Sobota, 8 sierpia 2020Imieniny: Iza, Cyprian, Dominik
 
Home
PDF Drukuj Email

Szanowna Koleżanko i Koledzy.


Zarząd koła prosi myśliwych polujących na obwodzie 103 o szczególne zwrócenie uwagi na zasiewy zgłoszone przez jednego z naszych członków . Na rejonie nr 10 jak pisze kolega : "została posiana pierwotna pszenica w jakości BIO o unikalnych cechach genotypowych, której materiał siewny został odtworzony i opatentowany przez kontrahenta naszego kolegi. Z uwagi na bardzo drogi materiał siewny i uzyskany z niego materiał odtworzeniowy w jakości EKO, nawet najmniejsze uszkodzenia uprawy przez zwierzynę spowodują znaczne straty finansowe."

Bacząc na prośbę kolegi o ochronę jego zasiewów prosimy myśliwych o zwrócenie szczególnej uwagi na wyżej wspomniane uprawy. Być może pozwoli nam to uniknąć  konsekwencji finansowych.


Z myśliwskim pozdrowieniem Darz Bór!

Zarząd.


 
PDF Drukuj Email

 

 

 

Sezon polowań zbiorowych w tym roku w naszym kole rozpoczęliśmy na obwodzie 103.

W sobotę 12 października na zbiórce stanęło 20 myśliwych. Polowanie prowadził łowczy Jan Bogusz a pomagał mu Paweł Tatarynowicz .Gościliśmy w naszym łowisku kolegów z innych kół. Jak gościnnym jest nasze koło okazało się później - każdy z gości miał czarnego zwierza i każdy z nich strzelał… Pierwszy miot na 12 daje nam odyńca którego strzelił kol. Michał Skóra z K.Ł. „Lis” Łagów oraz koze pozyskaną Pawła Tatarynowicza. Następny miot na 12 i tutaj padają strzały dzięki podłowczemu i kol. Mikołajowi do pokotu dokładamy 2  sarny. Trzeci miot na 12 i znowu prowadzący obstawili miot z dzikami, przelatka strzela kol. Krzysiek Para z K.Ł. „Głuszec” Krosno Odrz i znowu Paweł . Zaliczamy obiad przy stole i jedziemy na bagno ,tutaj też w miocie czarny zwierz. Wycinka strzela kol. Karol Neryng, tradycja w tym dniu było że w każdym miocie Paweł cos strzelał i tym razem nie było inaczej - położył lisa. Ostatni miot na kurnikach pusty.

Pokot na którym złożono 4 dziki,3 kozy i lisa zakończył ten piękny dzień w łowisku, wspaniała pogoda i hojność św. Huberta pozwoliła nacieszyć się rozpoczęciem sezonu.

Królem oczywiście został Paweł Tatarynowicz-Gratulujemy!

Sygnały pokotu rozbrzmiały nad stawami w Nowej Wiosce…. A już niebawem następne spotkanie na Św. Huberta….

Darz Bór!


 
PDF Drukuj Email

 

 

 

Koledzy powstał pomysł zorganizowania Spotkania Andrzejkowego na naszej stanicy.

Jak wiadomo od pomysłu do realizacji daleka droga ,ale może warto i będzie fajnie…

Szczegóły do ustalenia ale aby podjąć się organizacji trzeba pozyskać chętnych do wspólnej biesiady…

Chętni proszeni są o zgłaszanie się do kol. Agnieszki.

 

 


 
Terminy Polowań PDF Drukuj EmailW zakładce "Terminarz Polowań" aktualizacja na sezon 2019/2020

Darz Bór!

 
PDF Drukuj Email


Uwaga !!! zmiany w regulaminie polowań.


Szanowna Koleżanko i Koledzy, Minister Środowiska, Henryk Kowalczyk, 10 września br. zmienił obowiązujące dotychczas rozporządzenie z dnia 23 marca 2005 r. w sprawie szczegółowych warunków wykonywania polowania i znakowania tusz. Koniecznie zapoznajcie się z nowościami.
Poniżej link do tekstu.


https://www.pzlow.pl/index.php/aktualnosci/536-uwaga-wazne-zmiany-w-rozporzadzeniu-ministra-srodowiska-z-dnia-23-marca-2005-r
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 47

Zwierzyna


Więcej...

W sierpniu polujemy na:
Jelenie szlachetne:
byki od 21.08
Sarny:
kozły
Dziki:
odyńce, wycinki, przelatki i warchlaki cały miesiąc, a lochy od 15.08

Całość >>


Źródło: http://www.pzlow.pl

Projekt i wykonanie NETSEND