił kol. Bartosz Derejczyk wraz ze znalezionym przez psa cielakiem. Tego dnia św Hubert okazał się łaskawy. Na pokocie znalazło się 5 jeleni. Królem polowania został kol. Paweł Tatarynowicz. Sygnaliści odegrali Jeleń na rozkładzie i król polowania po czym Łowczy zakończył polowanie.

Darz Bór!

 
Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie 30-09-2012 PDF Drukuj Email

Zarząd Koła Łowieckiego PONOWA Skąpe zwołuje Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Członków Koła dnia 30.09.2012 r o godz. 9.00 w świetlicy wiejskiej w Rokitnicy zgodnie z porządkiem przesłanym wszystkim Członkom Koła.

Obecność wszystkich Członków Koła jest obowiązkowa.

Darz Bór!

 
Kalendarz polowań zbiorowych. PDF Drukuj Email

W zakładce polowania zamieszczony jest kalendarz polowań zbiorowych w sezonie 2012/2013.

Darz Bór!

 
08-09-2012 Złoty Wieniec i Złoty Oręż Bis PDF Drukuj Email

Dnia 08 września 2012 roku na obwodzie 113 odbyło się polowanie Złoty Wieniec i Złoty Oręż Bis. Prowadzący polowanie Łowczy kol. Jan Bogusz ogłosił zbiórkę o godz. 17.00  przy stole hubertowskim na rejonie 8B. Sygnaliści zagrali zbiórkę, a Łowczy powitał zebranych myśliwych. Następnie przeprowadzono losowanie ambon, krótkie pogawędki myśliwych i czas wyruszyć do łowiska. Podczas wieczornego wyjścia Zbigniew Gorsiak strzelił pięknego odyńca, Bartosz Romanowski strzelił kozła i Paweł Romanowski warchlaka. Po wieczornej zasiadce Zarząd przygotował biesiadę przy ognisku. Rano myśliwi wyruszyli na swoje stanowiska. Skuteczne strzały oddali Waldemar Romanowski - strzelił byka, Paweł Tatarynowicz - strzelił kozła i Karol Neryng - strzelił lisa. Podczas pokotu prowadzący polowanie kol. Jan Bogusz oglosił królem polowania w kategorii Złoty Wieniec kol. Waldemara Romanowskiego,  w jego imieniu nagrodę odebrał syn Bartosz, a w kategorii Złoty Oręż królem został kol. Zbigniew Gorsiak. Gratulacje!

Darz Bór!

 
<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 następna > ostatnia >>

Strona 31 z 38

Zwierzyna


Więcej...

W grudniu polujemy na:
Jelenie szlachetne:
byki, łanie i cielęta
Jelenie sika:
byki, łanie i cielęta
Daniele:
byki, łanie i cielęta

Całość >>


Źródło: http://www.pzlow.pl

Projekt i wykonanie NETSEND