preloader

Pamiętajmy o Kolegach.
1.11.22

  Szanowna Koleżanko ,Koledzy! Czas biegnie!

Miesiąc Listopad jakże ważny dla wszystkich myśliwych. Jest to szczyt sezonu polowań,święto naszego patrona sw. Huberta !

Jednakże  pierwszy dzień miesiąca to także  ważny dzień - nie zapominajmy tego dnia  o kolegach którzy polują w krainie Wiecznych Łowów.

Pamietajmy - wśród wielu mogił na cmentarzach ktore odwiedzamy w Święto Zmarłych są również groby naszych kolegów i działaczy łowieckich. Tych których poznajemy, czytając zapisy historyczne, i tych, z którymi staliśmy na sąsiednich stanowiskach i przy leśnych ogniskach. Ich biscy też odeszli albo są daleko, a koledzy zapomnieli! A przecież tam spoczywającym tak wiele zawdzięczamy, nasz łowiecki obecny byt! Dali podstawy trwającej dotąd organizacyjnej jedności i to dzięki ich pracy tak wielu z nas w tak szerokim wymiarze może realizować teraz swoje łowieckie zainteresowania i pasje. Kształtowali też naszą bogatą kulturę łowiecką. Powstał wspaniały dorobek wielu pokoleń, który dzisiaj, jest naszą chlubą. Przypomnijmy sobie o Nich wszystkich. Pamięć ta powinna być naszym, nie tylko ludzkim ale też i organizacyjnym obowiązkiem!

 

 

Darz Bór!